Igrzyska

KIEROWNICTWO POLSKIEJ REPREZENTACJI OLIMPIJSKIEJ

Piotr Nurowski – Prezes PKOl
Przewodniczący Reprezentacji Olimpijskiej

Adam Krzesiński – Sekretarz Generalny PKOl
Z-ca Przewodniczącego Reprezentacji Olimpijskiej

MISJA OLIMPIJSKA
Kazimierz Kowalczyk – Szef Misji
Marzenna Koszewska – Z-ca Szefa Misji
Łukasz Ligocki – Członek Misji
Iwona Łotysz – Członek Misji
Ewelina Wawrynkiewicz – Członek Misji
Henryk Urbaś – Attache Prasowy

MISJA MEDYCZNA
Hubert Krysztofiak – Szef Misji Medycznej
Piotr Trochimczuk – fizjoterapeuta COMS

POLSKI ZWIĄZEK BIATHLONU

ZAWODNICY:
Bobak Paulina
Cyl Agnieszka
Gwizdoń Magdalena
Nowakowska Weronika
Pałka Krystyna
Sikora Tomasz
Szczurek Łukasz – kryteria międzynarodowe

ZESPÓŁ WSPARCIA SZKOLENIOWEGO, MEDYCZNEGO I TECHNICZNEGO:
Biłowa Nadia – trener
Bondaruk Roman – trener
Bodziana Grzegorz – technik
Cyl Michał – technik
Durkin Jewgienij – technik
Ziemianin Wiesław – technik
Grosman Andrzej – masażysta (poza wioską jako członek reprezentacji)
Popow Wiaczesław – lekarz
Waśkiewicz Zbigniew – prezes PZBiath.

POLSKI ZWIĄZEK ŁYŻWIARSTWA FIGUROWEGO

ZAWODNICY:
Jurkiewicz Anna – solistka
Sulej Joanna – para sportowa – kryteria międzynarodowe
Chruściński Mateusz – para sportowa – kryteria międzynarodowe
Domański Przemysław – solista

ZESPÓŁ WSPARCIA SZKOLENIOWEGO, MEDYCZNEGO I TECHNICZNEGO:
Domagała Maria – trener
Gauthier Richard – trener pary sportowej
Mydlarz-Chruścińska Iwona – trener solistki
Dagiel Zenon – prezes PZŁF

POLSKI ZWIĄZEK ŁYŻWIARSTWA SZYBKIEGO

ZAWODNICY (tor krótki):
Bzura Paula
Maliszewska Patrycja
Jaworski Jakub

ZAWODNICY (tor długi):
Bachleda-Curuś Katarzyna
Czerwonka Natalia
Woźniak Katarzyna
Złotkowska Luiza
Biega Maciej – kryteria międzynarodowe
Bródka Zbigniew – kryteria międzynarodowe
Chmura Sławomir
Druszkiewicz Sebastian
Niedźwiedzki Konrad
Ustynowicz Maciej

ZESPÓŁ WSPARCIA SZKOLENIOWEGO, MEDYCZNEGO I TECHNICZNEGO:
Abratkiewicz Paweł – trener toru długiego
Białkowska Ewa – trener toru długiego
He Yang – trener toru krótkiego
Niedźwiedzki Krzysztof – trener toru długiego
Albertus Van Der Tuk – technik
Skoneczny Arkadiusz – masażysta
Stańczak Andrzej – Sekretarz Generalny PZŁF

POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKI

ZAWODNICY (skicross):
Riemen Karolina – kryteria międzynarodowe

ZAWODNICY (narciarstwo alpejskie):
Gąsienica-Daniel Agnieszka – kryteria międzynarodowe

ZAWODNICY (skoki narciarskie):
Hula Stefan
Małysz Adam
Miętus Krzysztof
Rutkowski Łukasz
Stoch Kamil

ZAWODNICY (biegi narciarskie):
Jaśkowiec Sylwia
Kowalczyk Justyna
Marek Kornelia
Maciuszek Paulina
Kreczmer Maciej
Krężelok Janusz

ZESPÓŁ WSPARCIA SZKOLENIOWEGO, MEDYCZNEGO I TECHNICZNEGO:
Magoni Livio – trener narciarstwo alpejskie
Cempa Wiesław – trener biegi narciarskie
Wierietielny Aleksander – trener biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk)
Węgrzyn Rafał – asystent trenera biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk)
Herda Mateusz – trener skicross
Kruczek Łukasz – trener skoki narciarskie
Mateja Robert – trener skoki narciarskie
Lepistoe Hannu – trener skoki narciarskie
Koidu Peep – technik biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk)
Metz Are – technik biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk)
Nuciak Mateusz – technik biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk)
Michałek Andrzej – technik biegi narciarskie
Maciusiak Maciej – technik skoki narciarskie
Sobczyk Grzegorz – technik skoki narciarskie
Brandt Paweł – fizjoterapeuta biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk)
Trypolski Witalij – fizjoterapeuta biegi narciarskie
Kot Rafał – fizjoterapeuta skoki narciarskie
Krzywański Jarosław – lekarz
Winiarski Aleksander – lekarz
Szymanik Stanisław – lekarz
Wódka Kamil – psycholog
Tajner Apoloniusz – Prezes PZN

POLSKI ZWIĄZEK SNOWBOARDU

ZAWODNICY:
Jodko Maciej – SBX
Ligocki Mateusz – SBX
Ligocka Paulina – Half-Pipe
Ligocki Michał – Half-Pipe

ZESPÓŁ WSPARCIA SZKOLENIOWEGO, MEDYCZNEGO I TECHNICZNEGO:
Ligocki Władysław – trener Half-Pipe
Sitarz Marcin – trener SBX
Tadel Danuta – fizjoterapeutka
Król Marek – Prezes PZS

POLSKI ZWIAZEK SPORTÓW SANECZKOWYCH

ZAWODNICY:
Kurowski Maciej – saneczkarstwo lodowe – kryteria międzynarodowe
Staszulonek Ewelina – saneczkarstwo lodowe
Kupczyk Dawid – bobsleje
Mróz Paweł – bobsleje
Niewiara Marcin – bobsleje
Zblewski Michał – bobsleje

ZESPÓŁ WSPARCIA SZKOLENIOWEGO, MEDYCZNEGO I TECHNICZNEGO:
Skowroński Marek – trener saneczkarstwa lodowego
Kupczyk Andrzej – trener bobslejów
Żyła Andrzej – trener bobslejów
Błoński Jan – Prezes PZSS

Polish Olympic Team - english version (PDF) - 10,7 MB

 

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Partnerzy

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij