Igrzyska

Skoczkowie narciarscy jako pierwsi z reprezentantów Polski staną na starcie zimowych igrzysk w Vancouver. W piątek, 12 lutego, jeszcze przed ceremonią otwarcia odbędą się kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni.

Biało-czerwoni rywalizację zakończą 28 lutego, a jako ostatnia na olimpijskich arenach zaprezentuje się bobslejowa czwórka. Składy sztafet oraz drużyn zostaną ostatecznie ustalone na miejscu.

BIATHLON (Whistler/Olympic Park)

13 lutego (sobota)
22.00-23.10 - sprint 7,5 km K - Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka

14 lutego (niedziela)
20.15-21.25 - sprint 10 km M - Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

16 lutego (wtorek)
19.30-20.10 - 10 km K na dochodzenie - Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka
21.45-22.25 - 12,5 km M na dochodzenie - Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

18 lutego (czwartek)
19.00-20.40 - 15 km K - Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka
22.00-23.35 - 20 km M - Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

21 lutego (niedziela)
19.45-20.25 - ze startu wspólnego na 15 km M - ew. Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek
22.00-22.45 - ze startu wspólnego na 12,5 km K - ew. Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka

23 lutego (wtorek)
20.30-22.05 - sztafeta 4x6 km K - Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka

BIEGI NARCIARSKIE (Whistler/Olympic Park)

15 lutego (poniedziałek)
19.00-20.15 - 10 km K st. dowolnym - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek
21.30-23.00 - 15 km M st. dowolnym - Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

17 lutego (środa)
19.15-20.00 - sprint K i M eliminacje - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok
21.30-23.00 - sprint K i M finał - ew. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

19 lutego (piątek)
22.00-22.50 - łączony (7,5+7,5 km) K - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek

20 lutego (sobota)
22.30-00.00 - łączony (15+15 km) M - Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

22 lutego (poniedziałek)
19.45-21.20 - sprint drużynowy st. klasycznym K/M eliminacje - Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok
22.00-22.45 - sprint drużynowy st. klasycznym K/M finał - Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

25 lutego (czwartek)
20.00-21.05 - sztafeta 4x5 km K - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek

27 lutego (sobota)
20.45-22.45 - 30 km ze startu wspólnego K st. klasycznym - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek

BOBSLEJE (Whistler/Sliding Center)

26 lutego (piątek)
22.00-00.45 - czwórki M 1. i 2. przejazd - Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara, Michał Zblewski

27 lutego (sobota)
22.00-00.25 - czwórki M 3. i 4. przejazd - ew. Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara, Michał Zblewski

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE (Vancouver/Pacific Coliseum)

15 lutego (poniedziałek)
1.30-4.55 - program krótki par sportowych - Joanna Sulej i Mateusz Chruściński

16 lutego (wtorek)
2.00-5.55 - program dowolny par sportowych - Joanna Sulej i Mateusz Chruściński

17 lutego (środa)
1.15-5.45 - program krótki solistów - Przemysław Domański

19 lutego (piątek)
2.00-6.05 - program dowolny solistów - Przemysław Domański

24 lutego (środa)
1.30-6.00 - program krótki solistek - Anna Jurkiewicz

26 lutego (piątek)
2.00-5.55 - program dowolny solistek - Anna Jurkiewicz

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE (Richmond/Olympic Oval)

13 lutego (sobota)
21.00-23.20 - 5000 m M - Sebastian Chmura

14 lutego (niedziela)
22.00-23.50 - 3000 m K finał - ew. Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś

16 lutego (wtorek)
00.30-3.50 - 500 m M finał - ew. Maciej Biega, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz

18 lutego (czwartek)
1.00-3.30 - 1000 m M finał - ew. Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz
22.00-23.30 -1000 m K finał - ew. Katarzyna Bachleda-Curuś

21 lutego (niedziela)
1.15-3.00 - 1500 m M finał - ew. Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka

22 lutego (poniedziałek)
0.00-1.35 - 1500 m K finał - ew. Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka

26 lutego (piątek)
21.30-23.20 - rywalizacja drużynowa K eliminacje - Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak

27 lutego (sobota)
21.30-23.25 - rywalizacja drużynowa K Finał - ew. Katarzyna Bachleda- Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak

NARCIARSTWO ALPEJSKIE (Whistler/Creekside)

14 lutego (niedziela)
19.00-20.30 - kombinacja K - Agnieszka Daniel-Gąsienica
22.00-23.00 - slalom - Agnieszka Daniel-Gąsienica

20 lutego (sobota)
19.00-20.45 - supergigant K - Agnieszka Daniel-Gąsienica

24 lutego (środa)
19.00-20.30 - slalom gigant K 1. przejazd - Agnieszka Daniel-Gąsienica
22.15-23.30 - slalom gigant K 2. przejazd - ew. Agnieszka Daniel-Gąsienica

26 lutego (piątek)
19.00-20.30 - slalom K 1. przejazd - Agnieszka Daniel-Gąsienica
22.30-23.30 - slalom K 2. przejazd - ew. Agnieszka Daniel-Gąsienica

NARCIARSTWO DOWOLNE (Vancouver/Cypress Mountain)

23 lutego (wtorek)
19.30-20.30 - skicross K eliminacje - Karolina Riemen
22.00-23.15 - skicross K finał - ew. Karolina Riemen

SANECZKARSTWO (Whistler/Sliding Center)

14 lutego (niedziela)
2.00-5.35 - jedynki M 1. i 2. przejazd - Maciej Kurowski
22.00-1.50 - 3. i 4. przejazd - Maciej Kurowski

16 lutego (wtorek)
2.00-4.55 - jedynki K 1. i 2. przejazd - Ewelina Staszulonek
22.00-1.10 - 3. i 4. przejazd - Ewelina Staszulonek

SHORT TRACK (Vancouver/Pacific Coliseum)

14 lutego (niedziela)
2.00-4.30 - 500 m K eliminacje - Patrycja Maliszewska, 1500 m M finał - ew. Jakub Jaworski

18 lutego (czwartek)
2.00-4.15 - 500 m K finał - ew. Patrycja Maliszewska

21 lutego (niedziela)
2.45-5.15 - 1500 m K finał - ew. Patrycja Maliszewska, Paula Bzura

SKOKI NARCIARSKIE (Whistler/Olympic Park)

12 lutego (piątek)
19.00-20.05 - kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni - Adam Małysz, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

13 lutego (sobota)
18.45-20.25 - konkurs indywidualny na normalnej skoczni - ew. Adam Małysz, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

19 lutego (piątek)
19.00-20.05 - kwalifikacje na dużej skoczni - Adam Małysz, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

20 lutego (sobota)
20.30-22.10 - konkurs finałowy na dużej skoczni - ew. Adam Małysz, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

22 lutego (poniedziałek)
19.00-20.55 - konkurs drużynowy - Adam Małysz, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

SNOWBOARD (Vancouver/Cypress Mountain)

15 lutego (poniedziałek)
19.30-21.50 - snowcross M eliminacje - Maciej Jodko, Mateusz Ligocki
23.00-00.00 - finał - ew. Maciej Jodko, Mateusz Ligocki

17 lutego (środa)
22.05-00.45 - halfpipe M eliminacje - Michał Ligocki

18 lutego (czwartek)
2.15-3.15 - halfpipe M eliminacje - Michał Ligocki
4.15-5.15 - halfpipe M finał - ew. Michał Ligocki
21.30-23.05 - halfpipe K eliminacje - Paulina Ligocka

19 lutego (piątek)
1.00-2.00 -halfpipe K eliminacje - ew. Paulina Ligocka
3.00-4.00 - halfpipe K finał - ew. Paulina Ligocka

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij