Olimpijczycy

Srebrne medale Polaków

  • 92
    Łączna liczba srebrnych medali zdobytych przez polskich Olimpijczyków
  • 85
    Srebrne medale zdobyte na letnich igrzyskach olimpijskich
  • 7
    Srebrne medale zdobyte na zimowych igrzyskach olimpijskich

Leszek Swornowski

nauczyciel wf, trener, modelarz, jeden z wielu wychowanków trenera Adama Medyńskiego, medalistka mistrzostw Europy i świata w szpadzie (indywidualnie) oraz srebrny medalista IO w Moskwie 1980 (drużynowo).

Ryszard Karol Staniek

piłkarz z Zebrzydowic, srebrny medalista olimpijski z Barcelony (1992).

Michał Tomasz Staniszewski

trener, kanadyjkarz górski z Drzewicy, wieloletni partner Krzysztofa Kołomańskiego, mistrz (1995) i wicemistrz świata (1999), medalista mistrzostw Europy (1996, 2000), trzykrotny uczestnik IO (1992, 1996, 2000), srebrny medalista olimpijski z Sydney (2000).

Tomasz Stankiewicz

handlowiec, czołowy torowiec pierwszej połowy lat dwudziestych, medalista olimpijski z 1924 roku.

Paweł Skrzecz

trener, bokser warszawskiej Gwardii, srebrny medalista mistrzostw świata i Europy, wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980).

Adam Smelczyński

ps. "Sznurek", płk sł. st. WP, lekarz stomatolog, strzelec, rekordzista zwany przez Włochów "Wiecznym Adamem", uczestnik aż sześciu IO (1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976), srebrny medalista olimpijski z Melbourne (1956).

Ryszard Tadeusz Sobczak

nauczyciel wf, trener, florecista akademickich klubów z Warszawy i Gdańska, mistrz świata (1998), brązowy (1992) i srebrny (1996) medalista olimpijski wraz z zespołem florecistów.

Tomasz Wacław Sikora

nauczyciel wf, trener, najwybitniejszy nasz biathlonista, mistrz świata (1995), mistrz Europy (2000), olimpijczyk z Lillehammer (1994), Nagano (1998), Salt Lake City (2002), Turynu (2006) i Vancouver (2010). Wicemistrz olimpijski z Turynu (2006).

Zbigniew Andrzej Skrudlik

ps. "Koń", nauczyciel wf, trener, czołowy florecista świata lat sześćdziesiątych, srebrny (1964) i brązowy (1968) medalista olimpijski w drużynie, wybitny trener.

Elwira Seroczyńska (Potapowicz)

nauczycielka wf, trener, łyżwiarka z Wilna, pierwsza mistrzyni z "elbląskiego zagłębia łyżwiarskiego" (Kazimierza Kalbarczyka), srebrna medalistka olimpijska ze Squaw Valley (1960) i mistrzyni świata z Imatry (1962).

Janusz Jan Sidło

ps. "Łokietek", nauczyciel wf i trener, najlepszy oszczepnik w historii polskiej lekkoatletyki, rekordzista świata i dwukrotny mistrz Europy (1954, 1958), srebrny medalista olimpijski z Melbourne(1956).

Krzysztof Siemion

rolnik, ciężarowiec z lubelszczyzny, mistrz Polski, medalista MŚ i ME, w wieku 35 lat pobił rekord życiowy, trzykrotny olimpijczyk (1988, 1992, 2000), srebrny medalista olimpijski z Barcelony (1992).

Anna Maria Rybicka

ps. "Rybka", studentka, mistrzyni świata seniorek w drużynie (Hawana, 2003), mistrzyni świata kadetek i juniorek, medalistka mistrzostw świata seniorek, srebrna medalistka olimpijska z Sydney (2000) w drużynie floretowej.

Mirosław Rzepkowski

st. sierż. sztab. sł. st. WP, rolnik, strzelec (rzutki, skeet), srebrny medalista olimpijski z Atlanty (1996).

Jarosław Andrzej Rodzewicz

ps. "Rodzynek", trener, florecista z Gdańska, który w alarmowym trybie wezwany na odsiecz do Atlanty (1996) zdobył w drużynie srebrny medal olimpijski.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij