Igrzyska
  Piotr SZCZEPAŃSKI
Slalom C-2
ur. 31.07.1988, Nowe Miasto n/Pilicą
180 cm / 76 kg
klub – KKK Kraków
trener klubowy – Zbigniew Miązek
trener kadry – Janusz Żyłka-Żebracki
osiągnięcia: MŚ 2012 – 8. (C-2);
ME 2012 – 15. (C-2);
PŚ Praga 2012 – 7. (C-2)
  Piotr KULETA
Sprint, C-1 200 m
ur. 27.06.1989, Chrzanów
178 cm / 81,5 kg
klub – WKS Zawisza Bydgoszcz
trener klubowy – Mariusz Słowiński
trener kadry – Rafał Rogoziecki
osiągnięcia: MŚ 2011 – 5 (C-4 1000 m);
ME U-23 – 1 (C-4 1000 m)
  Marcin GRZYBOWSKI
sprint, C-2 1000 m
ur. 10.01.1979, Czechowice-Dziedzice
177 cm / 74,5 kg
klub – Posnania Poznań
trener klubowy – Ireneusz Pracharczyk
trener kadry – Rafał Rogoziecki
osiągnięcia: ME 2006 – 1. (C-2 1000 m);
ME 2011 – 9. (C-2 1000 m)
  Tomasz KACZOR
sprint, C-2 1000 m
ur. 04.08.1989, Poznań
184 cm / 81 kg
klub – KS Warta Poznań
trener klubowy – Dariusz Bresiński
trener kadry – Rafał Rogoziecki
osiągnięcia: ME 2011 – 4. (C-1 1000 m);
MŚJ 2007 – 1. (C-1 1000 m i C-1 500 m)
  Grzegorz KILJANEK
Slalom C-1
ur. 09.08.1984, Nowe Miasto n/Pilicą
178 cm / 73 kg
klub – LKK Drzewica
trener klubowy – Włodzimierz Dębowski
trener kadry – Janusz Żyłka-Żebracki,
Krzysztof Bieryt
osiągnięcia: ME 2012 – 15. (C-1);
PŚ Praga 2011 – 5. (C-1);
PŚ Pau 2012 – 2. (C-1)
  Mateusz POLACZYK
Slalom K-1
ur. 22.01.1988, Limanowa
178 cm / 75 kg
klub – Zawisza Bydgoszcz
trener klubowy – Waldemar Keister
trener kadry – Janusz Żyłka-Żebracki
osiągnięcia: MŚ 2012 – 2. (K-1);
ME 2012 – 10. (K-1)
  Natalia PACIERPNIK
Slalom K-1
ur. 14.08.1988 , Końskie
169 cm / 58 kg
klub – KKK Kraków
trener klubowy – Zbigniew Miązek
trener kadry – Janusz Żyłka-Żebracki
osiągnięcia: MŚ 2012 – 24. (K-1);
ME 2012 – 15. (K-1);
ME – 2. (K-1 3x)
  Marcin POCHWAŁA
Slalom C-2
ur. 14.02.1984 , Nowy Sącz
182 cm / 76 kg
klub – KKK Kraków
trener klubowy – Zbigniew Miązek
trener kadry – Janusz Żyłka-Żebracki
osiągnięcia: IO 2008 – 8. (C-2);
IO 2004 – 10. (C-2);
MŚ 2012 – 8. (C-2);
MŚ 2010 – 6. (C-2);
ME 2012 – 15. (C-2)
  Beata MIKOŁAJCZYK
Sprint K-2 500 m, K-4 500 m
ur. 15.10.1985, Bydgoszcz
170 cm / 65 kg
klub – UKS Kopernik Bydgoszcz
trener klubowy – Wiesław Rakowski
trener kadry – Tomasz Kryk
osiągnięcia: IO 2008 – 2. (K-2 500 m);
MŚ 2011 – 3. (K-2 500 m);
MŚ 2009 – 1. (K-2 1000 m);
ME 2012 – 1. (K-2 1000 m);
ME 2011 – 2. (K-2 500 m);
ME 2006 – 3. (K-1 500 m);
  Karolina NAJA
sprint K-2 500 m, K-4 500 m
ur. 05.02.1990, Tychy
165 cm / 63 kg
klub – AZS AWF Gorzów Wlkp.
trener klubowy – Marek Zachara
trener kadry – Tomasz Kryk
osiągnięcia: MŚ 2010 – 3. (K-4 500 m);
MŚ 2011 – 2. (K-2 200 m)
i 3. (K-1 4x200 m);
ME 2012 – 1. (K-2 1000 m)
i 3. (K-2 500 m)
  Aneta KONIECZNA
Sprint, K-1 500 m, K-4 500 m
ur. 11.05.1978, Krosno Odrzańskie
168 cm / 73 kg
klub – Warta Poznań
trener klubowy – Dariusz Bresiński
trener kadry – Tomasz Kryk
osiągnięcia: IO 2008 – 2. (K-2 500 m);
IO 2004 – 3. (K-2 500 m) i 4. (K-4 500m);
IO 2000 – 3. (K-2 500 m) i 4. (K-4 500 m);
IO 1996 – 9. (K-1 500 m), 17-krotna medalistka MŚ
(w tym 2 złote medale);
15-krotna medalistka ME (w tym 6 złotych medali)
  Marta WALCZYKIEWICZ
Sprint K-1 200 m
ur. 01.08.1987, Kalisz
165 cm / 62 kg
klub – KTW Kalisz
trener klubowy – Zbigniew Walczukiewicz
trener kadry – Tomasz Kryk
osiągnięcia: MŚ 2011 – 2. (K-1 200 m)
i 3. (K-1 4x200 m); MŚ 2010 – 2. (K-2 200 m);
MŚ 2009 – 2. (K-1 200 m);
MŚ 2007 – 3. (K-2 200 m);
ME 2012 – 2. (K-1 200 m);
ME 2010 – 2. (K-1 200 m) i 3. (K-2 500 m)
  Piotr SIEMIONOWSKI
Sprint K-1 200 m
ur. 06.06.1988, Biskupiec
193 cm / 92 kg
klub – WKS Zawisza Bydgoszcz
trener klubowy – Mariusz Słowiński
osiągnięcia: MŚ 2011 – 1. (K-1 200 m);
ME 2011 – 1. (K-1 200 m)
 

SZTAB SZKOLENIOWY

  Tomasz KRYK
trener (sprint)
  Rafał ROGOZIECKI
trener (sprint)
  Mariusz SŁOWIŃSKI
trener (sprint)
  Krzysztof BIERYT
trener (slalom)
  Janusz ŻYŁKA-ŻEBRACKI
trener (slalom)
  Stanisław KITA
lekarz
  Andrzej RAKOWSKI
lekarz
  Bogumił GŁUSZKOWSKI
psycholog
  Jarosław MICZEK
fizjoterapeuta
  Leszek ZANIEWSKI
fizjoterapeuta
  Karol TERESZCZYŃSKI
fizjoterapeuta
  Piotr MARKIEWICZ
wiceprezes
  Grzegorz KOTOWICZ
wiceprezes
  Tadeusz WRÓBLEWSKI
sekretarz generalny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij