Igrzyska
Anita WŁODARCZYK
rzut młotem
ur. 08.08.1985, Rawicz
178 cm / 95 kg
klub – RKS Skra Warszawa
trener – Krzysztof Kaliszewski
osiągnięcia: IO 2008 – 6.;
MŚ 2011 – 5.;
MŚ 2009 – 1.;
ME 2010 – 3.;
DME 2009 – 1.
Agata BEDNAREK
4x400 m
ur. 28.06.1988, Sieradz
175 cm / 57 kg
klub – AZS Łódź
trener – Henryka Blausz
osiągnięcia – ME 2012 – 14.;
DME 2011 – 9.;
ME 2010 – 17.;
ME U23 2009 – 10.;
MP 2012 – 1.
Iga BAUMGART
4x400 m
ur. 11.04.1989, Bydgoszcz
178 cm / 55 kg
klub – BKS Bydgoszcz
trener – Marek Trzciński
osiągnięcia: ME U23 2011 – 6. w elim. (400 m);
ME U23 2009 – 5. w elim. (400 m);
MP 2012 – 2. (400 m)
Paulina BUZIAK
chód, 20 km
ur. 16.12.1986, Mielec
170 cm / 50 kg
klub – OTG Sokół Mielec
trener – Józef Wójtowicz
osiągnięcia: MŚ U18 2003 – 4.;
MP 2012 – 1.
Agnieszka DYGACZ
chód, 20 km
ur. 18.07.1985, Chorzów
160 cm / 48 kg
klub – AZS AWF Katowice
trener – Szymon Wdowiak
osiągnięcia: Uniwersjada 2009 – 11.;
ME 2010 – 12.;
MP 2012 – 5.;
MP 2011 – 1.;
MP 2010 – 1.
Magdalena GORZKOWSKA
4x400 m
ur. 30.04.1992, Bytom
174 cm / 59 kg
klub – TS AKS Chorzów
trener – Jan Widera
osiągnięcia – ME 2012 – 20.;
ME U20 2011 – 6.;
MP 2012 – 4.
Joanna FIODOROW
rzut młotem
ur. 04.03.1989, Augustów
klub – OŚ AZS Poznań
trener – Czesław Cybulski
osiągnięcia: Uniwersjada 2011 – 9.;
MŚ 2011 – 9.;
MŚ U20 2008 – 19.;
ME U23 2011 – 2.;
MP 2012 – 2.
Żaneta GLANC
Rzut dyskiem
ur. 11.03.1983, Poznań
186 cm / 95 kg
klub – OŚ AZS Poznań
trener – Jerzy Sudoł
osiągnięcia: MŚ 2011 – 4.;
MŚ 2009 – 4.;
ME 2010 – 5.,
Uniwersjada 2011 – 1.
Karolina JARZYŃSKA
maraton
ur. 06.09.1981, Oleśnica
164 cm / 53 kg
klub – KS Piętka Katowice
trener – Zbigniew Nadolski
osiągnięcia – MŚ 2010 (półmaraton) – 17.;
ME U23 (10 km) – 14.
Marta JESCHKE
100 m / 4x100 m
ur. 02.06.1986, Wejherowo
164 cm / 56 kg
klub – SKLA Sopot
trener – Michał Modelski
osiągnięcia – IO 2008 – eliminacje;
ME 2012 – 3. (4x100 m);
ME 2010 – 3. (4x100m);
Uniwersjada 2009 – 2. (4x100 m)
Anna JESIEŃ
400 m ppł. / 4x400 m
ur. 10.12.1978, Sokołów Podlaski
168 cm / 58 kg
klub – LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża
trener – Paweł Jesień
osiągnięcia: IO 2008 – 5.;
IO 2000 – eliminacje;
MŚ 2009 – 4. w półfinale;
MŚ 2007 – 3. (indyw.) i 6. (4x400 m);
ME 2006 – 3.;
ME 2002 – 2x3. (indyw. i 4x400 m)
Anna KIEŁBASIŃSKA
200 m / 4x100 m
ur. 26.06.1990, Warszawa
170 cm / 55 kg
klub – AZS AWF Warszawa
trener klubowy – Edward Bugała
osiągnięcia: ME U23 2011 – 1. (200 m) i 3. (100 m);
MEJ 2009 – 2. (4x100 m) i 3. (200 m)
Daria KORCZYŃSKA
4x100 m
ur. 30.07.1981, Kołobrzeg
168 cm / 60 kg
klub – WKS Śląsk Wrocław
trener – Tadeusz Osik
osiągnięcia: IO 2008 – 21. (100 m);
ME 2012 – 3. (4x100 m);
ME 2010 – 3. (4x100m);
CISM 2011 – 4. (100 m);
ME U23 2003 – 2. (100 m)
Martyna OPOŃ
4x100 m
ur. 12.09.1991, Poznań
169 cm / 55 kg
klub – AZS Poznań
trener – Tadeusz Osik
osiągnięcia: ME U23 2011 – 8. (200 m);
MP 2012 – 7. (100 m)
Katarzyna KOWALSKA
3 km z przeszkodami
ur. 07.04.1985, Lipno
178 cm / 55 kg
klub – LKS Vectra Włocławek
trener – Marian Nowakowski
osiągnięcia: IO 2008 – 30.;
MŚ 2009 – 12.;
MŚ 2007 – 30.;
ME 2010 – 10.
Renata PLIŚ
1500 m
ur. 05.02.1985, Wrocław
172 cm / 53 kg
klub – MKL Maraton Świnoujście
trener – Janusz Walkowiak / Zbigniew Król
osiągnięcia: MŚ 2011 – 11.;
ME 2010 – 14.;
DME 2009 – 11. (800 m);
MP 2012 – 1.
Marika POPOWICZ
4x100 m
ur. 28.04.1988, Gniezno
164 cm / 53,5 kg
klub – SL WKS Zawisza Bydgoszcz
trener – Jacek Lewandowski
osiągnięcia: ME 2012 – 3. (4x100 m);
CISM 2011 – 7. (100 m);
DME 2011 – 8.  (200 m);
ME U23 2009 – 3. (100 m)
Monika PYREK
skok o tyczce
ur. 11.08.1980, Gdynia
170 cm / 57 kg
klub – OSOT Szczecin
trener – Wiaczesław Kaliniczenko
osiągnięcia: IO 2008 – 5.;
IO 2004 – 4.; IO 2000 – 7.;
MŚ 2009 – 2.; MŚ 2005 – 2.;
MŚ 2003 – 4.; MŚ 2011 – 3.;
HMŚ 2003 i 2005 – 3.;
69-krotna rekordzistka Polski
Ewelina PTAK
4x100 m
ur. 20.03.1987, Trzebnica
165 cm / 57 kg
klub – WKS Śląsk Wrocław
trener – Jacek Lewandowski
osiągnięcia: MŚ 2007 – 14.;
CISM 2011 – 8. (200 m);
MP 2012 – 4. (100 m) i 2. (200 m)
Anna ROGOWSKA
skok o tyczce
ur. 21.05.1981, Gdynia
171 cm / 57 kg
klub – SKLA Sopot
trener – Jacek Troliński
osiągnięcia: IO 2008 – 10.;
IO 2004 – 3.;
MŚ 2011 – 10.;
MŚ 2009 – 1.;
MŚ 2007 – 8.;
HMŚ 2010 – 3.
Matylda SZLĘZAK
3000 m z przeszkodami
ur. 11.01.1989, Rzeszów
170 cm / 51 kg
klub – AZS AWF Kraków
trener – Wacław Mirek
osiągnięcia: ME 2012 – 16.;
Uniwersjada 2011 – 16.;
ME U23 2011 – 4.;
MP 2012 – 2.
Agnieszka SZWARNÓG
chód, 20 km
ur. 28.12.1986, Myślenice
168 cm / 52 kg
klub – AZS AWF Kraków
trener – Wacław Mirek
osiągnięcia: Uniwersjada 2011 – 8.;
MP 2012 – 2.
Justyna ŚWIĘTY
4x400 m
ur. 03.12.1992, Racibórz
167 cm / 56 kg
klub – AZS AWF Katowice
trener – Aleksander Matusiński
osiągnięcia: ME 2012 – 19. (400 m);
MEJ 2011 – 2. (4x400 m);
MP 2012 – 3. (400 m) i 1. (4x400 m)
Karolina TYMIŃSKA
siedmiobój
ur. 04.10.1984, Świebodzin
175 cm / 69 kg
klub – SKLA Sopot
trener – Michał Modelski
osiągnięcia – IO 2008 – 7.;
MŚ 2011 – 4.;
MŚ 2007 – 15.;
ME 2010 – 5.
Patrycja WYCISZKIEWICZ
4x400 m
ur. 08.01.1994, Śrem
170 cm / 53 kg
klub – TS Olimpia Poznań
trener – Edward Motyl
osiągnięcia: MŚ U18 2011 – 9. (400 m);
MPJ 2012 – 1. (200 m) i 1. (400 m)
Paweł WOJCIECHOWSKI
skok o tyczce
ur. 06.06.1989, Bydgoszcz
190 cm / 85 kg
klub – SL WKS Zawisza Bydgoszcz
trener – Włodzimierz Michalski
osiągnięcia: MŚ 2011 – 1.;
ME U23 20011 – 1.;
MŚJ 2008 – 2.
Artur ZACZEK
4x100 m
ur. 28.02.1989, Łomża
182 cm / 78 kg
klub – OŚ AZS Poznań
trener – Tadeusz Osik
osiągnięcia: ME U23 2009 – 3. (4x100 m);
ME U23 2001 – 13.;
Uniwersjada 2009 – 2. (4x100 m);
MP 2012 – 5. (100 m) i 6. (200 m)
Szymon ZIÓŁKOWSKI
rzut młotem
ur. 01.07.1976, Poznań
190 cm / 120 kg
klub – OŚ AZS Poznań
trener – Grzegorz Nowak
osiągnięcia: IO 2008 – 7.;
IO 2004 – el. 14.; IO 2000 – 1.;
IO 1996 – 10.; MŚ 2001 – 1.;
MŚ 2005 – 3.; MŚ 2007 – 7.;
MŚ 2009 – 2.; ME 2012 – 1.
Henryk SZOST
maraton
ur. 20.01.1982, Krynica Zdrój
185 cm / 68 kg
klub – WKS Grunwald Poznań
trener – Leonid Shvetsov
osiągnięcia: IO 2008 – 34.;
MP 2011 – 2. (półmaraton)
Robert URBANEK
rzut dyskiem
ur. 29.04.1987, Łęczyca
200 cm / 120 kg
klub – MKLA Łęczyca
trener – Witold Suski
osiągnięcia: ME 2012 – 7.;
ME U23 2009 – 7.;
Uniwersjada 2011 – 5.;
MP 2012 – 3.
Dawid TOMALA
chód, 20 km
ur. 27.08.1989, Tychy
182 cm / 66 kg
klub – AZS AWF Katowice
trener – Grzegorz Tomala
osiągnięcia: ME 2010 – 19.;
ME U-23 2011 – 2.;
ME U-23 2009 – 7.;
MP 2012 – 3.
Piotr WIADEREK
4 x400 m
ur. 05.02.1984, Rymań
185 cm / 78 kg
klub – AZS AWFiS Gdańsk
trener – Rafał Has
osiągnięcia: ME 2012 – 12.;
ME 2010 – 26. (200 m);
MP 2012 – 1. (400 m)
Jakub ADAMSKI
4x100 m
ur. 11.11.1987, Gorzów Wielkopolski
183 cm / 75 kg
klub – OŚ AZS Poznań
trener – Tadeusz Osik
osiągnięcia: ME U23 2009 – 3. (4x100 m);
MP 2012 – 3. (na 100 i 200 m)
Rafał AUGUSTYN
chód, 20 km
ur. 14.05.1984, Dębica
179 cm / 73 kg
klub – OTG Sokół Mielec
trener – Krzysztof Augustyn
osiągnięcia: IO 2008 – 29.;
MŚ 2011 – 24.;
MŚ 2009 – 22. (50 km);
MŚ 2007 – 26.;
ME 2010 – 10.;
Uniwersjada 2009 – 8.
Kamil BUDZIEJEWSKI
4x400 m
ur. 14.09.1988, Żyrardów
185 cm / 81 kg
klub – AZS Łódź
trener – Piotr Kuczkowski
osiągnięcia: DME 2011 – 4. (4x400 m);
MP 2012 – 4. (400 m)
Patryk DOBEK
4x400 m
ur. 13.02.1994, Kościerzyna
186 cm / 72 kg
klub – SKLA Sopot
trener – Krzysztof Szałach
osiągnięcia: MŚ Jun. mł. – 3. (400 m) i 4. (sztafeta)
Marcin CHABOWSKI
maraton
ur. 28.06.1986, Wejherowo
174 cm / 56 kg
klub – WKS Flota Gdynia
trener – Leonid Shvetcov
osiągnięcia: MŚ U-18 2003 – 5. (2km);
ME 2010 – 11. (10 km);
DME 2009 – 10. (5 km)
Paweł FAJDEK
rzut młotem
ur. 04.06.1989, Świebodzice
186 cm / 120 kg
klub – KS Agros Zamość
trener – Czesław Cybulski
osiągnięcia: Uniwersjada 2011 – 1.;
MŚ 2011 – 11.;
ME U-23 2011 – 1.;
MŚ U-20 2008 – 4.;
MP 2012 – 1.
Przemysław CZAJKOWSKI
rzut dyskiem
ur. 26.10.1988, Zambrów
198 cm / 136 kg
klub – AZS AWF Biała Podlaska
trener – Krzysztof Stipura
osiągnięcia: ME 2012 – 13.;
ME 2010 – 13.;
ME U23 2009 – 5.;
Uniwersjada 2011 – 2.
Igor JANIK
rzut oszczepem
ur. 18.01.1983, Gdynia
200 cm / 108 kg
klub – AZS AWFiS Gdańsk
trener – Bogdan Janik
osiągnięcia: IO 2008 – 16.;
MŚ 2011 – 13.;
MŚ 2009 – 31.;
MŚ 2007 – 7.;
Uniwersjada 2011 – 3.;
Uniwersjada 2007 – 2.;
Uniwersjada 2003 – 1.;
ME 2012 – 6.;
MP 2012 – 1.
Rafał FEDACZYŃSKI
chód, 50 km
ur. 03.12.1980, Hrubieszów
168 cm / 58 kg
klub – AZS AWF Katowice
trener – Stanisław Marmur
osiągnięcia: IO 2008 – 8.;
MŚ 2007 – 30.;
MP 2012 – 6. (20 km)
Kamil KRYŃSKI
4x100 m
ur. 12.05.1987, Białystok
187 cm / 88 kg
klub – KS Podlasie Białystok
trener – Wojciech Niedźwiecki
osiągnięcia: DME 2011 – 1.;
ME 2010 – 10.;
ME U-23 2009 – 10.
Kacper KOZŁOWSKI
4x400 m
ur. 07.12.1986, Olsztyn
177 cm / 70 kg
klub – AZS UWM Olsztyn
trener – Zbigniew Kozłowski
osiągnięcia: MŚ 2007 – 3. (4x400 m);
ME U23 2007 – 2. (4x400 m) i 3. (400 m);
ME 2012 – 13.;
ME 2010 – 8.;
MP 2012 – 3.
Adam KSZCZOT
800 m
ur. 02.09.1989, Opoczno
178 cm / 68 kg
klub – RKS Łódź
trener – Stanisław Jaszczak
osiągnięcia: MŚ 2011 – 6.;
MŚ 2009 – 6. w półfin.;
ME U-23 2011 – 1.;
ME U-23 2009 – 1.;
ME 2010 – 3.;
MP 2012 – 1.
Robert KUBACZYK
4x100 m
ur. 04.08.1986, Wolsztyn
177 cm / 73 kg
klub – OŚ AZS Poznań
trener – Tadeusz Osik
osiągnięcia: IO 2008 – rez. 4x100m;
ME 2010 – 22. (100 m);
DME 2009 – 4.;
Uniwersjada 2009 – 10.;
MP 2012 – 4. (100 m)
Marcin LEWANDOWSKI
800 m
ur. 13.06.1987, Szczecin
179 cm / 64 kg
klub – SL WKS Zawisza Bydgoszcz
trener – Tomasz Lewandowski
osiągnięcia: IO 2008 – 20.;
MŚ 2011 – 4.;
MŚ 2009 – 8.;
MŚ U-20 2006 – 4.;
CISM 2011 – 1.;
ME 2010 – 1.;
ME U-23 2009 – 2.
Dariusz KUĆ
100 m, 4x100 m
ur. 24.04.1986, Kraków
176 cm / 73 kg
klub – SL WKS Zawisza Bydgoszcz
trener – Jacek Lewandowski
osiągnięcia: IO 2008 – 39.;
MŚ 2011 – 23.;
MŚ 2009 – 22.;
ME 2012 – 12.;
ME 2010 – 23.;
ME 2006 – 6. i 2. (4x100 m);
MP 2012 – 1.
Marcin MARCINISZYN
400 m 4x400 m
ur. 07.09.1982, Bystrzyca Kłodzka
184 cm / 80 kg
klub – WKS Śląsk Wrocław
trener – Józef Lisowski
osiągnięcia: MŚ 2011 – 18.;
MŚ 2007 – 3. (4x400 m);
ME 2006 – 3. (4x400 m);
HMŚ 2006 – 2. (4x400 m);
HME 2007 i 2009 – 3. (4x400 m)
Tomasz MAJEWSKI
pchnięcie kulą
ur. 30.08.1981, Nasielsk
204 cm / 142 kg
klub – AZS AWF Warszawa
trener – Henryk Olszewski
osiągnięcia: IO 2008 – 1.; IO 2004 – 18.; MŚ
2011 – 9.; MŚ 2009 – 2.; MŚ 2007 – 5.; ME
2010 – 2.; ME 2006 – 8.; MP 2012 – 1.
Kamil MASZTAK
4x100 m
ur. 16.07.1984, Białystok
186 cm / 81 kg
klub – WKS Grunwald Poznań
trener – Tadeusz Osik
osiągnięcia: Uniwersjada 2009 – 2. (4x100 m) i 14. (200 m); CISM 2011 – 2. (4x100 m); MP 2012 – 4. (200 m)
Piotr MAŁACHOWSKI
rzut dyskiem
ur. 07.06.1983, Żuromin
193 cm / 130 kg
klub – WKS Śląsk Wrocław
trener – Witold Suski
osiągnięcia: IO 2008 – 2.;
MŚ 2011 – 9.;
MŚ 2009 – 2.;
MŚ 2007 – 12.;
ME 2010 – 1.;
ME 2006 – 5.;
DME 2011 – 1.;
MP 2012 – 1.
Łukasz MICHALSKI
skok o tyczce
ur. 02.08.1988, Bydgoszcz
190 cm / 85 kg
klub – SL WKS Zawisza Bydgoszcz
trener – Włodzimierz Michalski
osiągnięcia: MŚ 2011 – 4.;
MŚ 2009 – 10. w elimin.;
Uniwersjada 2011 – 1.;
CISM 2011 – 2.;
MP 2012 – 1.
Artur NOGA
110 m ppł.
ur. 02.05.1988, Racibórz
196 cm / 92 kg
klub – KS Warszawianka
trener – Andrzej Radiuk
osiągnięcia: IO 2008 – 5.;
MŚ 2009 – 4. w półfin.;
MŚ U-20 2006 – 1.;
ME 2010 – 5.;
MP 2012 – 1.
Bartosz OSEWSKI
rzut oszczepem
ur. 20.03.1991, Gdańsk
194 cm / 104 kg
klub – AZS AWFiS Gdańsk
trener – Leszek Walczak
osiągnięcia: ME 2012 – 17.;
MP 2012 – 7.
Łukasz NOWAK
chód 50 km
ur. 18.12.1988, Poznań
194 cm / 78 kg
klub – OŚ AZS Poznań
trener – Krzysztof Kisiel
osiągnięcia: Uniwersjada 2011 – 11. (20 km);
ME 2010 – 8. (50 km);
ME U-23 2009 – 13. (20 km);
MP 2012 – 1. (50 km)
Łukasz PARSZCZYŃSKI
3 km z przeszkodami
ur. 04.05.1985, Warszawa
180 cm / 66 kg
klub – KS Podlasie Białystok
trener – Marek Jakubowski
osiągnięcia: MŚ 2011 – 12. elimin.;
DME 2011 – 6. (5 km);
MP 2012 – 1.
Michał PIETRZAK
4x400 m
ur. 03.04.1989, Łęczyca
185 cm / 77 kg
klub – AZS AWF Katowice
trener – Janusz Iskra
osiągnięcia: ME U23 2009 – 1. (4x400 m);
ME U23 2011 – 2. (4x400 m);
MP 2012 – 5. (400 m)
Rafał SIKORA
chód, 50 km
ur. 17.02.1987, Mielec
187 cm / 73 kg
klub – AZS AWF Kraków
trener – Krzysztof Kisiel
osiągnięcia: MŚ 2011 – 13. (50 km);
MŚ U-18 2003 – 7. (10 km);
ME U-23 2009 – 12. (20 km);
MP 2012 – 2. (50 km)
Paweł RAKOCZY
rzut oszczepem
ur. 15.05.1987, Złotoryja
187 cm / 93 kg
klub – AZS AWFiS Gdańsk
trener – Leszek Walczak
osiągnięcia: ME 2012 – 12.;
MŚ U20 2006 – 11.;
ME U23 2009 – 10.;
DME 2011 – 8.;
Uniwersjada 2009 – 6.
Grzegorz SUDOŁ
chód, 20 km
ur. 28.08.1978, Nowa Dęba
175 cm / 64 kg
klub – AZS AWF Kraków
trener – Ilya Markov
osiągnięcia: IO 2008 – 9.;
IO 2004 – 7.;
MŚ 2009 – 4.;
MŚ 2007 – 21.;
ME 2010 – 2.;
MP 2012 – 1. (20 km)
 

SZTAB SZKOLENIOWY

  Krzysztof KISIEL
trener
  Henryk OLSZEWSKI
trener
  Krzysztof KALISZEWSKI
trener
  Jerzy SUDOŁ
trener
  Czesław CYBULSKI
trener
  Zbigniew KRÓL
trener
  Paweł JESIEŃ
trener
  Jacek TORLIŃSKI
trener
  Wiaczesław KALINICZENKO
trener
  Witold SUSKI
trener
  Leszek WALCZAK
trener
  Stanisław JASZCZAK
trener
  Tadeusz OSIK
trener
  Andrzej RADIUK
trener
  Tomasz LEWANDOWSKI
trener
  Włodzimierz MICHALSKI
trener
  Józef LISOWSKI
trener
  Jacek LEWANDOWSKI
trener
  Ilya MARKOV
trener
  Leonid SHVETCOV
trener
  Michał MODELSKI
trener
  Grzegorz NOWAK
trener
  Zbigniew NADOLSKI
trener
  Tomasz MIKULSKI
lekarz
  Piotr OGRODOWICZ
lekarz
  Nikodem ŻUKOWSKI
psycholog
  Romuald GIEGIEL
fizjoterapeuta
  Agnieszka BRONISZ
fizjoterapeutka
  Albert SŁUŻEWSKI
fizjoterapeuta
  Tomasz WILIŃSKI
fizjoterapeuta
  Marcin ŁEPSKI
fizjoterapeuta
  Andrzej KRAWCZYK
fizjoterapeuta
  Piotr HACZEK
dyrektor sportowy

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij