Igrzyska
Anna DOWGIERT
50 m dowolnym
ur. 15.07.1990, Białystok
171 cm / 59 kg
klub – WKS Śląsk Wrocław
trener klubowy – Adam Rzeczkowski
trener kadry – Bartosz Kizierowski
osiągnięcia: ME (25 m) 2012 – 3. (4x100 m zm.)
Otylia JĘDRZEJCZAK
100 m i 200 m motylkowym
4x200 m dowolnym
ur. 13.12.1983, Nowa Ruda
187 cm / 74 kg
klub – AZS AWF Warszawa
trener – Bartosz Kizierowski
osiągnięcia: IO 2000 – 9. (100 m motyl.) i 12. (4x100 m zm.);
IO 2004 – 1. (200 m motyl.) i 2. (100 m motyl. i 400 m dow.);
IO 2008 – 4. (200 m motyl.);
7 medali w MŚ, w tym 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe;
10 medali w ME – 5. złotych, 3 srebrne i 2 brązowe
Alicja TCHÓRZ
100 m i 200 m grzbietowym
ur. 13.08.1992, Kalisz
177 cm / 67,5 kg
klub – MKS Juvenia Wrocław
trener klubowy – Grzegorz Widanka
osiągnięcia: MEJ 2008 – 1. (100 m grzbiet.), 3. (200 m motyl.);
MŚ 2009 – 16. (200 m grzbiet.);
ME 2010 – 6. (200 m grzbiet.);
ME 2011 – 8. (200 m grzbiet.)
Diana SOKOŁOWSKA
4x200 m dowolnym
ur. 19.02.1996, Sokółka
175 cm / 66 kg
klub – Juvenia Białystok
trener klubowy – Andrzej Mackiewicz
osiągnięcia: MP 2012 – 3. (200 m dow.)
Aleksandra PUTRA
4x200 m dowolnym
ur. 20.09.1986, Olsztyn
181 cm / 65 kg
klub – AZ UWM Olsztyn
trener – Jacek Puciło
osiągnięcia: miting Rzym 2012 – 10. (200 m grzbiet.),
(dla POL pływa od 21.06.2012)
Karolina SZCZEPANIAK
400 m zmiennym
4x200 m dowolnym
ur. 12.08.1992, Warszawa
174 cm / 62 kg
klub – AZS AWF Warszawa
trener – Paweł Słomiński
osiągnięcia: MEJ 2008 – 4. (400 m zm.) i 6. (200 m dow.)
Katarzyna WILK
100 m dowolnym
4x200 m dowolnym
ur. 22.03.1992, Kraków
178 cm / 64 kg
klub – AZS AWF Katowice
trener – Robert Wilk
osiągnięcia: ME (25) 2012 – 3. (4x100 m zm.);
ME 2010 – 8. (100 m dow.);
MMŚ 2008 – 5. (100 m dow.);
MEJ 2008 – 6. (100 m dow.), 4. (200 m dow.), 5. (4x200 m dow.)
Natalia CHARŁOS
pływanie długodystansowe 10 km
ur. 31.05.1993, Elmshorn (Niemcy)
173,5 cm / 62,5 kg
klub – Swim Team Elmshorn
trener – Bernd Berkhahn
osiągnięcia: ME 2011 – 11;
Setubal 2012 – 8.
Marcin CIEŚLAK
200 m motylkowym
200 m zmiennym
ur. 07.04.1992, Warszawa
193 cm / 85 kg
klub – MUKP Warszawianka
trener klubowy – Sławomir Grabiec
trener kadry – Gregg Troy
osiągnięcia: MŚ 2011 – 11. (200 m motyl.)
Konrad CZERNIAK
100 m motylkowym,
100 m dowolnym
4x100 m zmiennym
ur. 11.07.1989, Puławy
195 cm / 86 kg
klub – Wisła Puławy
trener – Bartosz Kizierowski
osiągnięcia: MŚ 2011 – 2. (100 m motyl.), 8. (4x100 zm.),
9. (100 m dow.);
ME 2012 (25 m) – 1. (50 m dow. i 100 m motyl.);
ME 2010 – 3. (100 motyl.)
Radosław KAWĘCKI
200 m grzbietowym
ur. 16.08.1991, Głogów
185 cm / 74 kg
klub – KS Korner Zielona Góra
trener – Jacek Miciul
osiągnięcia: ME 2012 – 1. (200 m grzbiet);
ME 2011 (basen 25 m) – 1. (100 i 200 m grzbiet.);
ME 2009 (25 m) – 2. (200 m grzbiet.)
Paweł KORZENIOWSKI
200 m motylkowym
4x100 m zmiennym
ur. 09.07.1985, Oświęcim
192 cm / 85 kg
klub – AZS AWF Warszawa
trener – Robert Białecki
osiągnięcia: IO 2004 – 4. (200 m motyl.) i 9. (1500 m dow.);
IO 2008 – 6. (200 m motyl.);
MŚ 2005 – 1. (200 m motyl.);
MŚ 2009 – 2. (200 m motyl.);
3 złote medale w ME i 14 medali w ME (25 m)
Marcin TARCZYŃSKI
100 m grzbietowym
4x100 m zmiennym
ur. 10.09.1990, Nowy Dwór Mazowiecki
190 cm / 84 kg
klub – Kapry-Armexim Pruszków
trener klubowy – Łukasz Borkowski
trener kadry – David Durden
osiągnięcia: MŚ 2011 – 8. (4x100 m zm.);
MP 2012 – 1. (100 m grzbiet. i 200 m zm.)
Mateusz SAWRYMOWICZ
1500 m dowolnym
ur. 22.04.1987, Lublin
185 cm / 75 kg
klub – MKP Szczecin
trener – David Salo
osiągnięcia: IO 2008 – 9. (1500 m dow.);
MŚ 2007 – 1. (1500 m dow.);
MŚ 2011 – 9. (1500 m dow.);
ME 2011 (25 m) – 1. (1500 m dow.)
Dawid SZULICH
4x100 m zmiennym
100 m klasycznym
ur. 19.05.1990, Warszawa
188 cm / 83 kg
klub – Delfin Legionowo
trener – Rafał Perl
osiągnięcia: MŚ 2011 – 8. (4x100 m zm.);
MP 2012 – 1. (100 m klas.)
Sławomir KUCZKO
4x100 m zmiennym
200 m klasycznym
ur. 25.06.1985, Koszalin
182 cm / 74 kg
klub – AZS AWF Warszawa
trener – Paweł Słomiński
osiągnięcia: ME 2006 – 1. (200 m klasycznym)
Oskar KRUPECKI
4x100 m zmiennym
ur. 06.07.1992, Szczecin
187 cm / 78 kg
klub – MKP Szczecin
trener klubowy – Jerzy Troszczyński
osiągnięcia: MP 2012 1. (50 motyl.), 2. (100 m motyl.)
Kacper MAJCHRZAK
4x100 m zmiennym
ur. 22.09.1992, Poznań
188 cm / 80 kg
klub – KS Warta Poznań
trener klubowy – Michał Szymański
osiągnięcia: MP 2012 Olsztyn – 2. (50 i 100 m dow.)
 

SZTAB SZKOLENIOWY

  Bartosz KIZIEROWSKI
trener
  Jacek MICIUL
trener
  Bernd BERKHAHN
trener
  Robert BIAŁECKI
trener

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij