Igrzyska
  Mateusz KUSZNIEREWICZ
star
ur. 29.04.1975, Warszawa
193 cm / 100 kg
klub – Gdański Klub Żeglarski
trener klubowy – Zbigniew Kusznierewicz
trener kadry – Mark Reynolds
osiągnięcia: IO 2008 – 4.;
IO 2004 – 3. (Finn);
IO 2000 – 4. (Finn);
IO 1996 – 1. (Finn);
MŚ 2012 – 10.;
ME 2012 – 1.;
MŚ 2011 – 4.;
ME 2011 – 2.                                                                                           
  Dominik ŻYCKI
Star
ur. 15.02.1974, Warszawa
192 cm / 96 kg
klub – KS Spójnia Warszawa
trener klubowy – Dariusz Czapski
trener kadry – Mark Reynolds
osiągnięcia: IO 2008 – 4.;
MŚ 2012 – 10.;
ME 2012 – 1.;
MŚ 2011 – 4.;
ME 2011 – 2.
  Piotr KULA
Finn
ur. 23.05.1987, Olsztyn
190 cm / 100 kg
klub – BTZ Biskupiec
trener klubowy – Jarosław Kula
trener kadry – Andrzej Piasecki
osiągnięcia: MŚ 2012 – 6.;
PŚ Miami 2009 – 9.;
  Przemysław MIARCZYŃSKI
RS:X
ur. 26.08.1979, Gdańsk
185 cm / 79 kg
klub – SKŻ Ergo Hestia Sopot
trener klubowy – Maciej Dziemiańczuk
trener kadry – Paweł Kowalski/Cezariusz Piórczyk
osiągnięcia: IO 2008 – 16.;
IO 2004 – 5. (mistral);
IO 2000 – 8. (mistral);
MŚ 2012 – 7.;
ME 2012 – 1.;
MŚ 2011 – 4.;
MŚ 2010 – 2.
  Zofia NOCETI-KLEPACKA
RS:X
ur. 26.04.1986 Warszawa
170 cm / 59 kg
klub – YKP Warszawa
trener klubowy – Witold Nerling
trener kadry – Paweł Kowalski/Cezariusz Piórczyk
osiągnięcia: IO 2008 – 7.;
IO 2004 – 12. (mistral);
MŚ 2012 – 2.;
MŚ 2011 – 2.;
MŚ 2007 – 1.
  Agnieszka SKRZYPULEC
470
ur. 03.06.1989, Szczecin
166 cm / 56 kg
klub – SEJK Pogoń Szczecin
trener klubowy – Robert Siluk
trener kadry – Zdzisław Staniul
osiągnięcia: MŚ 2012 – 21.;
PŚ Weymount 2012 – 20.;
PŚ Majorka 2012 – 8.;
PŚ Kiel Woche 2011 – 6.
  Jolanta OGAR
470
ur. 28.04.1982, Brzesko
178 cm / 70 kg
klub – AZS AWFiS Gdańsk
trener klubowy – Cezary Piórczyk
trener kadry – Zdzisław Staniul
osiągnięcia: MŚ 2012 – 21.;
ME 2012 – 31.;
PŚ Majorka 2012 – 8.;
PŚ Kiel Woche – 6.
  Anna WEINZIEHER
Laser Radial
ur. 14.09.1990, Warszawa
165 cm / 67 kg
klub – AZS Uniwersytet Warszawski
trener klubowy – Bartłomiej Szotyński
trener kadry – Bartosz Szotyński
osiągnięcia: PŚ Weymouth 2012 – 30.;
MŚ 2012 – 32.;
MEJ 2008 – 6.
  Łukasz PRZYBYTEK
49 er (sternik)
ur. 20.05.1989, Lipno
177 cm / 74 kg
klub – AZS AWFiS Gdańsk
trener klubowy – Cezariusz Piórczyk
trener kadry – Paweł Kacprowski
osiągnięcia: MŚ 2005 – 1. (optymist);
ME 2008 – 1. (29 er);
PŚ Majorka 2012 – 9.;
PŚ Hyeres 2012 – 9.;
MŚ Zadar 2012 – 15.;
  Paweł KOŁODZIŃSKI
49 er (załogant)
ur. 07.01.1988, Gdańsk
190 cm / 82 kg
klub – AZS AWFiS Gdańsk
trener klubowy – Cezariusz Piórczyk
trener kadry – Paweł Kacprowski
osiągnięcia: PŚ Medemblik 2011 – 10.;
Morskie Żeglarskie MP 2009 i 2010 – 1.;
PŚ Majorka 2012 – 9.;
PŚ Hyeres 2012 – 9.;
MŚ 2012 – 14.
  Kacper ZIEMIŃSKI
Laser
ur. 09.11.1990, Więcbork
183 cm / 82 kg
klub – Sejk Pogoń Szczecin
trener klubowy – Robert Siluk
osiągnięcia: IO 2008 – 19.;
PŚ Hyeres 2012 – 9;
MŚJ 2010 – 4.;
MEJ 2010 – 3.
 

SZTAB SZKOLENIOWY

  Paweł KOWALSKI
trener RS:X
  Mark REYNOLDS
trener Star
  Marek GAŁKIEWICZ
trener Star
  Andrzej PIASECKI
trener Finn
  Zdzisław STANIUL
trener 470 K
  Paweł KACPROWSKI
trener 49 er
  Cezariusz PIÓRCZYK
trener
  Witold DUDZIŃSKI
lekarz
  Przemysław LUTOMSKI
fizjoterapeuta
 

Tomasz CHAMERA
kierownik ekipy

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij