Igrzyska

BADMINTON
---------


kobiety

gra pojedyncza
Kamila Augustyn (1982, SKB Piast Słupsk)

mężczyźni

gra pojedyncza
Przemysław Wacha (1981, LKS Technik Głubczyce)

gra podwójna
Robert Mateusiak (1976, SKB Litpol Malow Suwałki)
Michał Łogosz (1977, SKB Litpol Malow Suwałki)

gra mieszana
Robert Mateusiak (1976, SKB Litpol Malow Suwałki)
Nadieżda Kostiuczyk (1984, SKB Litpol Malow Suwałki)

BOKS
----


Rafał Kaczor (1982, PKB Poznań) kat. 51 kg
Łukasz Maszczyk (1984, Gwardia Warszawa) kat. 48 kg

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
----------------------


Joanna Mitrosz (1988, UKS Jantar Gdynia)

GIMNASTYKA SPORTOWA
-------------------


Leszek Blanik (1977, AZS AWFiS Gdańsk)
Marta Pihan (1987, Kusy Szczecin)

JEŹDZIECTWO
-----------


wkkw       - Paweł Spisak (1981, JKS Dako-Galant Skibno)
             Artur Społowicz (1963, LKJ Moszna)
ujeżdżenie - Michał Rapcewicz (1982, KS Celbant    Bieliny)

JUDO
----


kobiety
Katarzyna Piłocik (1986, MKS Czechowice-Dziedzice) kat. 70 kg
Urszula Sadkowska (1984, UKS Rekord Olsztyn) kat.+78 kg

mężczyźni
Tomasz Adamiec (1982, UKS Ryś Warszawa) kat. 66 kg
Robert Krawczyk (1978, GKS Czarni    Bytom) kat. 81 kg
Przemysław Matyjaszek (1978, GKS Czarni Bytom) kat. 100 kg
Krzysztof Wiłkomirski (1980, AZS UW Warszawa) kat. 73 kg
Janusz Wojnarowicz (1981, GKS Czarni Bytom) kat.+100 kg

KAJAKARSTWO
-----------


klasyczne

kobiety
Małgorzata Chojnacka (1983, Posnania Poznań) K-1 500
Edyta Dzieniszewska (1986, Sparta Augustów) K-4 500
Aneta Konieczna (1978, Posnania Poznań) K-2 500, K-4 500
Dorota Kuczkowska (1979, Spójnia Warszawa) K-4 500
Beata Mikołajczyk (1985,UKS Kopernik Bydgoszcz) K-2 500, K-4 500

mężczyźni
Paweł Baumann (1983, Zawisza Bydgoszcz) K-4 1000
Tomasz Mendelski (1981, OKS Olsztyn) K-4 1000, K-2 500
Mariusz Kujawski (1986, Zawisza Bydgoszcz) K-2 1000
Adam Seroczyński (1974, Posnania Poznań) K-2 1000
Marek Twardowski (1979, Sparta Augustów) K-4 1000, K-2 500
Adam Wysocki (1974, Sparta Augustów) K-4 1000, K-2 500
Paweł Baraszkiewicz (1977, Posnania Poznań) C-1 500, C-2 1000
Marcin Grzybowski (1979, Posnania Poznań) C-1 1000
Daniel Jędraszko (1976, Posnania Poznań) C-2 500
Roman Rynkiewicz (1981, AZS AWF Gorzów) C-2 500
Wojciech Tyszyński (1984, Victoria Sztum) C-2 1000

górskie
Agnieszka Stanuch (1979, AZS AWF Kraków) K-1

Krzysztof Bieryt (1974, Start Nowy Sącz) C-1
Marcin Pochwała (1984, KKK Kraków) C-2
Dariusz Popiela (1985, Spójnia Warszawa) K-1
Paweł Sarna (1984, KKK Kraków) C-2

KOLARSTWO
---------


torowe

wyścig punktowy
Rafał Ratajczyk (1983, Gryf Szczecin)

sprint drużynowy, sprint klasyczny
Łukasz Kwiatkowski (1982, Stal Grudziądz)

sprint drużynowy, keirin
Kamil Kuczyński (1985, Gryf Szczecin)

sprint drużynowy
Maciej Bielecki (1987, PTK Pruszków)

górskie (MTB)

kobiety - cross country
Aleksandra Dawidowicz (1987, Halls Warszawa)
Maja Włoszczowska (1983, Halls Warszawa) 

mężczyźni - cross country
Marek Galiński (1974, JBG2-APC Presmet)

szosowe

mężczyźni

wyścig ze startu wspólnego
Jacek Morajko (1981, Madenoix-Boavista)
Tomasz Marczyński (1984, Ceramica Flaminia)
Przemysław Niemiec (1980, Miche-Silver Cross)

wyścig indywidualny na czas
Przemysław Niemiec (1980, Miche-Silver Cross)

kobiety

wyścig ze startu wspólnego
Paulina Brzeźna (AA Drink)

LEKKA ATLETYKA
--------------


kobiety

100 m       Daria Korczyńska (1981, WKS Śląsk Wrocław)
200 m       Marta Jeschke (1986, SKLA Sopot)
400 m       Monika Bejnar (1981, AZS AWF Warszawa)
800 m       Anna Rostkowska (1980, KS Athletics Jakać Młoda)
1500 m      Sylwia Ejdys (1984, AZS AWF Wrocław)
            Anna Jakubczak-Pawelec (1973, KS Agros Zamość)
            Lidia Chojecka (1977, Warszawianka)
maraton     Monika Drybulska (1980, WKS Grunwald Poznań)
            Dorota Gruca (1970, Agros Zamość)
100 m ppł   Aurelia Kollach (1976, AZS AWF Warszawa)
400 m ppł   Anna Jesień (1978, AZS AWF Warszawa)
3000 m/prz. Wioletta Frankiewicz (1977, AZS AWF Kraków)
            Katarzyna Kowalska (1985, KS Vectra Włocławek)
dysk        Żaneta Glanc (1983, AZS Poznań)
            Wioletta Potępa (1980,AZS AWF Warszawa)
            Joanna Wiśniewska (1972,WKS Gwardia Warszawa)
kula        Krystyna Zabawska (1968, Podlasie Białystok)
młot        Kamila Skolimowska (1982, RKS Skra Warszawa)
            Anita Włodarczyk  (1985, AZS AWF Poznań)
            Małgorzata Zadura (1985, AZS AWF Warszawa)
oszczep     Barbara Madejczyk (1976, LKS Jantar Ustka)
            Urszula Piwnicka (1983, SKLA Sopot)
tyczka      Joanna Piwowarska (1983, AZS AWF Warszawa)
            Monika Pyrek (1980, MKL Szczecin)
            Anna Rogowska (1981, SKLA Sopot)
7-bój       Kamila Chudzik (1986, AZS AWFiS Gdańsk)
            Karolina Tymińska (1984, AZS AWFiS Gdańsk)
chód 20 km  Sylwia Korzeniowska (1980, AC Lille)
4x100 m     Marta Jeschke (1986, SKLA Sopot)
            Dorota Jędrusińska (1982, AZS Poznań)
            Joanna Kocielnik (1983, Orzeł Warszawa)
            Ewelina Klocek (1987, WKS Śląsk Wrocław)
            Daria Korczyńska (1981, WKS Śląsk Wrocław)
4x400 m     Monika Bejnar (1981, AZS AWF Warszawa)
            Anna Jesień (1978, AZS AWF Warszawa)
            Agnieszka Karpiesiuk (1982, AZS AWFiS Gdańsk)
            Izabela Kostruba (1984, Agros Zamość)
            Grażyna Prokopek-Janacek (1977, AZS AWF Warszawa)
            Jolanta Wójcik (1984, AZS AWF Kraków  

mężczyźni

100 m         Dariusz Kuć (1986, AZS AWF Kraków)
200 m         Marcin Jędrusiński (1981, WKS Śląsk Wrocław)
400 m         Daniel Dąbrowski (1983, AZS Łódź)
800 m         Paweł Czapiewski (1978, LKS Lubusz Słubice)
              Marcin Lewandowski (1987, UKL Ósemka Police)
maraton       Arkadiusz Sowa (1979, WKS Grunwald Poznań)
              Henryk Szost (1982, WKS Grunwald Poznań)
110 m ppł     Artur Noga (1988, KS Warszawianka)
400 m ppł     Marek Plawgo (1981, KS Warszawianka)
3000 m z prz. Tomasz Szymkowiak (1983, LKS Orkan Wlkp.Poznań)
dysk          Piotr Małachowski (1983, WKS Śląsk Wrocław)
kula          Tomasz Majewski (1981, AZS AWF Warszawa)
młot          Szymon Ziółkowski (1976, AZS Poznań)
oszczep       Igor Janik (1983, AZS AWFiS Gdańsk)
wzwyż         Michał Bieniek (1986, AZS AWF Wrocław)
w dal         Marcin Starzak (1969, AZS AWF Kraków)
tyczka        Przemysław Czerwiński (1985, MKL Szczecin)
chód 20 km    Rafał Augustyn (1984, AZS AWF Kraków)
              Jakub Jelonek (1985, AZS AWF Kraków)
chód 50 km    Artur Brzozowski (1985, LKS Znicz Biłgoraj)
              Rafał Fedaczyński (1980, AZS AWF Katowice)
              Grzegorz Sudoł (1978, AZS AWF Kraków)
4x100 m       Łukasz Chyła (1981, SKLA Sopot)
              Marcin Jędrusiński (1981, Śląsk Wrocław)
              Robert Kubaczyk (1986, AZS Poznań)
              Dariusz Kuć (1986, AZS AWF Kraków)
              Kamil Masztak (1984, AZS AWF Poznań)
              Marcin Nowak (1977, AZS AWF Kraków)
4x400 m       Daniel Dąbrowski (1983, AZS Łódź)
              Piotr Kędzia (1984, AZS Łódź)
              Piotr Klimczak (1980, WKS Śląsk Wrocław)
              Kacper Kozłowski (1986, AZS UWM Olsztyn)
              Marcin Marciniszyn (1982, WKS Śląsk Wrocław)
              Piotr Wiaderek (1984, AZS AWFiS Gdańsk)
              Rafał Wieruszewski (1981, UKS Orkan Środa Wlkp.)

ŁUCZNICTWO
----------


kobiety
Małgorzata Ćwienczek (1982, Czarna Strzała Bytom)
Iwona Marcinkiewicz (1975, Drukarz Warszawa)
Justyna Mospinek (1983, Piątka Zgierz)

mężczyźni
Rafał Dobrowolski (1983, Stella Kielce)
Piotr Piątek (1982, Łucznik Żywiec)
Jacek Proć (1981, Strzelec Legnica)

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY
--------------------


kobiety
Paulina Boenisz (1978, Legia Warszawa)
Sylwia Czwojdzińska (1983, Legia Warszawa)

mężczyźni
Marcin Horbacz (1974, ZKS Drzonków)
Bartosz Majewski (1987, ZKS Drzonków)

PIŁKA RĘCZNA
------------


Karol Bielecki (1982, Rhein Neckar Loewen)
Mateusz Jachlewski (1984, KS Vive Kielce)
Bartłomiej Jaszka (1983, Fuchse Berlin)
Mariusz Jurasik (1976, Rhein Neckar Loewen)
Bartosz Jurecki (1979, SC Magdeburg)
Michał Jurecki (1984, TuS N-Lubbecke)
Krzysztof Lijewski (1983, HSV Hamburg)
Marcin Lijewski (1977, SG Flensburg Handewitt)
Paweł Piwko (1982, Chrobry Głogów)
Artur Siódmiak (1975, TuS N-Lubbecke)
Sławomir Szmal (1978, Rhein Neckar Loewen)
Grzegorz Tkaczyk (1980, Rhein Neckar Loewen)
Tomasz Tłuczyński (1979, TSV Hannover)
Marcin Wichary (1980, Wisła Płock)
rezerwowy - Rafał Kuptel (1976, Wisła Płock)

PŁYWANIE
--------


kobiety
Katarzyna Baranowska (1987, MKP Szczecin)
Paulina Barzycka (1986, Olimpia Lublin)
Joanna Budzis (1990, Polonia Warszawa)
Otylia Jędrzejczak (1983, AZS AWF Warszawa)
Agata Korc (1986, AZS AWF Wrocław)
Zuzanna Mazurek (1991, Fala Kraśnik)
Karolina Szczepaniak (1992, AZS AWF Warszawa)
Katarzyna Wilk (1992, Jordan Kraków)

mężczyźni
Łukasz Gąsior (1986, AZS AWF Warszawa)
Łukasz Gimiński (1986, AZS AWF Warszawa)
Maciej Hreniak (1989, Ruch Grudziądz)
Bartosz Kizierowski (1977, Polonia Warszawa)
Paweł Korzeniowski (1985, AZS AWF Warszawa)
Michał Rokicki (1984, AZS AWF Warszawa)
Mateusz Sawrymowicz (1987, MKP Szczecin)
Przemysław Stańczyk (1985, MKP Szczecin)
Łukasz Wójt (1982, EOSC Offenbach, Niemcy)

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
--------------------


kobiety
Marieta Gotfryd (1980, Tytan Oława)
Marzena Karpińska (1988, Znicz Biłgoraj)
Aleksandra Klejnowska (1982, WLKS Siedlce)
Dominika Misterska-Zasowska (1979, WLKS Siedlce)

mężczyźni
Bartłomiej Bonk (1984, Budowlani Opole)
Robert Dołęga (1977, Orlęta Łuków)
Marcin Dołęga (1982, Ekopak Jatne Otwock)
Grzegorz Kleszcz (1977, Ekopak Jatne Otwock)
Szymon Kołecki (1981, Górnik Polkowice)
Krzysztof Szramiak (1984, Budowlani Opole)

SIATKÓWKA
---------


kobiety
Anna Barańska (1984, BKS Aluprof Bielsko-Biała)
Agnieszka Bednarek (1986, Farmutil Piła)
Katarzyna Gajgał (1981, BKS Aluprof Bielsko-Biała)
Małgorzata Glinka-Mongentale (1978, Gruppo 2002 Murcja)
Joanna Kaczor (1984, College South Idaho)
Maria Liktoras (1975, Dynamo Moskwa)
Anna Podolec (1985, Asystel Novara)
Milena Rosner (1980, Muszynianka-Fakro Muszyna)
Milena Sadurek-Mikołajczyk (1984, BKS Aluprof Bielsko-Biała)
Katarzyna Skorupa (1984, Farmutil Piła)
Katarzyna Skowrońska-Dolata (1983, Scavolini Pesaro)
Mariola Zenik (1982, Muszynianka-Fakro Muszyna)

mężczyźni

Krzysztof Gierczyński (1976, Asseco Resovia Reszów)
Piotr Gruszka (1977, Altay Izmir)
Krzysztof Ignaczak (1978, Asseco Resovia Reszów)
Łukasz Kadziewicz (1980, Trefl Gdańsk)
Marcin Możdżonek (1985, Mlekpol AYS Olsytzn)
Daniel Pliński (1978, PGE Skra Bełchatów)
Sebastian Świderski (1977, Lube Banca Marche Macerata)
Marcin Wika (1983, Asseco Resovia Rzeszów)
Michał Winiarski (1983, Itas Diatec Trentino)
Paweł Woicki (1983,  Asseco Resovia Rzeszów)
Mariusz Wlazły (1983, PGE Skra Bełchatów)
Paweł Zagumny (1977, Mlekpol AZS Olsztyn)

STRZELECTWO
-----------


kobiety
Sylwia Bogacka (1981, Gwardia Zielona Góra)
Mirosława Sagun (1970, Gryf Słupsk)
Agnieszka Staroń (1981, Orzeł Łódź)
Sławomira Szpek (1974, Flota Gdynia)

mężczyźni
Wojciech Knapik (1980, Zawisza Bydgoszcz)
Robert Kraskowski (1967, Legia Warszawa)

SZERMIERKA
----------

kobiety

szabla
Bogna Jóźwiak (1983, AZS OŚ Poznań)
Aleksandra Socha (1982, AZS AWF Warszawa)
Irena Więckowska (1982, AZS AWF Warszawa)
rezer.  (tylko turniej drużynowy) Małgorzata Kozaczuk (1988, AZS AWF Warszawa)

floret
Sylwia Gruchała (1981)
Magdalena Mroczkiewicz (1979)
Małgorzata Wojtkowiak (1982)
rezer.   Karolina Chlewińska (1983, wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

mężczyźni

szpada
Tomasz Motyka (1981, AZS AWF Wrocław)
Adam Wiercioch (1980, Piast Gliwice)
Radosław Zawrotniak (1981, AZS AWF Kraków)
rezerw.  Robert Andrzejuk (1975, AZS AWF Wrocław)

floret
Sławomir Mocek (1976, IKS Leszno)

szabla
Marcin Koniusz (1983, AZS AWF Katowice)

TENIS
-----


kobiety

singiel i debel
Agnieszka Radwańska (1989,KS Nadwiślan Kraków)
Marta Domachowska (1986, KS Warszawianka)

debel
Klaudia Jans (1984, SKT Sopot)
Alicja Rosolska (1985, KS Warszawianka)

mężczyźni

debel
Mariusz Fyrstenberg (1980, TKS Mera Warszawa)
Marcin Matkowski (1981, KT Masters Szczecin)

TENIS STOŁOWY
-------------


kobiety
Li Qian (1986, KTS Tarnobrzeg)
Xu Jie (1982, GLKS Nadarzyn)
Natalia Partyka (1989, SKTS Sochaczew)

mężczyźni
Lucjan Błaszczyk (TTC Zugbruecke Grenzau

TRIATHLON
----------


kobiety
Maria Cześnik (1977, Szczecin)
Ewa Dederko (1974, Kmicic Częstochowa)

mężczyźni
Marek Jaskółka (1976, Akwedukt Kielce)

WIOŚLARSTWO
------------


kobiety

jedynka
Julia Michalska (1985, Tryton Poznań)

mężczyźni
czwórka podwójna
Michał Jeliński (1980, AZS AWF Gorzów)
Marek Kolbowicz (1971, AZS Szczecin)
Adam Korol (1974, AZS AWFiS Gdańsk)
Konrad Wasilewski (1984, AZS Szczecin)

ósemka
Piotr Buchalski (1981, PTW Płock)
Mikołaj Burda (1982, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)
Wojciech Gutorski (1982, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)
Rafał Hejmej (1980, WKS Zawisza Bydgoszcz)
Sebastian Kosiorek (1983, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)
Sławomir Kruszkowski (1975, AZS UMK Toruń)
Maciej Mattik (1986, AZS AWF GOrzów)
Michał Stawowski (1983, AZS UMK Toruń)
sternik Daniel Trojanowski (1982, WKS Zawisza Bydgoszcz)

dwójka bez sternika
Jarosław Godek (1981, AZS AWFiS Gdańsk)
Piotr Hojka (1984, AZS AWF Gorzów)

czwórka bez sternika wagi lekkiej
Miłosz Bernatajtys (1982,LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)
Bartłomiej Pawełczak (1982, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)
Łukasz Pawłowski (1983, AZS UMK Toruń)
Paweł Rańda (1979, AZS Politechnika Wrocław)

rezerw. Marcin Brzeziński (1984, WTW Warszawa)
rezerw. Patryk Brzeziński (1988, AZS AWF Poznań)

ZAPASY
------


kobiety
Monika Michalik-Rogień (1980, Orlęta Trzciel)
Agnieszka Wieszczek (1983, ZTA Zgierz)

mężczyźni

styl klasyczny
Julian Kwit (1983, Śląsk Wrocław)
Artur Michalkiewicz (1977, Śląsk Wrocław)
Marek Mikulski (1981, Legia Warszawa)

styl wolny
Bartłomiej Bartnicki (1981, Górnik Łęczna)
Krystian Brzozowski (1982, Górnik Łęczna)
Mateusz Gucman (1980, Grunwald Poznań)
Radosław Horbik (1977, Grunwald Poznań)

ŻEGLARSTWO
------


kobiety
Zofia Klepacka (1986, YKP Warszawa) RS:X
Katarzyna Szotyńska (1980, AZS UW Warszawa) Laser Radial

mężczyźni
Marcin Czajkowski (1982, AZS AWFiS Gdańsk) 49er
Krzysztof Kierkowski (1980, AZS AWFiS Gdańsk) 49er

Maciej Grabowski (1978, SEJK Pogoń Szczecin) Laser

Mateusz Kusznierewicz (1975, YKP Warszawa) Star
Dominik Życki (1974, Spójnia Warszawa) Star

Przemysław Miarczyński (1979, SKŻ Sopot) RS:X

Patryk Piasecki  (1986, Baza Mrągowo) 470
Kacper Ziemiński (1990, Baza Mrągowo) 470

Wacław Szukiel (1975, AZS UWM Olsztyn) Finn

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij