Igrzyska

Skład misji na EYOWF

 

Jerzy Eliasz
Szef Misji

 

 

Joanna Huzarska - Tomaszewska
Z-ca Szefa Misji

 

 

Magdalena Dębska
członek Misji

 

 

Jarosław Debert
członek Misji

 

 

Bronisław Dębski
lekarz

 

 

Danuta Tadel
fizjoterapeuta

 

 

Hanna Then
sędzina, łyżwiarstwo figurowe

 

Skoki narciarskie

 

 

Klemens Murańka

Urodzony: 31 sierpnia 1994 r. w Zakopanem
Konkurencje: skoki indywidualnie i drużynowo
Klub: SMS Zakopane
Trener klubowy: Krzysztof Sobański
Trener kadry:Adam Celej
Największe sukcesy: MŚJ 2011 - 4. miejsce druż., 11. miejsce ind.
Sportowy wzór do naśladowania: Adam Małysz
Hobby: Wędkarstwo

 

 

Aleksander Zniszczoł

Urodzony:8 marca 1994 r. w Cieszynie
Konkurencje: skoki indywidualnie i drużynowo
Klub: KS Wisła Ustronianka
Trener klubowy: Jan Szturc
Trener kadry: Adam Celej
Największe sukcesy: 3 m. OOM; 1 m. gen. Lotos Cup
Sportowy wzór do naśladowania: Adam Małysz
Hobby: Sporty ekstremalne

 

 

Krzysztof Biegun

Urodzony:  21 maja  1994r. w Gilowicach
Konkurencje: skoki indywidualnie i drużynowo
Klub: SSR LZS Sokół Szczyrk
Trener klubowy: Tadeusz Pawlusiak
Trener kadry: Adam Celej
Największe sukcesy: 1. miejsce gen. Lotos Cup
Sportowy wzór do naśladowania: Adam Małysz
Hobby: Motoryzacja, Muzyka

 

 

Mateusz Kojzar

Urodzony:  14 października 1994 r. w Cieszynie
Konkurencje: skoki indywidualnie i drużynowo
Klub: KS Wisła Ustronianka
Trener klubowy: Jan Szturc
Trener kadry: Adam Celej
Największe sukcesy: 3 m. Mistrzostwa UKS-ów
Sportowy wzór do naśladowania: Adam Małysz
Hobby: Wędkarstwo

 

 

Krzysztof Sobański
trener

 

 

Jan Szturc
trener

 

 

Kombinacja norweska

 

 

 

Stanisław Biela

Urodzony: 2 kwietnia 1994 r. w Zakopanem
Konkurencje: skoki i biegi narciarskie
Klub: UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane
Trener klubowy: Andrzej Ruchała, Krzysztof Sobański - SMS Zakopane
Trener kadry: Jakub Michalczuk
Największe sukcesy: 5. miejsce MŚJ druż. 2010
Sportowy wzór do naśladowania: Adam Małysz
Hobby: motocross, muzyka pop

 

 

Jakub Przybyła

Urodzony: 18 stycznia 1994 r. w Zakopanem
Konkurencje: skoki i biegi narciarskie
Klub: SMS Zakopane
Trener klubowy: Chrapek Mariusz
Największe sukcesy: 3. miejsce OOM
Sportowy wzór do naśladowania: Janne Ahonen
Hobby: motocross, muzyka rockowa

 

 

Damian Urbaś

Urodzony: 27 października 1994 r. w Zakopanem
Konkurencje: skoki i biegi narciarskie
Klub: UKS Sołtysianie Stare Bystre
Trener klubowy: Krzysztof Sobański
Największe sukcesy: 6. miejsce - Puchar Polski
Sportowy wzór do naśladowania: Adam Małysz
Hobby: piłka nożna, muzyka country

 

 

Jakub Wolny

Urodzony: 15 maja 1995 r. w Bielsku-Białej
Konkurencje: skoki i biegi narciarskie
Klub: LKS Klimczok Bystra
Trener klubowy: Jarosław Konior
Największe sukcesy: 1. m. MP UKS-ów w skokach i KN
Sportowy wzór do naśladowania: Adam Małysz
Hobby: Sport

 

 

Mariusz Chrapek
trener

 

 

Andrzej Ruchała
trener

 

 

Daniel Bachleda
serwisant

 

Narciarstwo alpejskie

 

 

 

Maryna Gąsienica Daniel

Urodzona: 19 lutego 1994 r. w Zakopanem
Konkurencje: slalom gigant, slalom specjalny, druż.
Klub: MUKS Śmig Zakopane
Trener klubowy: -
Trener Kadry: Ryszard Nikliński
Największe sukcesy: 1. i 3. miejsce MŚ Młodzików 2007, 4. miejsce MŚ Juniorów Mł. 2009
Sportowy wzór do naśladowania: moja siostra Agnieszka Gąsiennica Daniel
Hobby:-

 

 

Emilia Żołądź

Urodzona: 25 marca 1995 r. w Nowym Sączu
Konkurencje: slalom, slalom gigant
Klub: KN Gondola Krynica
Trener klubowy: Tomasz Majerszyk
Trener Kadry: Ryszard Nikliński
Największe sukcesy:  zwycięstwo w Pucharze Polski
Sportowy wzór do naśladowania: Anja Person
Hobby: gra na gitarze

 

 

Michał Jasiczek

Urodzony: 13 marca 1994 r. w Lublinie
Konkurencje: slalom, slalom gigant, slalom równoległy
Klub: SNA Ski Team Zakopane
Trener klubowy: Andrzej Bielawa
Trener Kadry: Andrzej Bielawa
Największe sukcesy: zwycięstwo w Pucharze Polski
Sportowy wzór do naśladowania: Manuel Osbourne - Paradis
Hobby: zbieranie znaczków

 

 

Andrzej Dziedzic

Urodzony: 28 lutego 1995 r. w Warszawie
Konkurencje: slalom gigant, slalom równoległy
Klub: Warszawski Klub Narciarski
Trener klubowy: Ryszard Nikliński
Trener Kadry: Andrzej Bielawa
Największe sukcesy: zwycięstwo w Pucharze Polski
Sportowy wzór do naśladowania: Ted Ligety, Mateusz Najder
Hobby: szachy

 

 

Ryszard Nikliński
trener dziewcząt

 

 

Andrzej Bielawa
trener chłopców

 

Biegi narciarskie

 

 

 

Marzena Maciulewicz

Urodzona: 5 lutego 1993 r. w Kamiennej Górze
Konkurencje: sprint CL 1000 m; 5 km F; 7,5 km CL
Klub: MUKN "Pod Stróżą" Miszkowice
Trener klubowy: Artur Bodzek
Trener kadry: Mariusz Zowada
Największe sukcesy: 2. i 3. miejsce OOM
Sportowy wzór do naśladowania: Justyna Kowalczyk
Hobby: sport, książki

 

 

Dominika Hulawy

Urodzona: 9 marca 1993 r. w Istebnej
Konkurencje: sprint CL 1000 m; 5 km F; 7,5 km CL
Klub: MKS Istebna
Trener klubowy: Jarosław Hulawy
Trener kadry: Mariusz Zowada
Największe sukcesy: 1. miejsce MP UKS-ów
Sportowy wzór do naśladowania: Justyna Kowalczyk
Hobby: sport

 

 

Urszula Łętocha

Urodzona: 15 stycznia 1994 r. w Myślenicach
Konkurencje: 7,5 km st. klas., 5 km st. dow., sprint 1,2 km, 2 x 2,5 km + 2 x 2,5 km
Klub: KS Śnieżka Karpacz
Trener klubowy: Stanisław Michoń
Trener kadry: Mariusz Zowada
Największe sukcesy: 1. miejsce Fis Rollerski Weltcup 2010; 1. miejsce Otwarte Mistrzostwa UKS PZN; 1. miejsce Mistrzostwa UKS PZN; 1. miejsce Ogólnopolskie Spotkania UKS-ów.
Sportowy wzór do naśladowania: Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk
Hobby: sport

 

 

Konrad Motor

Urodzony: 22 sierpnia 1993 r. w Zakopanem
Konkurencje: biegi indywidualne, sztafeta
Klub: SMS ZAKOPANE
Trener klubowy: Ludwik Tokarz
Trener kadry: Mariusz Zowada
Największe sukcesy: 2. miejsce OOM w sprincie, PP 2010 - 5 x 1. miejsce
Sportowy wzór do naśladowania: Petter Northug
Hobby: rower, wycieczki górskie

 

 

Krzysztof Kukuczka

Urodzony: 30 kwietnia 1993 r. w Istebnej
Klub: MKS Istebna
Trener klubowy: Mariusz Zowada
Trener kadry: Mariusz Zowada
Największe sukcesy: wicemistrz Polski na 3 km st. klas. - 2007; wicemistrz Polski na 3 km st. klas. - 2009; 3. miejsce na MP na 5 km st. dow. - 2009.
Sportowy wzór do naśladowania: Lukas Bauer, Justyna Kowalczyk, Tomasz Sikora
Hobby: akwarystyka

 

 

Robert Bieda

Urodzony: 29 kwietnia 1993 r. w Chicago
Konkurencje: biegi narciarskie
Klub: UKS Sołtysianie Stare Bystre
Trener klubowy: Andrzej Ruchała
Trener kadry: Mariusz Zawoda
Największe sukcesy: 1. miejsce w Mistrzostwach UKS
Sportowy wzór do naśladowania: Tomasz Sikora
Hobby: piłka nożna, narciarstwo zjazdowe

 

 

Mariusz Zowada
trener

 

 

Stanisław Michoń
trener

 

Snowboard

 

 

Pascal Morys

Urodzony: 29 sierpnia 1994 r. w Zakopanem
Konkurencje: slalom, SBX
Klub: F2 Dawidek Team
Trener klubowy: Paweł Dawidek
Trener kadry: Mariusz Kufel
Największe sukcesy: 2. miejsce OOM
Sportowy wzór do naśladowania: -
Hobby: -

 

 

Andrzej Leśniakiewicz

Urodzony: 13 września 1995 r. w Zakopanem
Konkurencje: PGS, SBX
Klub: F2 Dawidek team
Trener klubowy: Paweł Dawidek
Trener kadry: Paweł Dawidek
Największe sukcesy: 1. m OOM
Sportowy wzór do naśladowania: Sigi Grabner
Hobby: snowboard, narty, rower

 

 

Aleksandros Liolios

Urodzony: 29 listopada 1994 r. w Warszawie
Konkurencje: PGS, SBX
Klub: UKS Kusy
Trener klubowy: Piotr Skowronski
Trener kadry: Paweł Dawidek
Największe sukcesy: 1. m MP Jun. Mł. PGS - 2009/2010;
2. m MP Jun. Mł PGS - 2008/2009
Sportowy wzór do naśladowania: Simon Schoch
Hobby: koszykówka

 

 

Angelika Ciesielska

Urodzona: 8 grudnia 1994 r. w Warszawie
Konkurencje: SBX, PGS
Klub: UKS Board Shop
Trener klubowy: Konrad Krasnodębski
Trener kadry: Paweł Dawidek
Największe sukcesy: 1. miejsce OOM w PGS
Sportowy wzór do naśladowania: Isabelle Blanc
Hobby: fotografia

 

 

Mariusz Kufel
trener

 

 

Paweł Dawidek
trener

 

Biathlon

 

 

Karolina Batożyńska

Urodzona: 26 września 1993 r. w Warszawie
Konkurencje: bieg indywidualny, sprint
Klub: BKS WP Kościelisko
Trener klubowy: Adam Jakieła
Trener kadry: Adam Kołodziejczyk
Największe sukcesy: 2 x 1. miejsce na OOM 2011
Sportowy wzór do naśladowania: Magdalena Gwizdoń
Hobby: pływanie, muzyka

 

 

Ewa Buchla

Urodzona: 5 grudnia 1993 r. w Jeleniej Górze
Konkurencje: bieg indywidualny, sprint
Klub: MKS Jelenia Góra
Trener klubowy: Maciej Koziński
Trener kadry: Magdalena Nykiel
Największe sukcesy: 2. miejsce MP w biathlonie letnim
Sportowy wzór do naśladowania: -
Hobby: muzyka

 

 

Beata Lassak

Urodzona: 15 marca 1994 r. w Zakopanem
Konkurencje: bieg indywidualny, sprint
Klub: BKS WP Kościelisko
Trener klubowy: Adam Jakieła
Trener kadry: Magdalena Nykiel
Największe sukcesy: 5. miejsce na OOM
Sportowy wzór do naśladowania: Tomasz Sikora
Hobby: muzyka

 

 

Kamil Cymerman

Urodzony: 20 stycznia 1993 r. w Zakopanem
Konkurencje: bieg indywidualny, sprint
Klub: BLKS Żywiec
Trener klubowy: Bartłomiej Golec
Trener kadry: Kinga Goraj
Największe sukcesy: 1. miejsce na OOM
Sportowy wzór do naśladowania: Tomasz Sikora
Hobby: siatkówka

 

 

Krzysztof Kluś

Urodzony: 14 stycznia 1993 r. w Zakopanem
Konkurencje: bieg indywidualny, sprint
Klub: BKS WP Kościelisko
Trener klubowy: Jan Ziemianin
Trener kadry: Jan Sulej
Największe sukcesy: medale OOM
Sportowy wzór do naśladowania: -
Hobby: polowanie, wędkarstwo

 

 

Jakub Topór

Urodzony: 31 października 1994 r.
Konkurencje: bieg indywidualny, sprint
Klub: BKS WP Kościelisko
Trener klubowy: Jan Ziemianin
Trener kadry: Kinga Goraj
Największe sukcesy: 3. miejsce na OOM 2011
Sportowy wzór do naśladowania: Tomasz Sikora
Hobby: motocross

 

 

Kinga Goraj
trener

 

 

Magdalena Nykiel
trener

 

Łyżwiarstwo figurowe

 

 

 

Paulina Turkowska

Urodzona: 23 grudnia 1994 r. w Warszawie
Konkurencje: solistka
Klub: RKS Marymont
Trener klubowy: Zbigniew Turkowski
Trener kadry: Zbigniew Turkowski
Największe sukcesy: 3. miejsce MP juniorów
Sportowy wzór do naśladowania: Mao Asada
Hobby: tenis, snowboard

 

 

Kamil Dymowski

Urodzony: 9 sierpnia 1995 r. w Oświęcimiu
Konkurencje: solista
Klub: UKŁF Unia Oświęcim
Trener klubowy: Iwona Mydlarz-Chruścińska
Trener kadry: Zbigniew Turkowski
Największe sukcesy: 3. miejsce MP
Sportowy wzór do naśladowania: -
Hobby: sport

 

 

Zbigniew Turkowski
trener

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij