Edukacja

Dyplomy Honorowe Fair Play

1977
Podlas Ryszard - zawodnik - olimpijczyk - lekkoatletyka

1978
Aleksandrowicz Grzegorz - dziennikarz, działacz sportowy - piłka nożna
Papée Adam - zawodnik - olimpijczyk , trener, działacz sportowy - szermierka
Paździor Kazimierz - zawodnik - olimpijczyk, trener - boks

1979
Brzezicki Józef - zawodnik - olimpijczyk - zapasy
Cepek Helena - działaczka sportowa
Pyciak-Peciak Janusz - zawodnik - olimpijczyk, trener - pięciobój nowoczesny

1980
Drużkowski Andrzej - trener - piłka ręczna
Kwiatkowski Władysław - trener - lekkoatletyka
Smalcerz Zygmunt - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - podnoszenie ciężarów

1981
Janczak Eugeniusz - zawodnik - olimpijczyk - strzelectwo
Malinowski Bronisław - zawodnik - olimpijczyk - lekkoatletyka (dyplom przyznany pośmiertnie)
Marczak Ryszard - zawodnik - olimpijczyk - lekkoatletyka
Mączyńska Maria - zawodniczka - olimpijka - łucznictwo
Niedzielski Andrzej - trener - kajakarstwo /dyplom przyznany pośmiertnie/
Politański Tomasz - zawodnik - łyżwiarstwo figurowe
Szydłowska Irena - zawodniczka - olimpijka - łucznictwo

1982
Rabski Michał - zawodnik - lekkoatletyka
Sięga Zdzisław - działacz sportowy i spiker

1983
Lato Grzegorz - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - piłka nożna
Składanowska Kamila - zawodniczka - olimpijka - szermierka

1989
Rzytelewska Margareta - zawodniczka - badminton

1995
Klub AZS Toruń

2004
Jędrzejczak Otylia - zawodniczka - olimpijka - pływanie

2008
Borowiec Czesław - trener - tenis stołowy
Mleczko Radosław - zawodnik - tenis stołowy
Mleczko Bartłomiej - zawodnik - tenis stołowy
Proć Jacek - zawodnik - olimpijczyk - łucznictwo
Piątek Piotr - zawodnik - łucznictwo

2011
Choduń Piotr - trener - rugby
Kogut Aleksandra - zawodniczka - pływanie
Petryka Nikola - zawodniczka - pływanie

2012
Myszka Piotr - zawodnik - żeglarstwo
Stremler Beata - zawodniczka - olimpijka - jeździectwo

Wyróżnienia Fair Play

1984
Iwaniec Halina - zawodniczka - koszykówka
Faltyn Jan - zawodnik - kolarstwo

1985
Kisiel Ewa - zawodniczka - gimnastyka
Janusz Peciak - zawodnik - olimpijczyk, trener - pięciobój nowoczesny

1986
Górski Leszek - zawodnik - olimpijczyk - pływanie
Smelczyński Adam - zawodnik - olimpijczyk - strzelectwo
Szparak Ryszard - zawodnik - olimpijczyk - lekkoatletyka
Szymczak Andrzej - zawodnik - olimpijczyk - piłka ręczna
Ślusarski Tadeusz - zawodnik - olimpijczyk - trener - lekkoatletyka

1987
Kominiak Robert - zawodnik - pływanie
Pacelt Zbigniew - zawodnik - olimpijczyk, trener - pływanie, pięciobój nowoczesny
Straszyńska Danuta - zawodniczka - olimpijka - lekkoatletyka
Szczerba Kazimierz - zawodnik - olimpijczyk, trener - boks
Szczerzek Ryszard - zawodnik - hokej na trawie

1988
Broniewski Kajetan - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - wioślarstwo
Czajkowska-Rawska Krystyna - zawodniczka - olimpijka, trenerka - piłka siatkowa
Gontowicz - Szałas Maria - zawodniczka - olimpijka - judo
Kania Zbigniew - zawodnik - olimpijczyk - żeglarstwo
Wysoczańska Barbara - zawodniczka - olimpijka, trenerka - szermierka

1989
Marszałek Waldemar - zawodnik, trener - sporty motorowodne

1990
Holc Tomasz - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy- żeglarstwo
Mauer Renata - zawodniczka - olimpijka, działaczka sportowa - strzelectwo
Opara Jerzy - zawodnik - olimpijczyk, trener - kajakarstwo

1991
Kotowska Skrzypaszek Barbara - zawodniczka - pływanie, pięciobój nowoczesny
Ledwig Józefa - zawodniczka - olimpijka, trenerka - piłka siatkowa
Pączkowska Krystyna - zawodniczka - skoki spadochronowe

1992
Zych Bogusław - zawodnik - olimpijczyk - szermierka (wyróżnienie przyznane pośmiertnie)

1993
Gordziałkowski Otton - zawodnik - olimpijczyk - wioślarstwo (wyróżnienie przyznane pośmiertnie)
Lenkiewicz Halina - zawodniczka, trenerka - piłka siatkowa
Malisz Janusz - zawodnik - piłka ręczna
Marusarz Stanisław - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - narciarstwo (wyróżnienie przyznane pośmiertnie)

1994
Krzepiński Andrzej - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - wioślarstwo
Łukaszka Paweł - zawodnik - olimpijczyk - hokej na lodzie
Mućko Mieczysław  trener, działacz sportowy - lekkoatletyka
Sałakowski Piotr - nauczyciel
Stępień Piotr - zawodnik - olimpijczyk, trener - zapasy

1995
Banaś Wojciech - zawodnik - koszykówka
Dryla Wojciech - sędzia sportowy - szermierka
Gawłowski Wiesław - zawodnik - olimpijczyk - piłka siatkowa
Gościniak Stanisław - zawodnik - olimpijczyk, trener - piłka siatkowa
Kiełpiński Zdzisław - działacz sportowy
Klub Sportowy "Pogoń" przy Hucie "Pokój" w Rudzie Śląskiej
Olejnik Małgorzata - paraolimpijka
Redakcja Sportowa Programu I Polskiego Radia
Skorek Edward - zawodnik - olimpijczyk, trener - piłka siatkowa

1996
Łbik Marek - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - kajakarstwo
Klub Sportowy "Amica Wronki"

1997
Karczmarek Agata - zawodniczka - olimpijka - gimnastyka, lekkoatletyka
Krajewski Marek - zawodnik - judo
KS "Pogoń" Ruda Śląska
Śledziewski Grzegorz - zawodnik - olimpijczyk - kajakarstwo
Zielonka Zdzisław - nauczyciel, trener, działacz sportowy

1998
Grubba Andrzej - zawodnik - olimpijczyk - tenis stołowy
Idzi Dorota - zawodniczka - olimpijka, działaczka sportowa - pięciobój nowoczesny
Januszewski Paweł - zawodnik - olimpijczyk - lekkoatletyka
KS Apator Toruń
KS Unia Oświęcim
Seruga Ryszard - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - kajakarstwo
Ziemniak Wojciech - działacz sportowy

1999
Jankowski Bogdan - alpinizm
Kiryk Wiesław - trener - lekkoatletyka
Milecki Edmund - działacz sportowy - lekkoatletyka
Nogala Henryk - zawodnik - działacz sportowy - lekkoatletyka
Tomaszewski Bohdan - sprawozdawca, dziennikarz sportowy
Więcek Maksymilian - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - hokej na lodzie
Górniczy Klub Sportowy "Ruch" Radzionków
Klub Olimpijczyka "Sokół" w Raciborzu
Klub PZU S.A. "KTH Krynica Zdrój"

2000
Czerwiński Janusz - trener, działacz sportowy - piłka ręczna
Mamiński Bogusław - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - lekkoatletyka
Stecyk Władysław - zawodnik - olimpijczyk - zapasy
Klub Sportowy Basketball Investments - Gdynia Polpharma VBW Clima
Mazowiecki Klub Sportowy S.S.A. HOOP - Blachy Pruszyński Pruszków - koszykówka męska
Klub Kibica "Mostostal - Azoty" Kędzierzyn Koźle - piłka siatkowa

2001
Drogosz Leszek - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - boks
Głuchowski Mieczysław - nauczyciel, działacz sportowy
Małysz Adam - zawodnik - olimpijczyk - skoki narciarskie
Nazarko Wojciech - nauczyciel, działacz sportowy
Radzikowski Jaromir - nauczyciel, działacz sportowy

2002
Figwer Urszula - zawodniczka - olimpijka, trenerka - lekkoatletyka
Jankowski Wojciech - zawodnik - olimpijczyk, trener - wioślarstwo
Matysiak Marian - nauczyciel, działacz sportowy
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Polski Związek Karate Tradycyjnego
Woyna-Orlewicz Marian - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - narciarstwo

2003
Dziedzic Stefan - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - narciarstwo
Jakubowski Marek - nauczyciel
Kulig Janusz - zawodnik - rajdy samochodowe (wyróżnienie przyznane pośmiertnie)
Kułaga Grzegorz - spiker, sprawozdawca sportowy - piłka siatkowa
Magiera Marek - spiker, sprawozdawca sportowy - piłka siatkowa
Marszałek Waldemar - zawodnik, trener - sporty motorowodne
Piszcz Rafał - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - kajakarstwo
Ślizowska-Konopka Barbara - zawodniczka - olimpijka, trenerka, działaczka sportowa - gimnastyka

2004
Bierkowski Jacek - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - szermierka
Domański Witold - dziennikarz sportowy
Dragan Stanisław - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - boks
Kubacki Rafał - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - judo
Łojek Janusz - działacz sportowy

2005
Gutowski Michał - zawodnik - olimpijczyk, trener - jeździectwo
Kampka Dariusz - działacz sportowy
Mauer-Różańska Renata - zawodniczka - olimpijka, działaczka sportowa - strzelectwo sportowe
Sarna Mirosława - zawodniczka - olimpijka, trenerka - lekkoatletyka
Sklinsmont Wacław - działacz sportowy - kajakarstwo  
Smolarek Antoni - nauczyciel, działacz sportowy
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej KS "Cracovia" Kraków
Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków

2006
Bułkowska - Milej Danuta - zawodniczka - olimpijka - lekkoatletyka
Kowalewska Iwona - zawodniczka - pięciobój nowoczesny
Klub Olimpijczyka "Jantar" w Racocie
Porzec-Nowak Elżbieta - zawodniczka - olimpijka - piłka siatkowa
Pustelnik Piotr - alpinizm
Rębowski Andrzej - nauczyciel, działacz sportowy
Stawiarz Edward - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - lekkoatletyka
Szwarzer Zbigniew - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - wioślarstwo
Tomkowski Zbigniew - działacz sportowy

2007
Albrycht Kazimierz - nauczyciel, działacz sportowy
Chewińska Ludwika - zawodniczka - olimpijka, trenerka - lekkoatletyka  
Jankowski Tadeusz - zawodnik - olimpijczyk, trener - narciarstwo
Markiewicz Piotr - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - kajakarstwo
Pilejczyk Helena - zawodniczka - olimpijka, trenerka, działaczka sportowa - łyżwiarstwo szybkie
Rotkiewicz Maria - działaczka sportowa

2008
Drozdowski Bogusław - nauczyciel, trener - łyżwiarstwo szybkie
Łopatka Mieczysław - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - koszykówka
Smalcerz Zygmunt - zawodnik - olimpijczyk, trener - podnoszenie ciężarów
Wieszczek Agnieszka - zawodniczka - olimpijka - zapasy
Zieliński Wojciech - dziennikarz sportowy (wyróżnienie przyznane pośmiertnie)  

2009
Kowalska Jolanta - działaczka sportowa
Oszast Helena Halina - zawodniczka, trenerka, działaczka sportowa - koszykówka
Sagan Jan - działacz sportowy
Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza
Sukniewicz-Kleiber Teresa - zawodniczka - olimpijka, działaczka sportowa - lekkoatletyka
Wróbel Andrzej - zawodnik - paraolimpijczyk - lekkoatletyka
Żyliński Józef - zawodnik, trener - koszykówka

2010
Banicka Małgorzata - nauczycielka
Bugała Edward - zawodnik, trener - lekkoatletyka
Skarżyński Jerzy - zawodnik, trener, działacz sportowy - lekkoatletyka
Marszalik Krzysztof - nauczyciel, działacz sportowy
Zespół Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego

2011
Garmulewicz Marek - zawodnik- olimpijczyk, trener - zapasy
Kulej Jerzy - zawodnik - olimpijczyk, trener - boks
Małecki Piotr - nauczyciel, trener - piłka nożna
Pawłowski Antoni - dziennikarz sportowy
Śmigielski Ireneusz - działacz sportowy
Woźniczko Grzegorz - nauczyciel
Żmuda Władysław - zawodnik - olimpijczyk, trener - piłka nożna

2012
Broniec Jerzy - zawodnik - olimpijczyk, trener - wioślarstwo
Jedlewski Łukasz - dziennikarz sportowy
Kasprzyk Marian - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - boks
Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi
Pietrzykowski Zbigniew - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - boks

Listy Gratulacyjne Fair Play

1977
Rymkiewicz Andrzej - zawodnik - żeglarstwo
Wieczorek Zenon - zawodnik - sport motocyklowy
Wysocki Stefan - działacz sportowy - żeglarstwo
Zasada Sobiesław - zawodnik , działacz sportowy - sport samochodowy
Zawieja Andrzej - zawodnik - olimpijczyk, trener - żeglarstwo

1978  
Głowinkowski Jerzy - zawodnik - kajakarstwo
Jankowski Jerzy - trener - sporty motorowe
Król  Władysław - zawodnik- olimpijczyk, trener, działacz sportowy - hokej na lodzie, piłka nożna
Kuczko Jerzy - zawodnik - kolarstwo
Makula Edward - zawodnik - szybownictwo
Pacyński Antoni - zawodnik - olimpijczyk - jeździectwo
Rabczewski Paweł - zawodnik - olimpijczyk - podnoszenie ciężarów
Stefanów Mieczysław - nauczyciel
Żyto Henryk - zawodnik, trener - sport żużlowy

1979
Lemiszko Władysław - trener - piłka nożna
Piotrowski Henryk - zawodnik - lekkoatletyka
Szaszkiewicz Hubert - zawodnik - jeździectwo
Wurst Tadeusz - działacz sportowy

1980
Dołgowicz Jan - zawodnik - olimpijczyk - zapasy
Rybicki Jerzy - zawodnik - olimpijczyk, trener, działacz sportowy - boks
Szczerba Kazimierz - zawodnik - olimpijczyk, trener - boks

1981
Fiedorczuk Wojciech - zawodnik - koszykówka
Jankiewicz Jan - zawodnik- olimpijczyk - kolarstwo
Makarewicz Waldemar - działacz sportowy
Mess Julia - nauczycielka
Nowaczyk-Błaszak Genowefa - zawodniczka - olimpijka - lekkoatletyka
Stawicki Mieczysław - zawodnik - piłka nożna

1992
Zieliński Adam - zawodnik - żeglarstwo lodowe
Kowalewska Iwona - zawodniczka - pięciobój nowoczesny

1994
Ludwiczak Bohdan i Szeszko Krzysztof - załoga sportów motorowych

1995
Migdał Krzysztof - zawodnik - ringo
Kiełpikowski Piotr (list uznania) - zawodnik - olimpijczyk - szermierka
Krzesiński Adam (list uznania) - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - szermierka
Sobczak Ryszard (list uznania) - zawodnik- olimpijczyk - szermierka
Rodzewicz Jarosław (list uznania) - zawodnik - olimpijczyk - szermierka

1996
Robert Korzeniowski - zawodnik - olimpijczyk, działacz sportowy - lekkoatletyka
Piotr Pustelnik - alpinizm
Michał Szargiej - zawodnik - narciarstwo  
Paweł Gardasiewicz - zawodnik - żeglarstwo
Uczniowski Klub Sportowy "Orkan" Zambrów
Bednarz Antoni - ksiądz, działacz sportowy

1997
Sebastian Winiarski - zawodnik - siatkówka plażowa

1998
Marcin Szczerba - zawodnik - wioślarz
Franciszek Hawrysz - działacz sportowy

1999
II Zespół Salezjańskiego Centrum Sportowego AMICO w Lubinie

2000
Zygmunt Kiszkurno - zawodnik - olimpijczyk - strzelectwo
Polski Związek Piłki Siatkowej

2002
Drażbo Elżbieta - zawodniczka - lekkoatletyka

2009
Dreczka Jacek - dziennikarz sportowy
Gawłowski Maciej - zawodnik - karate
Staszulonek Ewelina - zawodniczka - olimpijka - saneczkarstwo
Szafranek Piotr - trener - tenis stołowy
Wagner Johen - lekarz Eweliny Staszulonek
Zagumny Paweł - zawodnik - olimpijczyk - piłka siatkowa

2010
Bielecki Karol - zawodnik - piłka ręczna
Skolimowscy Teresa i Robert - rodzice Kamili Skolimowskiej, założyciele Fundacji Kamili Skolimowskiej

2011
Górski Jerzy - zawodnik, działacz sportowy - triathlon

2012
Noceti-Klepacka Zofia - zawodniczka - olimpijka - żeglarstwo
Kibice Irlandii na EURO 2012

Wyróżnieni Honorową Statuetką Fair Play

1997
Janusz Piewcewicz - działacz sportowy, sekretarz Międzynarodowego Komitetu Fair Play 1977 - 1997

1998
Prof. Stefan Wołoszyn - pedagog, rektor AWF w Warszawie

1999
Maria Kwaśniewska-Maleszewska - lekkoatletka, brązowa medalistka olimpijska 1936, działaczka sportowa
Fritz Wijk -  działacz sportowy, wieloletni prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Fair Play (EFPM)

2000
Kazimierz Górski - zawodnik, trener piłki nożnej, działacz sportowy

2012
Carlos Goncalves - działacz sportowy, wieloletni Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Fair Play

2013
Prof. Zofia Żukowska - pedagog, działaczka sportowa, wieloletnia przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij