Edukacja

W piątek 13 czerwca br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 24. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie.

Opowiadania olimpijskie 2014/Fot.: Tomasz PiechalKonkurs zorganizowany został przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tym roku zgłoszono łącznie zgłoszono 373 opowiadania (w tym 212 z gimnazjów ze 120 miejscowości i 161 ze szkół podstawowych z 86 miejscowości). Fragmenty trzech opowiadań odczytała aktorka, pani Dorota Bierkowska. Uroczystość prowadził dr Krzysztof Zuchora - przewodniczący Jury.

Konkurs im. Jana Parandowskiego w 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z najlepszych inicjatyw edukacyjnych organizowanych przez narodowe komitety olimpijskie.

Polski Komitet Olimpijski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i jurorom za zainteresowanie i udział w 24. edycji Konkursu im. Jana Parandowskiego.

Skład jury:
1. Jadwiga Pawlak – polonistka
2. Krzysztof Zuchora – przewodniczący jury - Komisja Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl
3. Renata Susałko – Polskie Radio Pr. 1, Komisja Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl
4. Tadeusz Rożej – Ministerstwo Sportu i Turystyki

Laureaci – szkoły podstawowe (uczniowie i nauczyciele – opiekunowie literaccy)

Armata Kinga "Różowe okulary"
Opiekunka literacka: Marzanna Pietruszka Łój; SP nr 28 im. W. Budryka w Gliwicach  

Bogdan Paulina "Nasze igrzyska olimpijskie"
SP nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży

Celiński Jakub "Pamiętając o bliskich"
SP nr 5 w Łukowie

Duzdowska Dominika "Droga do zwycięstwa"
SP nr 18 im. Hansa Christiana Andersena w Bydgoszczy

Niewiarowski Jakub "Sportowe zauroczenie"
Opiekunka literacka: Halina Bartak; SP im. II Armii WP w Zabierzowie

Pałgan Maria "O tym, jak własna słabość może dać siłę"
SP w Drzewicy

Podowska Karolina "Uczciwa rywalizacja"
Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy

Tokarski Bartosz "Medale z rywalizacji"
Opiekunka literacka: Anna Marczuk; SP nr 6 im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie

Zygo Michalina "Olimpijska zabawa"
SP im. Ks. Stanisława Ujdy w Stykowie

Szkoły podstawowe – uczniowie zakwalifikowani do II etapu konkursu – finaliści konkursu

Armata Kinga "Różowe okulary"
SP nr 28 im. W. Budryka w Gliwicach, Marzanna Pietruszka-Łój

Bogdan Paulina "Nasze igrzyska olimpijskie"
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, Maria Tyszka

Borzuta Hubert - brak tytułu
Szkoła Podstawowa nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, Joanna Piechna

Celiński Jakub "Pamiętając o bliskich"
Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie, Agata Zakrzewska

Duzdowska Dominika "Droga do zwycięstwa"
SP nr 18 im. Hansa Christiana Andersena w Bydgoszczy, Marlena Jopek-Pazderska

Jureczko Adriana "Historia pewnego marzenia"
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie, Dorota Patejko

Kamiński Filip "Okiem piłki"
Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, Adriana Puzyniak

Lelito Agnieszka "Pokonać samego siebie"
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdrój, Bożena Smoroń-Kowalczyk

Malik Klaudia "Druga strona medalu"
Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim, Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim, Bogusław Mularski

Michalska Julia "Różne drogi prowadzą nas do zwycięstwa"
Szkoła Podstawowa  w Gomulinie, Aleksandra Czerwińska

Niewiarowski Jakub "Sportowe zauroczenie"
SP im. II Armii WP w Zabierzowie, Halina Bartak

Olejarczuk Agata "Jak narodziła się pasja"
Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej, Małgorzata Podoba

Padewska Aleksandra "Zaczarowane łyżwy"
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 96 im. Świętej Rodziny w Otwocku, Małgorzata Zagórska

Pałgan Maria "O tym, jak własna słabość może dać siłę"
Szkoła Podstawowa  w Drzewicy,  Agnieszka Sobkiewicz

Podowska Karolina "Uczciwa rywalizacja"
Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy, Katarzyna Rytkodym

Słowikowski Stanisław "Soczi w oczach psa"
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szklarskiej Porębie, Anna Szydłowska

Świniarska Magdalena "Mistrz olimpijski"
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu, Małgorzata Hamernik

Tokarski Bartosz "Medale z rywalizacji"
SP nr 6 im. K .I. Gałczyńskiego w Olsztynie, Anna Marczuk

Ziajka Amelia "Szkolna olimpiada zimowa może wiele zmienić w życiu…"
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Libiążu, Danuta Chylaszek

Zygo Michalina "Olimpijska zabawa"
SP im. Ks. Stanisława Ujdy w Stykowie, Monika Kuceł

Laureaci – gimnazja (uczniowie i nauczyciele – opiekunowie literaccy)

Bociuk Natalia Karolina "Uwierzyć w siebie"
Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach

Danelska Olga "Mimo to"
Ewa Pietrzak – opiekunka literacka; ZSSO im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach

Jarosz Oliwia "'Zawsze' nie istnieje"
Gimnazjum nr 8 im. Marii Curie-Skłodowskiej w ZS nr 8 w Toruniu

Nowicka Ewelina "Mimo wszystko"
Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach

Pawlak Monika "Po drugie życie"
Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Starej

Piotrowska Joanna "Nasza Spinario"
Publiczne Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie

Szopa Barbara "Bez ograniczeń"
Beata Ślączka – opiekunka literacka; Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie

Śmietana Stanisław "Yakotako czysta gra"
Anna Lesińska – opiekunka literacka; Zespół Szkół nr 2 w Warszawie im. W. Rutkiewicz,

Trojanowska Daria "Nigdy nie jest za późno"
Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Gomulinie  w Woli Krzysztoporskiej

Zarajczyk Gabriela "Bieg przełajowy"
Gimnazjum nr 25 w Lublinie

Gimnazja – uczniowie zakwalifikowani do II etapu konkursu – finaliści konkursu

Bociuk Natalia "Uwierzyć w siebie"
Gimnazjum Gminne  w Siemiatyczach, Katarzyna Terebun

Braniecka Marta "Niech wygra najsprytniejszy"
Gimnazjum nr 6 im. prof. W. Szafera w Płocku, Małgorzata Banaszczak

Ciupińska Patrycja "Niezastąpione wsparcie"
Gimnazjum nr 2 w Bytomiu, Dorota Wisniowska

Danelska Olga "Mimo to"
ZSSO Gimnazjum nr 2 w  Skierniewicach, Ewa Pietrzak

Durska Ewa "Przeszczęśliwy dzień"
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich, Wioletta Mruszczak

Gaweł Zuzanna "Olimpijskie pierniki"
Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku, Marzena Walczak

Gładkowski Jeremi "Wyścig rowerowy"
Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkach , Agnieszka Pracz

Jarosz Oliwia "'Zawsze' nie istnieje"
Gimnazjum nr 8 im. Marii Curie-Skłodowskiej w ZS nr 8 w Toruniu, Alina Dyrda

Nadolska Kamila "Lot"
Zespół Szkół w Postominie, Beata Maciejewska

Nowicka Ewelina "Mimo wszystko"
Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach, Maria Ciołek

Pawlak Monika "Po drugie życie"
Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Starej, Jolanta Konieczna-Rapa

Piotrowska Joanna "Nasza Spinario"
Publiczne Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie, Halina Dondalska

Sajdak Karolina "Kalos Kai Agathos"
Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi, Ewa Bralewska

Sajdak Przemysław "Boisko - mój drugi dom"
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie, Ewa Gierlach

Stefaniak Alicja "Tylko się nie zatrzymuj…"
Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Dorota Laskowska,

Szewczyk Aleksandra "Przełamać siebie"
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie, Marzanna Jakuta

Szopa Barbara "Bez ograniczeń"
Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie, Beata Ślączka

Szpurek Paulina "Podwójne zwycięstwo"
Gimnazjum nr 58 w Poznaniu, Ewa Demartin-Lewandowska

Śmietana Stanisław "Yakotako czysta gra"
Zespół Szkół nr 2 w Warszawie im. W. Rutkiewicz, Anna Lesińska

Trojanowska Daria "Nigdy nie jest za późno"
Gimnazjum w Gomulinie w Woli Krzysztoporskiej, Aleksandra Czerwińska

Zarajczyk Gabriela "Bieg przełajowy"
Gimnazjum nr 25 w Lublinie, Anna Woźniak

DZIĘKUJEMY!
Ministerstwu Sportu i Turystyki za sfinansowanie wydania książki Radość biegania z opowiadaniami tegorocznych laureatów.

Organizacja konkursu - Magdalena Rejf
Fot.: Tomasz Piechal

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij