PKOl

11 czerwca 2016, godz.: 12:00-18:30, Park Kępa Potocka (Żoliborz), Warszawa

 



BADMINTON

11:00 – Otwarcie stanowiska i przywitanie gości
11:05 – ABC badmintona - podstawowe zasady
11:20 – Konkurs badmintonowy dla dzieci
11:40 – Zapisy do turnieju badmintona - gry pojedyncze
11:50 – Mecz pokazowy kadry (lub instruktorów)
12:00 – Rozpoczęcie rozgrywek turnieju singlowego
13:00 – ABC badmintona
13:10 – Konkurs gier i zabaw badmintonowych dla rodzin
13:40 – Pokazy gry w powerizer’ach
13:50 – Pokazy gry w speedmintona
12:00 – Mecz pokazowy gier podwójnych kadry (lub instruktorów)
14:15 – Turniej gier deblowych rodzinnych
15:15 – Konkurs gier i zabaw badmintonowych dla rodzin z dziećmi
15:45 – ABC badmintona
16:00 – Turniej gier mikstowych
16:50 – Konkursowe gry i zabawy dla wszystkich
17:10 – Mecz pokazowy kadry (lub instruktorów)
17:30 – Konkurs na hasło popularyzujące badmintona
17:50 – Zgadywanka badmintonowa
18:00 – Rozgrywki konkursowe: odbicia dwoma lotkami
18:30 – Szczęśliwe zakończenie i pożegnanie gości

BASEBALL/SOFTBALL

- Punkt promocyjno-informacyjny
- Ekspozycja strojów i wyposażenia (strój łapacza, pałki, kaski, rękawice, piłki)
- Stanowisko ćwiczenia odbijania piłki ze specjalnego stojaka
- Instruktorzy z drużyny baseballowej Feniksy Warszawa
- Maszyna do miotania (pitch machine) wraz z tunelem
- Mini-boisko baseballowo-softballowe

BOKS

- Szermierka na pięści dla najmłodszych
- Sparing na cel dla piknikowiczów
- Pokaz walk młodych zawodników z klubu 06 Kleofas AZS AWF Katowice
- Pokaz podstawowych technik bokserskich (Kordian Wyciszkiewicz, Angelika Grońska)
- Zasady walki bokserskiej
- Walki z użyciem gigantycznych rękawic

BOCCE I BOULE

- Gry pokazowe
- Rozgrywki dla publiczności (turnieje indywidualne i rodzinne)
- XIV Otwarte Mistrzostwa Warszawy w bocce
- Turniej na celność rzutów w boule

BUBBLE FOOTBALL

12:00-12:50 Animacje dla dzieci do 140 cm (bez zapisów) - turlanie
13:00-13:30 Ochrona księżniczki - dla młodzieży powyżej 140 cm (zapisy 12:00-12:50)
13:40-15:30 Animacje dla dorosłych (Kręgle, Czołówki, Fikołki, Każdy na każdego - bez zapisów)
15:40-15:10 Ochrona lidera - wersja dla dorosłych (zapisy 12:00-15:20)
15:20-16:10 Animacje dla młodzieży powyżej 140 cm (Kręgle, Czołówki, Fikołki, Każdy na każdego - bez zapisów)
16:20-17:10 Animacje dla dzieci do 140 cm (bez zapisów)
17:20-18:30 Piłka nożna w kuli dla młodzieży powyżej 140 cm (zapisy)

CENTRALNY OŚRODEK SPORTU

Tor przeszkód - 7-bój
- Pchnięcie kulą
- Rzuty do kosza
- Siatkówka - odbijanie piłki techniką dowolną
- Piłka ręczna - Strzel bramkę Arturowi Siódmiakowi
- Piłka nożna - ćwiczenia celności
- Skok w dal do celu
- Strzelanie do tarcz pistoletami laserowymi
Trickboardy
Dmuchaniec "SUMO"
Mini-golf
Ergometry

DZIECI

- Dmuchańce
- Dmuchany dart
- Kolorowe warkoczyki
- Malowanie buziek
- Bańki mydlane
- Balonikowe zwierzątka
- X-BOX kinect (gry i zabawy sportowe)
- Drużynowy mecz badmintona
- Pięściarstwo - X-BOX kinect
- Gimnastyka artystyczna - ze wstęgami w tańcu
- Golf - trafianie piłką do okręgów
- Unihokej
- Jeździectwo - konny wyścig z przeszkodami
- Judo
- Kajakarstwo - drużynowy bieg z wiosłem
- Kolarstwo - wyścigi na hulajnogach
- Koszykówka - konkurs rzutów dla najmłodszych, slalom drużynowy
- Lekkoatletyka - skok w dal
- Lekkoatletyka - pchnięcie pluszową kulą
- Lekkoatletyka - sztafeta - wyścigi i zapoznanie z techniką poprawnego przekazywania pałeczki
- Lekkoatletyka - biegi w poszczególnych grupach wiekowych
- Łucznictwo - dmuchany Dart
- Pięciobój nowoczesny - szermierka na wesoło, czyli łaskotkowe Angard!
- Pięciobój nowoczesny - pchnięcie pluszową kulą
- Pięciobój nowoczesny - bieg sztafetowy
- Pięciobój nowoczesny - bieg przełajowy, czyli szalony tor przeszkód
- Pięciobój nowoczesny - rzut gumowym młotkiem
- Piłka nożna - konkurs żonglerki, dla najmłodszych żonglerka balonem, slalom
- Piłka ręczna - rzut do celu
- Piłka wodna -  rzut balonem napełnionym wodą do pojemnika
- Pływanie synchroniczne - zabawa w lustrzane odbicie
- Podnoszenie ciężarów ze styropianu
- Rugby - konkurs rzutów na odległość, celność
- Siatkówka - mecz (dla najmłodszych - gra balonem)
- Tenis stołowy - kto dłużej odbije ping-ponga?
- Tenis ziemny - zabawa z tenis trainerem
-  Zapasy - walka kogutów z wyciąganiem ogona zza pasa
- Żeglarstwo - robienie żaglówek z papieru
- Wspólne kolorowanie flagi Brazylii
- Drużynowy konkurs w układaniu puzzli z wizerunkami maskotkami igrzysk
- Drużynowe łączenie papierowych kół olimpijskich
- Coś dla małych i dużych, czyli Wielki Quiz Olimpijski

ERGOMETRY (pod Patronatem LOTTO)

- Otwarte wyścigi dla dzieci i dorosłych na dystansie 200 m
- Otwarte wyścigi dla kobiet na dystansie 500 m oraz dla mężczyzn na 1000 m i 2000 m
- Quizy związane ze startem polskich sportowców w igrzyskach olimpijskich oraz działalnością PKOl
- Konkurencje "Zmierz się z mistrzem"

FAIR PLAY

- Pokazy fitness - Krótkie układy taneczne
Dance
Hip-hop
Pilates
Step
Body Ball
- Pokaz żonglerki
- Dawne zabawy i gry
- Prezentacja Wiedeńskiego Sytemu Testów Komputerowych
- Ocena poziomu wybranych KZM
- Malowanie twarzy
- Malowanki olimpijskie
- KONKURS: Zadania FAIR PLAY do wykonania na czas:
F - skoki przez skakankę
A - rzut piłką
I - krążenie piłką między nogami (tzw. ósemka)
R – kręcenie hula-hop
P – wykreślanka
L – liczbówka
A - quiz
Y – znajomość udzielania pierwszej pomocy

GIMNASTYKA

Atrakcje na stoisku:
- konkurs wiedzy o gimnastyce artystycznej z nagrodami
- konkurs rysunkowy dla dzieci dot. gimnastyki artystycznej
- układanie dużych puzzli z gimnastyczkami (nowość)
Atrakcje na macie:
- wspólna rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające
- testy sprawnościowe z nagrodami
- otwarty trening gimnastyki artystycznej
- pokazy gimnastyczne układów startowych i pokazowych
- zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki dla dzieci

JUDO

12:00-12:15 Mini-Judo, konkursy dla dzieci
12:15-12:45 Pokaz technik - mistrzowie, zawodnicy Rio-Tokyo
12:45-13:15 Crossfit - Judo, zawodnicy Rio-Tokyo
13:30-13:45 Mini-Judo, konkursy dla dzieci
13:45-14:15 Pokaz technik - mistrzowie, zawodnicy Rio-Tokyo
14:15-14:45 Crossfit - Judo, zawodnicy Rio-Tokyo
15:00-15:15 Mini-Judo, konkursy dla dzieci
15:15-15:45 Pokaz technik - mistrzowie, zawodnicy Rio-Tokyo
15:45-16:15 Crossfit - Judo, zawodnicy Rio-Tokyo
16:30-16:45 Mini-Judo, konkursy dla dzieci
16:45-17:15 Pokaz technik - mistrzowie, zawodnicy Rio-Tokyo
17:15-18:30 Crossfit - Judo, zawodnicy Rio-Tokyo

KAJAKI

- Zawody kajakowe pływania na orientację
- Szkółka kajakowa dla najmłodszych
- Pokaz freestyle'u kajakowego
- Slalom z wiosłem na lądzie dla dzieci młodszych
- Rzuty rzutką kajakową do celu
- Quiz wiedzy nt. znajomości rzek polskich
- "Kula wodna"
- Możliwość wypożyczenia kajaka

KOLARSTWO

- Rowerowa gra miejska
- Wyścig sprinterski o Puchar PZKol
12.00-13.30 eliminacje
14.00 - ćwierćfinały i półfinały
15.00 - Wielki Finał o tytuł Kolarskiego Mistrza Pikniku Olimpijskiego
Po finale jazdy rekreacyjne do 18.00
- Mistrzostwa Polski w kapsle
12.00-14.00 - wyścigi w kategorii JUNIOR - jazda indywidualna na czas
14.00 - wyścig w kapsle w kategorii SENIOR  - start wspólny
- Pokazy akrobacji mistrzów w trialu rowerowym
- Rowerowy tor przeszkód dla najmłodszych
- Strefa dzieci - zabawy i konkursy plastyczne dla dzieci
- Ogródek kolarski
- Spotkania z mistrzami kolarskimi
- Prezentacja profesjonalnych rowerów kolarskich
- Ile waży rower? - profesjonalna waga
- Pan z bicyklem - czyli jak kiedyś jeździli nasi pradziadowie
- Strefa Partnerów PZKol - stanowiska firm Garmin (profesjonalne narzędzia do monitorowania treningów) i Shimano (rowery, trenażery, osprzęt kolarski)
- Prezentacje sprzętu, porady serwisowe

KRYKIET

- Mecze pokazowe
- Mecze z udziałem publiczności
- Zapoznanie z zasadami gry w krykieta i jego historią
- Możliwość przymierzenia stroju krykietowego i trenowania przy użyciu profesjonalnego sprzętu
- Trening w jedynej w Polsce profesjonalnej siatce krykietowej - tzw. cricket net
- Nauka podstaw bowlingu, battingu, wicket-keepingu oraz fieldingu pod okiem zawodników Warsaw Hussars Cricket Club
- Konkursy z nagrodami:
konkursy bowlingu (miotania)
konkursy battingu (odbijania)
konkursy fieldingu (rzuty do celu oraz wyłapywanie piłek)

LEKKOATLETYKA

- Bieżna tartanowa (30 m) z fotofiniszem
- Skocznia do skoku wzwyż
- Rzut Vortexem do celu
- Trójskok łączony
- Wyścig płotkarsko-sprawnościowy
- Rzut oszczepem do celu
- Próby dla wszystkich w wybranych konkurencjach pod okiem zawodników

STREFA LUX MED

- Bezpłatne testy funkcjonalne FMS
- Sprawdzić swoją sprawność fizyczną pod okiem fizjoterapeutów i trenerów przygotowania motorycznego
- Badanie zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej podczas analizy składu ciała
- Jak osiągnąć mistrzowską kondycję

ŁUCZNICTWO

- Pokazy strzelania z łuków sportowych
- Konkursy strzelania z odległości 10 m dla dzieci
- Konkursy strzelania z odległości 15 m dla dorosłych

MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI

- Średniowieczna wioska
Tor łuczniczy
Strzelanie wolne
- Warsztat wojenny
Gry i zabawy z mieczem i kijami
Machina do ćwiczenia precyzji cięcia mieczem
Walki na równoważni
Walka na worki wypełnione owczą skórą
Łapanie wiklinowych pierścieni
Rzut włócznią do celu
Lekcja fechtunku (na kije w otulinie)
- Gry plenerowe
Kubb, pentanka, molky
- Stanowisko aktywności ruchowej
- Gry rodem ze wczesnego średniowiecza:
Kręcenie worem
Rzuty podkową
Zabawy ze zwierzęcą skórą
Przeciąganie liny
- Stanowisko dawnych planszówek
Ponad 10 gier sprzed wieków: alqerque, hnefatafl, husbao, Latrunculi
- Pieczenie podpłomyków
- Warsztaty plastyczne - "Pochodnia Olimpijska"

PIŁKA NOŻNA

- Turniej drużyn 3-osobowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych
- Gry i zabawy dla dzieci, mini-zabawy rodzinne na małych boiskach
- Animacje piłkarskie dla najmłodszych
- Specjalny konkurs strzelania goli dla dzieci
- Stanowisko sprawności piłkarskiej dla wszystkich
- Badanie na specjalnym urządzeniu "talentu-potencjału piłkarskiego"

STREFA PEUGEOT

- Prezentacja Nowego SUVa Peugeot 2008
- Lemoniada
- Ścianka wspinaczkowa
- Trickboardy
- Slackline

STREFA PKN ORLEN

- Przegląd klasycznych zabaw "podwórkowych" (zabawa w trzepaka, gra w gumę, klasy, Zośkę, Mega gry planszowe tj. chińczyk, twister)
- Malowanie buziek i kącik plastyczny dla najmłodszych
- Strefa zdrowego i aktywnego stylu życia, m.in. strefa zdrowego żywienia
- Mini Fitness Club - przeznaczony dla dzieci
- Ruchoma Ścinaka Wspinaczkowa

POLSKIE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

- Spotkania i wywiady z olimpijczykami
- Możliwość zrobienia wspólnych zdjęć ze sportowcami
- Fotobudka pamiątkowe zdjęcia z XVIII Pikniku Olimpijskiego
- Pokaz szermierki na wózkach
- Piłka ręczna - gry i zabawy dla dzieci
- Konkursy i zabawy ruchowe z nagrodami

RUGBY

- Historia rugby
- Charakterystyka dyscypliny
- Odmiany rugby - 15-osobowa oraz 7-osobowa
- Rugby TAG dla dzieci
- Zabawy i gry z piłkami do rugby:
Tor przeszkód
Rzut do celu
Biegi/skoki
Szarża
Kopy do celu
Ćwiczenia na piłkach
Przeciąganie liny
- Zabawy i gry z tagami
- Gra w rugby TAG (mini turniej rugby)
- Stałe fragmenty gry (młyny, auty)
- Mecz pokazowy (7-os.)
- Rugby kobiece i męski
- Konkursy z nagrodami

SKIMBOARD

- 30-metrowy tor skimbordowy
- Ślizganie się na deskach pod okiem doświadczonych instruktorów

STREFA IDEI OLIMPIJSKIEJ

- Olimpijskie Koło Fortuny - zabawa quizowa sprawdzająca wiedzę
- "Kampania Olimpijska" - wielkoformatowa gra planszowa dot. historii IO
- Malowanie kół olimpijskich na bawełnianej torbie, którą każdy może zabrać do domu
- Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych dot. "Wartości wysiłku sportowego"
- Maskotka olimpijska VINICIUS i paraolimpijska TOM – kolorowanki

STRZELECTWO

- Obecność czołowych zawodników podpisujących swoje karty
- Strzelnica pneumatyczna
- Strzelnica symulator scat
- Rzuty piłeczkami do tarczy
- Konkurs rysunkowy
- Konkurs wiedzy o konkurencjach i strzelcach medalistach olimpijskich

SZACHY

12:00-14:00 - pokaz gry jednoczesnej (symultana) z arcymistrzem lub arcymistrzynią
14:00-15:00 - widowiskowy pokaz gry „na ślepo”
15:00-17:30 - otwarty turniej szachów błyskawicznych
- Promocja projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”
- Quizy, gry i zabawy dla dzieci i nauczycieli
- Specjalna niespodzianka z okazji 90-lecia PZSzach

SZERMIERKA

- Nauka podstaw szermierki - zajęcia z animatorami
- Konkursy z nagrodami - atrakcyjne nagrody
- Zabawy dla najmłodszych - przy użyciu gumowej broni
- Prezentacja osiągnięć
- Walki dla chętnych - walki przy użyciu sprzętu do celów rekreacyjnych
- Spotkanie z gwiazdą szermierki
- Pokazowa walka z udziałem gwiazd

TAEKWONDO

- Mini-turniej taekwondo
- Trening pokazowy
- Konkursy i zabawy dla uczestników Pikniku

STREFA TAURON

12:20 - Oficjalne rozpoczęcie działania strefy Tauron
12:30 - Wizyta Olimpijczyków w strefie Tauron
12:50 - Pokaz trików koszykarskich (Mieszko Włodarczyk) na scenie
13:20 - Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
14:10 - Wizyta Olimpijczyków w strefie Tauron
14:30 - Piłkarze Ręczni VIVE Tauron Kielce (Zwycięzcy Ligi Mistrzów 2015/2016)
15:00 - Wizyta Paraolimpijczyków wspieranych przez Tauron - Katarzyna Rogowiec
15:30 - Wizyta Olimpijczyków w strefie Tauron
16:00 - Tauron Basket Liga  - Mike Taylor (trener reprezentacji Polski)
17:00 - GOPR
- Pokaz pierwszej pomocy
- Bezpieczeństwo w górach
17:30 - Pokaz trików koszykarskich (Mieszko Włodarczyk) Warszawa
18:00 - Tenis
- Trening dla dzieci w strefie tenisa

Dodatkowo:
- Zaangażowanie w strefę olimpijczyków zaproszonych na piknik
- Boisko do koszykówki, piłki ręcznej i mini siatkówki
- W trakcie imprezy na scenie odbędą się również wręczenia nagród z poszczególnych wyścigów MTB
- Ścianka wspinaczkowa
- Fotobudka

Wyścig mini MTB w strefie Tauron:
- 12:00 otwarcie biura zawodów
- 13:00 start wyścigu w pierwszej kategorii
- Wręczenie nagród na głównej scenie
- Możliwość darmowego wypożyczania roweru
- Serwis rowerowy
- Atrakcyjne nagrody
- Gość specjalny Lech Piasecki
- 14:00 wyścig gwiazd
- 16:30 wyścig rodzinny (rodzic + dziecko) z nagrodą specjalną przejazd w kolumnie na jednym z etapów Tour de Pologne

Kategorie:
Dzieci do 7 lat
8-9 lat dziewczęta
8-9 lat chłopcy
10-11 lat chłopcy
10-11 lat dziewczęta
14-15 lat dziewczęta
12-13 lat dziewczęta
14-15 lat chłopcy
12-13 lat chłopcy
Kobiety K1 poniżej 20 lat
Kobiety K2, 20-29 lat
Kobiety K3, 30-39 lat
Kobiety K4, powyżej 40 lat
Men M1 poniżej 20 lat
Men M2, 20-29 lat
Men M3, 30-39 lat
Men M4, 40-49 lat
Men M5, 50-59 lat

TENIS

- Korty otwarte dla wszystkich
- "Play & Stay" - tenisowy pierwszy krok
- "Żyj tenisowo - graj kolorowo" - tenisowe tory przeszkód
- Kącik dla milusińskich
- Maskotka "piłka tenisowa"
- Mini-turniej tenisowy dla dzieci (13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00)
- Turniej Super Seniorów dla zawodników powyżej 70 roku życia
- Konkurs celnościowy (13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30)

TENIS STOŁOWY

11:00 - Przyjmowanie zgłoszeń do turnieju "Piknik Open"
12:00 - Rozpoczęcie turnieju "Piknik Open"
14:00 - Trening przy mini-stole
14:30 - Gry i zabawy z najmłodszymi
15:00 - Gra pokazowa
15:30 - Trening z returnboardem
16:30 - ABC tenisa stołowego
17:30 - Konkurs "Odbierz serwis olimpijczyka"
18:00 - Gra pokazowa
- Pierwsze kroki w tenisie stołowym - konsultacje z zawodnikami
- "Cała Polska gra w ping ponga"
- Ścianka do zdjęć

URBANWAKE

9:00-12:00 - oficjalny trening
12:00-13:30 - eliminacje
Konkurencje: open junior (do 16 lat), open wakeskate, open kobiety, open mężczyźni
14:30-16:00 - finały
Konkurencje: open junior (do 16 lat), open wakeskate, open kobiety, open mężczyźni
16:00-16:20 - dekoracja zwycięzców
16:30-18:30 - próby i przejazdy dla wszystkich chętnych uczestników Pikniku Olimpijskiego

THE WORLD GAMES

- Namiot sferyczny
- Strefa wirtualnej rzeczywistości (okulary GEAR VR)
- Punkt informacyjny z quizami
- Strefa warsztatowa z wybranymi dyscyplinami The World Games

ZAPASY

- Pokazy ćwiczeń ogólnorozwojowych stosowanych w zapasach
- Pokazy technik zapaśniczych w stylu klasycznym i wolnym
- Pokazy walki zapaśniczej w stylu klasycznym i wolnym
- Pokaz walki zapaśniczej w wykonaniu kobiet
- Prezentacja olimpijczyków sportu zapaśniczego
- Spotkanie z olimpijczykami i wybitnymi zawodnikami:
Andrzej Wroński - dwukrotny mistrz olimpijski
Włodzimierz Zawadzki - mistrz olimpijski
Ryszard Wolny - mistrz olimpijski
Józef Tracz - wicemistrz olimpijski
Józef Lipień - wicemistrz olimpijski
Andrzej Supron - wicemistrz olimpijski
Roman Bierła - wicemistrz olimpijski
Andrzej Głąb - wicemistrz olimpijski
Piotr Stępień - wicemistrz olimpijski
Jacek Fafiński - wicemistrz olimpijski
Władysław Stecyk - wicemistrz olimpijski
- Prezentacja programu PZZ - "Zapasy sportem wszystkich dzieci"
- Gry i zabawy dla najmłodszych

ŻEGLARSTWO

12:00-13:00 – Akademia węzełkowa - nauka wiązania węzełków (Sztorm Grupa)
12:00 - Lekcja pokazowa windsurfing (Lsurf)
11:30-13:30 – Konkurs: Kto najdłużej utrzyma się na desce Trickboard?
12:00-17:00 – Konkurs: Rodzinne malowanie dużego plakatu i mapy skarbu (Sztorm Grupa)
13:00-15:00 – Konkurs: Przepłynięcie SUPem wyznaczonej trasy na czas
14.00 – Lekcja pokazowa deski Sup - na brzegu (Lsurf)
14.00-15:00 – Bezpieczeństwo nad wodą
14.00-15:00 – Nauka zakładania kamizelek ratunkowych (Sztorm Grupa)
14:00 – Konkurs: Z PZŻ do RIO - żeglowanie ze Sztormem (nagroda - turnus półkolonii żeglarskich nad Zegrzem)
13:00-14:00 – Gość specjalny PZŻ - Anna Weinzieher (olimpijka z Londynu 2012)
15:00 – Lekcja pokazowa WINSURFINGu - (Lsurf)
16:00 – Akademia węzełkowa - nauka wiązania węzełków (Sztorm Grupa)
17:00 – Lekcja pokazowa deski Sup - na brzegu (Lsurf)
17:00 – Edukacja na brzegu i na wodzie przy wykorzystaniu sprzętu klasy Optimist

-----------------------------------------

-----------------------------------------
-----------------------------------------


SCENA 18. PIKNIKU OLIMPIJSKIEGO

11:45 – Zespół taneczny Avant Dance Team
12:00 – Otwarcie na scenie
12:30 – KS Capoeira Camangula
12:45 – Frutaki
13:30 – Sambalada & tancerki As Belezas do Brasil
14:00 – KS Capoeira Camangula
14:15 – Frutaki
14:45 – Wręczenie nagród VISA
15:50 – KS Capoeira Camangula
15:00-18:30 – Zumbodrom (maraton Zumby)


Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij