Igrzyska

XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy

GYŐR 2017, 23-29 lipca 2017

W sobotę wieczorem zakończył się XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Gyor 2017. Polska Młodzieżowa Reprezentacja wywalczyła na Węgrzech 10 medali (3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe) - trzy ostatnie doszły na nasze konto ostatniego dnia.

Tego dnia odbyły się ostatnie konkurencje. Jako pierwsi rozpoczęli kajakarze. Nasz MIX C2 - Patrycja Mendelska/Maciej Szlachta - niestety nie zakwalifikował się do finału A.

Jednak w sobotę rządzili tenisiści i lekkoatleci. Najpierw swój złoty medal odebrała Victoria Kalitta za konkurs skoku o tyczce, potem zaczęły się ostatnie zawody.

I na "dzień dobry" srebrny medal w biegu na 1500 metrów wywalczyła Klaudia Kazimierska ustanawiając przy okazji swój nowy rekord życiowy czasem 4:23,17.

Wzwyż skakała Weronika Kaźmierczak, ale konkurs nie poszedł po jej myśli i zajęła ostatnie miejsce.

Szósta w konkursie oszczepniczek była Małgorzata Czarnata. Także 6. miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 4×100 m - w składzie Julia Polak, Olga Rzeszewska, Pia Skrzyszowska i Martyna Ziębura uzyskały czas 47,84.

Nie zawiedli tenisiści. Dawid Taczała to nasz multimedalista z Gyor. 15-letni zawodnik zdobył na Węgrzech dwa medale. Jako pierwszy - mecz o brązowy medal - rozegrał w singlu z Jegorem Agafonowem (Rosja). Pojedynek zakończył w dwóch setach 6:4, 6:3 i zdobył brązowy krążek EYOF 2017.

Drugi brąz wywalczył w deblu w parze z Mikołajem Lorensem. Polacy pokonali Szwajcarów Leandro Riediego i Jeffreya von der Schulenberga w dwóch setach 7:5, 6:4 zdobywając brązowy medal.

Ponadto - nasi siatkarze w meczu o 7. miejsce zmierzyli się z Węgrami, pokonując ich 3:0.

Polska Młodzieżowa Reprezentacja EYOF Gyor 2017 wywalczyła łącznie 10 medali zajmując 14. miejsce w tabeli medalowej na 50 państw.

Za dwa lata Letni Olimpijskie Festiwal Młodzieży Europy odbędzie się w Baku - stolicy Azerbejdżanu.