Inne

MŚ w lotach: historyczny występ Polaków

- To historyczny wynik - tak w skrócie podsumował Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, występ naszych skoczków narciarskich w mistrzostwach świata w lotach w Oberstdorfie. Na Heini-Klopfer-Schanze biało-czerwoni wywalczyli dwa medale - srebrny i brązowy.

Siedmioro polskich biathlonistóww PyeongChang

Pięć kobiet (w każdej z konkurencji mogą wystartować cztery zawodniczki) i dwóch mężczyzn będzie reprezentować Polskę podczas zbliżających się XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Impreza rozpocznie się 9 lutego.

ZIO: W jakich konkurencjach chce wystartować Justyna Kowalczyk?

Justyna Kowalczyk jest zadowolona ze swojego ostatniego przed igrzyskami olimpijskimi występu w Pucharze Świata. Polka zdradziła, w jakich konkurencjach wystartuje w PyeongChang.

PŚ w Planicy: Justyna Kowalczyk ósma na 10 km klasykiem

Bieg na 10 km techniką klasyczną zakończył rywalizację kobiet w Pucharze Świata w Planicy. Dobry rezultat osiągnęła Justyna Kowalczyk, która ukończyła zawody w czołowej "10", na ósmym miejscu. Zwycięstwo odniosła Finka Krista Parmakoski, która o prawie cztery sekundy była lepsza od Szwedki Charlotte Kalli. Podium uzupełniła Norweżka Heidi Weng.

Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach!

Kamil Stoch w pięknym stylu wywalczył srebrnym medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które rozegrane zostały w niemieckim Oberstdorfie. Polak po raz kolejny zapisał się w historii skoków narciarskich i do swojej bogatej kariery dołożył tytuł wicemistrza świata w lotach narciarskich. Tytuł mistrzowski zdobył Norweg Daniel Andre Tande, który wyprzedził Stocha o 13,3 punktu. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Richard Freitag.

Wizyta Koreańskich Gości

19 stycznia br. Polski Komitet Olimpijski gościł w swojej siedzibie oficjalną delegację Komitetu Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei.