Inne

Polski mikst w ćwierćfinale!

Polski mikst Nadieżda Zięba/Robert Mateusiak pokonali 2:1 Brytyjczyków (G. i Ch. Adcock) i po dwóch zwycięstwach grupowych awansowali do ćwierćfinału Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016 z 1. miejsca! Wcześniej Polacy pokonali chińską parę, wicemistrzów olimpijskich z Londynu.

Męska ósemka na piątym miejscu

Finał męskich ósemek ze sternikiem zakończył rywalizację wioślarzy w Rio de Janeiro podczas Igrzysk XXXI Olimpiady. Polska osada zajęła 5. miejsce.

Jagaciak: "W finale albo wynik, albo szpital..."

26-letnia Anna Jagaciak uzyskała w kwalifikacjach dziesiąty wynik - 14,13 - i awansowała do finału trójskoku, w którym weźmie udział 12 zawodniczek. Najdalej w sobotnie przedpołudnie skoczyła Kolumbijka Caterine Ibarguen - 14,52.

Srebro Piotra Małachowskiego!

Piotr Małachowski zdobył srebrny medal podczas Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016 w konkursie rzutu dyskiem. Polak pewnie prowadził do ostatniej kolejki z wynikiem 67,55 m, ale wspaniały rzut Niemca Christopha Hartinga na odległość 68,37 m (rekord życiowy) pozbawił Małachowskiego złota.

Ewa Swoboda w półfinale biegu na 100 m

Ewa Swoboda w pięknym stylu awansowała do półfinału biegu na 100 m podczas Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016. Polska sprinterka z czasem 11,24 s zajęła drugie miejsce w swojej serii eliminacyjnej.

Piotr Myszka w finale!

Piotr Myszka mimo gorszego dnia awansował bez problemu do finałowego, medalowego wyścigu podczas Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016 w windsurfingowej klasie RS:X. Polak zajmuje trzecią pozycję.