Inne

Zmarła olimpijka Stefania Biegun

Z głębokim żalem informujemy, że w sobotę, 10 grudnia 2016 roku w wieku 81 lat zmarła Stefania Biegun, biegaczka narciarska, uczestniczka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, mistrzyni Uniwersjady, 26-krotna mistrzyni Polski, a po zakończeniu kariery sportowej - trenerka. Była Członkiem Honorowym PZN.

Wiesław Błach dyrektorem sportowym Europejskiej Unii Judo

Były prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach został wybrany dzisiaj dyrektorem sportowym Europejskiej Unii Judo.

"Gwiazdeczki" na starcie

6 grudnia w hali sportowej w Radowie Małym rozegrano już IX Turniej "Gwiazdeczek Olimpijskich", który jest doroczną rywalizacją uczniów najmłodszych klas szkól podstawowych powiatu łobeskiego.

Polska niedziela w Lillehammer

Kamil Stoch zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w norweskim Lillehammer! To był znakomity konkurs w wykonaniu polskiej reprezentacji, bowiem tuż za Stochem uplasował się Maciej Kot, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Trzecie miejsce wywalczył Niemiec Markus Eisenbichler.

Historyczne zwycięstwo skoczków

To był wspaniały konkurs dla naszych reprezentantów, którzy zdominowali sobotnią rywalizację na skoczni HS-140 w Klingenthal i po raz pierwszy w historii wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Głośno o P. Małachowskim i E. Durskiej

Jak się okazuje - szerokim echem, nie tylko w świecie sportu, odbiły się wspaniałe gesty naszego dyskobola Piotra Małachowskiego (postanowił wystawić na aukcję swój olimpijski srebrny medal z Rio, aby zdobyć środki na kosztowne leczenie 3-letniego Olka) oraz paraolimpijki – "złotej" kulomiotki Ewy Durskiej (w identyczny sposób postanowiła wspomóc walcząca z chorobą 9-letnia Wiktorię).