Inne

XXVII Konkurs im. Jana Parandowskiego 2017

W poniedziałek 12 czerwca br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 27. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie.

Fot.: Szymon Sikora

Do konkursu zgłoszono łącznie 392 opowiadania (w tym 187 z gimnazjów ze 101 miejscowości i 205 ze szkół podstawowych ze 108 miejscowości).

Fot.: Szymon Sikora

Skład jury:
1. Jadwiga Pawlak – polonistka
2. Krzysztof Zuchora – przewodniczący jury - Komisja Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl
3. Magdalena Janicka – dziennikarka, członkini Komisji Sportu Kobiet PKOl
4. Renata Susałko – Polskie Radio Pr. I, członkini Klubu Fair Play i Komisji Sportu Kobiet PKOl
5. Tadeusz Rożej – członek Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl

Fot.: Szymon Sikora

Uroczystość prowadził dr Krzysztof Zuchora - przewodniczący Jury. Fragmenty trzech opowiadań odczytała aktorka, pani Dorota Bierkowska /Jeden dzień z życia... piłki? - Zofia Stopińska, Listy do Mamy - Zuzanna Kwiatkowska, Uciekaj - Aleksandra Padewska/

Fot.: Szymon Sikora

Konkurs im. Jana Parandowskiego w 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z najlepszych inicjatyw edukacyjnych organizowanych przez narodowe komitety olimpijskie.

Polski Komitet Olimpijski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i jurorom za zainteresowanie i udział w 27. edycji Konkursu im. Jana Parandowskiego.

Fot.: Szymon Sikora

Opowiadania laureatów wydane zostały w książce pt. "Dogonić siebie". Książki otrzymali wszyscy laureaci konkursu.  Finaliści konkursu i ich szkoły otrzymają książki i gratulacje drogą pocztową. W lipcu br. książka zostanie umieszczona w formie elektronicznej na www.olimpijski.pl w zakładce Wydawnictwa

WYNIKI KONKURSU

SZKOŁY PODSTAWOWE

LAUREACI - uczniowie

1. Zofia Stopińska
"Jeden dzień z życia... piłki?"
SP nr 10 w Pruszkowie
opiekunka literacka: Agnieszka Wierzbowska

2. Agnieszka Majchrzyk
"Znów wróciło szczęście"
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie
opiekunka literacka: Ewa Chyra

3. Anna Niewiarowska
"Biegnij, Aniu! Zespół Szkolno-Przedszkolny"
SP w Zabierzowie
opiekunka literacka: Halina Bartak

4. Zuzanna Kwiatkowska
"Listy do Mamy"
SP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim
opiekunka literacka: Janina Piechna

5. Agata Tkaczyk
"Nowe buty, nowe życie"
Zespół Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach
opiekun literacki: Tomasz Gmiter

6. Hanna Burdziej
"Moje żagle"
SP nr 56 w Szczecinie
opiekunka literacka: Dorota Motyl

7. Anna Boczar
"Siła woli"
Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 14
opiekunka literacka: Anna Antoniuk

LAUREACI – nauczyciele – opiekunowie literaccy   

1. Zofia Stopińska
"Jeden dzień z życia... piłki?"
SP nr 10 w Pruszkowie
opiekunka literacka: Agnieszka Wierzbowska

2. Agnieszka Majchrzyk
"Znów wróciło szczęście"
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie
opiekunka literacka: Ewa Chyra

3. Anna Niewiarowska
"Biegnij, Aniu!"
Zespół Szkolno-Przedszkolny, SP w Zabierzowie
opiekunka literacka: Halina Bartak

FINALIŚCI

1. Zofia Stopińska
"Jeden dzień z życia... piłki?
SP nr 10 w Pruszkowie
opiekunka literacka: Agnieszka Wierzbowska

2. Agnieszka Majchrzyk
"Znów wróciło szczęście"
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie
opiekunka literacka: Ewa Chyra

3. Anna Niewiarowska
"Biegnij, Aniu!"
Zespół Szkolno-Przedszkolny, SP w Zabierzowie
opiekunka literacka: Halina Bartak

4. Zuzanna Kwiatkowska
"Listy do Mamy"
SP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim
opiekunka literacka: Janina Piechna

5. Agata Tkaczyk
"Nowe buty, nowe życie"
Zespół Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach
opiekun literacki: Tomasz Gmiter

6. Hanna Burdziej
"Moje żagle"
SP nr 56 w Szczecinie
opiekunka literacka: Dorota Motyl

7. Anna Boczar
"Siła woli"
Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 14
opiekunka literacka: Anna Antoniuk

8. Kabzińska Julia
"Historia sportowej przyjaźni"
SP im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gumulinie
opiekunka literacka: Aleksandra Czerwińska

9. Adam Babis
"Sukcesy i porażki na szkolnej olimpiadzie"
SP nr 10 im. 2. Armii WP we Włocławku
opiekunka literacka: Joanna Wojciechowska

10. Mikołaj Krakowiak
"Konno na olimpiadę"
SP im. św. Stanisława Kostki w Kostowcu
opiekunka literacka: Małgorzata Woźniak

11. Zuzanna Przegiętka
"Czy to był sen?"
SP nr 10 w Toruń

12. Wiktoria Wiechowska
"Nie tak miało być"
SP im. Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach
opiekunka literacka: Emilia Wierzchołowska

13. Magdalena Grodniewicz
"Pokonać własne lęki"
SP im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach
opiekunka literacka: Maria Balcer

14. Aleksandra Baranek
"Moje marzenie"
Społeczna SP STO w Szczecinku
opiekunka literacka: Jolanta Budzyńska

15. Julia Kaleta
"Zawsze fair play"
SP im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gumulinie
opiekunka literacka: Aleksandra Czerwińska

16. Aleksandra Zielińska
"Sport na dużej wysokości"
Publiczna SP im. H. Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej
opiekunka literacka: Małgorzata Kalbarczyk

17. Małgorzata Ziaja
"Pierwsze igrzyska olimpijskie"
Społeczna SP STO im. Ireny Szewińskiej w Ciechanowie
opiekunka literacka: Marlena Szwejkowska-Kińska

18. Małgorzata Selech
"A jednak pojadę..."
SP im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej
opiekunka literacka: Małgorzata Podoba

19. Błażej Szyca
"Sport i ja"
SP w Lubichowie
opiekunka literacka: Beata Ambroziak

20. Julia Samińska
"Dziadek Kazimierz"
Sp nr 8 w Łajskach
opiekunka literacka: Ewa Dziura

GIMNAZJA

LAUREACI – uczniowie

1. Weronika Milewska
"Lux aeterna"
Gimnazjum nr 1 w Piastów
opiekunka literacka: Kalina Sobczyńska

2. Aleksandra Padewska
"Uciekaj"
Społeczne Gimnazjum nr 1 im. Św. Rodziny w Otwocku
opiekunka literacka: Małgorzata Zagórska

3. Martyna Adamczyk
"Braterska duma"
Publiczne Gimnazjum w Strzale
opiekunka literacka: Anetta Marzec

4. Anna Duda
"Do ostatniej sekundy"
Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie
opiekunka literacka: Beata Rybak

5. Julia Winiewska
"Życiowa lekcja"
Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku
opiekunka literacka: Anna Zimnicka

6. Jessica Legeżyńska
"Bieg życia"
Gimnazjum nr 25 im. Aleksandra Fredry W Bydgoszcz
opiekunka literacka: Magdalena Piotrowska

7. Julia Kiczka
"Tykający zegar"
Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu
opiekunka literacka: Marta Cyran

8. Martyna Mroczek
"Bieg po marzenia"
Zespół Szkół nr 10, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy
opiekunka literacka: Katarzyna Jarzembowska

9. Aleksandra Ozga
"Stopklatka, Fragmenty z życia sportowca..."
Zespół szkolno-gimnazjalny nr 5 w Radomsku
opiekunka literacka: Katarzyna Cichońska

10. Jan Wołoszyn
"Nigdy nie będziesz szedł sam"
Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach, Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Wawrzeńczycach
opiekunka literacka: Anna Chojka

LAUREACI – nauczyciele – opiekunowie literaccy

1. Weronika Milewska
"Lux aeterna"
Gimnazjum nr 1 w Piastów
opiekunka literacka: Kalina Sobczyńska

2. Aleksandra Padewska
"Uciekaj"
Społeczne Gimnazjum nr 1 im. Św. Rodziny w Otwocku
opiekunka literacka: Małgorzata Zagórska

3. Martyna Adamczyk
"Braterska duma"
Publiczne Gimnazjum w Strzale
opiekunka literacka: Anetta Marzec

4. Anna Duda
"Do ostatniej sekundy"
Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie
opiekunka literacka: Beata Rybak

FINALIŚCI

1. Weronika Milewska
"Lux aeterna"
Gimnazjum nr 1 w Piastów
opiekunka literacka: Kalina Sobczyńska

2. Aleksandra Padewska
"Uciekaj"
Społeczne Gimnazjum nr 1 im. Św. Rodziny w Otwocku
opiekunka literacka: Małgorzata Zagórska

3. Martyna Adamczyk
"Braterska duma"
Publiczne Gimnazjum w Strzale
opiekunka literacka: Anetta Marzec

4. Anna Duda
"Do ostatniej sekundy"
Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie
opiekunka literacka: Beata Rybak

5. Julia Winiewska
"Życiowa lekcja"
Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku
opiekunka literacka: Anna Zimnicka

6. Jessica Legeżyńska
"Bieg życia"
Gimnazjum nr 25 im. Aleksandra Fredry W Bydgoszcz
opiekunka literacka: Magdalena Piotrowska

7. Julia Kiczka
"Tykający zegar"
Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu
opiekunka literacka: Marta Cyran

8. Martyna Mroczek
"Bieg po marzenia"
Zespół  Szkół nr 10, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy
opiekunka literacka: Katarzyna Jarzembowska

9. Aleksandra Ozga
"Stopklatka, Fragmenty z życia sportowca..."
Zespół szkolno-gimnazjalny nr 5 w Radomsku
opiekunka literacka: Katarzyna Cichońska

10. Jan Wołoszyn
"Nigdy nie będziesz szedł sam"
Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach, Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Wawrzeńczycach
opiekunka literacka: Anna Chojka

11. Weronika Panfiłowicz
"Samotna wśród ludzi"
Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe W Legionowie
opiekunka literacka: Małgorzata Róg
    
12. Julia Kmita
"Olimpiada z mistrzami"
Prywatne Gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi w Przysusze
opiekunka literacka: Agnieszka Wiśniewska

13. Agata Multan
"Bez ograniczeń"
Zespół Szkół w Kozłowie Szlacheckim
opiekunka literacka: Halina Dębowska

14. Anna Bajun
420. Gimnazjum nr 6 w Lublinie
opiekunka literacka: Marek Mirosław

15. Katarzyna Kwiaton
"H₂O – moja moc!"
Gimnazjum im. Ziemi Śląskiej w Piecach
opiekunka literacka: Beata Małek

16. Julia Talapka
"Marzenia, o które warto walczyć"
Publiczne Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach
opiekunka literacka: Urszula Wilczyńska

17. Paulina Cyniak
"Iskra, czyli artykuł który, jak iskra, rozpalił we mnie ogień zmian"
Gimnazjum w Cielądzu
opiekunka literacka: Bożena Seelander

18. Agnieszka Ćwik
"Déjá vu"
Gimnazjum w Waśniwie
opiekunka literacka: Iwona Wiśniewska

19. Landmann Sandra
"Było warto"
Gimnazjum z Oddziałami dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku
opiekunka literacka: Lidia Ostrowska

20. Milena Heland
"Błaszczykowski – znaczny charakter"
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu
opiekunka literacka: Aleksandra Jeziorowska

21. Wiktoria Witkowska
"Warto wierzyć"
Zespół Szkół w Nowym Duninowie
opiekunka literacka: Mariola Kwiatkowska

22. Maciej Maksymilian Przyłucki
"Hubert odnosi prawdziwe zwycięstwo"
Gimnazjum w Gawlikach Wielkich
opiekunka literacka: Justyna Kozłowska

23. Andżelika Chrzanowska
"Janusz Kusociński – wielki zwycięzca"
Gimnazjum Gminne w Zespole Szkół w Dębiu Wielkim
opiekunka literacka: Marlena Pilarska

24. Kamil Stępień
"W sportowym realu"
Gimnazjum w Gomulinie
opiekunka literacka: Aleksandra Czerwińska

Opracowanie: Magdalena Rejf
Fot.: Szymon Sikora

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Partnerzy

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij