Inne

Reprezentacja Polski na XIV Letni EYOF Győr 2017

W dniach 23-29 lipca 2017 roku w węgierskim mieście Győr odbędzie się XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Reprezentacja Polski na tę imprezę liczyć będzie 117 osób (w tym 81 zawodników i 36 osób współpracujących).

Ostatni, XIII EYOF, który odbył się w gruzińskiej stolicy Tbilisi dwa lata temu, Polacy zakończyli z 9 medalami: 1 złotym, 3 srebrnymi i 5 brązowymi. Ten dorobek uplasował Polskę w środku tabeli medalowej - na 25. miejscu w gronie 50 krajów.

Oprócz siatkarzy, którzy w pięknym stylu wywalczyli złoto wygrywając wszystkie mecze, medale dla Polski zdobyli: cztery lekkoatleci (srebro i trzy brązowe), trzy pływacy (srebro i dwa brązowe) oraz judocy (srebro). Jak będzie tym razem? Przekonamy się już niebawem.

Wyjazd do Győr już 22 lipca rano z Warszawy. Dzień wcześniej, 21 lipca, o godzinie 17:00 w Centrum Olimpijskim PKOl, wszyscy członkowie Reprezentacji Polski złożą uroczyste ślubowanie i odbiorą nominacje.

Skład Reprezentacji Polski na XIV Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Győr 2017

Misja
Koszewska Marzenna - szef misji
Goś Dorota - zastępca szefa misji
Garlej Magdalena - członek misji
Goździak Dariusz - członek misji
Witkowski Paweł - członek misji
Piechal Tomasz - fotoreporter
Sikora Szymon - fotoreporter

Misja medyczna
Folga Andrzej - lekarz
Chomiuk Tomasz - fizjoterapeuta
Wrzosek Dominika - fizjoterapeuta

GIMNASTYKA SPORTOWA

Zawodnicy
Izdebski Miłosz - CWZS Zawisza KG Bydgoszcz
Kaśków Paweł - MKS Gdańsk
Łuka Oliwia - KS Iskra Zabrze
Sikora Barbara - KS Iskra Zabrze
Wroński Filip - NTG Nysa

Osoby współpracujące
Uracz Joanna - trener główny
Koperski Adam - trener
Malinowski Dariusz - trener
Wodyk Jacek - trener
Kocięda Paulina - sędzia
Wroński Mariusz - sędzia

JUDO

Zawodnicy
Dolaziński Stanisław - UKJ Lemur Warszawa
Głogowska Karolina - GKS Czarni Bytom
Kolbusz Katarzyna - GKS Czarni Bytom
Kordyalik Wojciech - WKS Śląsk Wrocław
Kropska Natalia - GKS Czarni Bytom
Kubiak Kacper - KS Akademia Judo Poznań
Pieczyński Hubert - UKS Górnik Konin
Skipiała Michalina - UKJ Lemur Warszawa
Stodolski Adam - UKS Leśnik Kaczory
Szlachta Paulina - UKS Judo Wolbrom
Wolszczak Kinga - WKS Śląsk Wrocław
Zielski Tomasz - UKS Galeon Gdynia

Osoby współpracujące
Słyk Marek - trener główny
Jopek Tomasz - trener

KAJAKARSTWO

Zawodnicy
Hałas Bartosz - AZS AWF Poznań
Górska Julia - KST Włókniarz
Karolczuk Karolina - UKS Dojlidy Białystok
Mendelska Patrycja - AZS AWF Poznań
Szafraniec Stanisław - Posnania Poznań
Szlachta Maciej - CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe

Osoby współpracujące
Szwed Tomasz - trener główny
Łabędzki Grzegorz - trener

KOLARSTWO

Zawodnicy
Dąbrowska Małgorzata - LKS BOXMED ATOM Dzierżoniów
Drobek Hubert - LKS Trasa Zielona Góra
Gałka Michał - UKS Copernicus Toruń
Kowalska Julia - KTK Kalisz
Majewski Kacper - KKS Gostyń
Olejniczak Zuzanna - KKS Gostyń

Osoby współpracujące
Szarycz Artur - trener główny
Mientki Marcin - trener

LEKKOATLETYKA

Zawodnicy
Augustyniak Jakub - GKS Olimpia Grudziądz
Bronowska Zuzanna - MKS Durasan Płońsk
Chrosta Filip - BKL Bełchatów
Czarnata Małgorzata - ULKS TYCHOWO
Goździewicz Piotr - UKS 12 Kalisz
Górzyński Robert - KB DZIESIATKA BIAŁOGARD
Jóźwiaczuk Katarzyna - OKS SKRA Warszawa
Kalitta Victoria - Zawisza Bydgoszcz
Kazimierska Klaudia - LKS VECTRA Włocławek
Kaźmierczak Weronika - UKS Błyskawica Domaniewice
Klocek Natalia - UKS HALSZKA, Szamotuły
Marok Wojciech - UKS Orkan Środa Wlkp.
Pająk Jakub - MKS Czechowice-Dziedzice
Polak Julia - TL "ROW" Rybnik
Ratajczyk Tomasz - PARK ZDUŃSKA WOLA
Rzeszewska Olga - ALKS AJP Gorzów Wlkp.
Skrzyszowska Pia - OKS Skra Warszawa
Staruch Nina - MKS Tomaszów Mazowiecki
Styś Aleksandra - MKS JUVENIA PUSZCZYKOWO
Ziebura Martyna - UKS "Czwórka" Żory

Osoby współpracujące
Radkiewicz Przemysław - trener główny
Baumgart Iwona - trener
Nowakowska Agnieszka - trener
Witek Mirosław - trener

PIŁKA SIATKOWA

Zawodnicy
Adamczyk Sebastian - Skra Bełchatów
Czyrniański Patryk - JSW Jastrzębie Zdrój
Firszt Bartosz - KS Metro Warszawa
Grygiel Filip - SK Górnik Radlin
Jezierski Szymon - BKS Chemik Bydgoszc
Kapica Remigiusz - AZS 2020 Częstochowa
Michalak Bartosz - KS Wifama Łódź
Prokopczuk Rafał - MOS WOLA Warszawa
Rajsner Wiktor - BKS Chemik Bydgoszc
Sługocki Artur - KS Wifama Łódź
Szymura Kamil - AZS 2020 Częstochowa
Zaguła Jędrzej - Norwid Częstochowa

Osoby współpracujące
Zendeł Maciej - trener główny
Pawlik Sebastian - trener
Pszczoła Piotr - trener
Tataradziński Piotr - fizjoterapeuta
Walerzak Marcin - sędzia

PŁYWANIE

Zawodnicy
Cieśla Oskar - AZS AWF KATOWICE
Dąbrowska Tatiana - UKS 190 Łódź
Dubas Mateusz - AZS AWF KATOWICE
Goraj Marcin - UKS "SMS GALICJA" Kraków
Herasimowicz Zuzanna - UKS DWÓJKA MORENA GDAŃSK
Jaśkiewicz Adrian - IUKS Muszelka Warszawa
Karolczak Jan - UKS G-8 Bielany Warszawa
Knop Aleksandra - UKS 190 Łódź
Kramer Aleksandra - TP Zielona Góra
Murawska Maria - UKS Piątka Ostrołeka
Orlicz Filip - UKS G-8 Bielany Warszawa
Piotrowski Kacper - WKS ŚLĄSK WROCŁAW
Trambowicz Zuzanna - MKS SP 63 Bydgoszcz
Warzocha Albert - UKS CITYZEN Poznań
Wilczewska Aleksandra - KS OLIMPIA Lublin
Wojtkowiak Alicja - MKS Park wodny Tarn-Góry

Osoby współpracujące
Chrościelewski Jarosław - trener główny
Kaja Tomasz - trener
Pąchalski Sławomir - trener
Rakowski Bartosz - fizjoterapeuta

TENIS

Zawodnicy
Baszak Weronika - Redeco Wrocław
Lorens Mikołaj - AZS Poznań
Taczała Dawid - AZS Poznań
Wierzbowska Aleksandra - KKS Olsza Kraków

Osoba współpracująca
Walków Michał - trener główny

www.olimpijski.pl/top

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Partnerzy

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij