Baku 2015

Reprezentacja Polski

Skład Reprezentacji Polski na I Igrzyska Europejskie BAKU 2015

 

Badminton

Miłosz Bochat (MLKS Solec Kujawski)
Paweł Pietryja (MLKS Solec Kujawski)
Michał Rogalski (UKS PLESBAD Pszczyna)
Weronika Grudzina (Hubal Białystok)
Aneta Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce)

Jacek Hankiewicz - trener

Boks

Kamil Gardzielik (Copacabana Konin)
Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin)
Mateusz Kostecki (WKS Desant Kraków)
Sylwester Kozłowski (Akademia Walki Warszawa)
Jordan Kuliński (WKB Start Włocławek)
Kazimierz Łęgowski (Ósemka Chojnice)
Mateusz Polski (Róża Karlino)
Sandra Drabik (Boxing Kielce)
Lidia Fidura (Carbo Gliwice)
Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń)
Ewelina Wicherska (KS SAKO Gdańsk)

Jerzy Baraniecki - trener
Paweł Pasiak - trener
Tomasz Potapczyk - trener    
Zbigniew Raubo - trener
Zbigniew Górski - Kierownik ekipy

Gimnastyka sportowa

Łukasz Borkowski (AZS AWFiS Gdańsk)
Maksim Kowalenko (AZS AWF Kraków)
Roman Kulesza (MKS Kusy Szczecin)
Gabriela Janik (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz)
Katarzyna Jurkowska-Kowalska (TS Wisław Kraków)
Paula Plichta (UKS SMS Olsztyn)

Leon Biskup - trener
Przemysław Lis - trener

Trampolina

Bartłomiej Hes (UKS As Zielona Góra)
Łukasz Tomaszewski (MKS Victoria Jawor)

Radosław Walczak - trener

Akrobatyka sportowa

Maciej Zabierowski (UKS Targówek Warszawa
Patrycja Kloc (CG Sokół)
Angelika Kowalewska (UKS Targówek Warszawa)
Izabela Matias (ZKS Stal Rzeszów)
Alicja Sokołowska (KS Pranida Rzeszów)

Andrzej Sokołowski - trener
Katarzyna Zabierowska - trener
Barbara Stanisławiszyn - Kierownik ekipy

Judo

Aleksander Beta (KS Gwardia Łódź)
Łukasz Błach (WKS Śląsk Wrocław)
Patryk Ciechomski (PTT Jutrzenka Płock)
Łukasz Kiełbasiński (UKJ Ryś Warszawa)
Jakub Kubieniec (AZS AWF Katowice)
Maciej Sarnacki (KS Gwardia Olsztyn)
Damian Szwarnowiecki (KS Gwardia Wrocław)
Jakub Wójcik (AZS AWF Wrocław)
Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk)
Katarzyna Kłys (UKS Judo Kraków)
Ewa Konieczny (GKS Czarni Bytom)
Agata Ozdoba (AZS AWF Wrocław)
Agata Perenc (KS Polonia Rybnik)
Arleta Podolak (GKS Czarni Bytom)
Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

Artur Kłys - trener
Adam Maj - trener
Piotr Sadowski - trener
Aneta Szczepańska - trener
Anna Sołoducha - Kierownik ekipy

Kajakarstwo

Denis Ambroziak (KSC Olsztyn)
Martin Brzeziński (Zawisza Bydgoszcz)
Paweł Florczak (UKS Dojlidy Białystok)
Paweł Kaczmarek (KS AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz)
Rafał Maroń (Zawisza Bydgoszcz)
Dawid Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz)
Paweł Szandrach (Zawisza Bydgoszcz)
Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów)
Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)
Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)
Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań)

Tomasz Kryk - trener
Uladzimir Parfenovich - trener

Kanadyjkarze

Tomasz Kaczor (Warta Poznań)
Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)
Michał Kudła (Posnania Poznań)

Rafał Rogoziecki - trener
Piotr Markiewicz - Kierownik ekipy
Józef Bejnarowicz - Kierownik ekipy

Karate

Kamil Warda (KS Olimp Łódź)

Maciej Gawłowski - trener
Maciej Sokołowski - Kierownik ekipy

Kolarstwo
Szosowe

Paweł Bernas (ActiveJet Team)
Kamil Gradek (ActiveJet Team)
Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)
Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
Michał Podlaski (ActiveJet Team)
Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)
Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń)
Eugenia Bujak (BTC City Lubljana)
Paulina Guz (LKS Atom Dzierżoniów)
Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv)
Anna Plichta (TKK Pacific Toruń)

Marek Bajfus - mechanik
Piotr Wadecki - trener
Mariusz Mazur - trener
Wacław Skarul - Kierownik ekipy

MTB

Marek Konwa (64-sto LESZNO MTB Team)
Paula Gorycka (4F Scott Racing Team)
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team)
Monika Żur (4F Scott Racing Team)

Rafał Hebisz - trener
Maciej Wojtowicz - mechanik

Łucznictwo

Sławomir Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa)
Marek Szafran (KS Społem Łódź)
Rafał Wojtkowiak (GLKS Unia Pielgrzymka)
Wioleta Myszor (LKS Łucznik Żywiec)
Natalia Leśniak (LKS Łucznik Żywiec)
Adriana Żurańska (GLKS Unia Pielgrzymka)

Jan Lach - trener
Jarosław Walaszek - trener
Zdzisław Kozłowski - Kierownik ekipy

Piłka Siatkowa
Halowa

Adrian Buchowski (Effector Kielce)
Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów)
Wojciech Ferens    (BBTS Bielsko-Biała)
Bartłomiej Grzechnik (Cerrad Czarni Radom)
Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom)
Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów)
Grzegorz Kosok (KS Jastrzębski Węgiel)
Adam Kowalski (Cerrad Czarni Radom)
Jan Nowakowski (Transfer Bydgoszcz)
Szymon Romać (Cuprum Lubin)
Aleksander Śliwka (AZS PW Warszawa)
Artur Szalpuk (AZS PW Warszawa)
Paweł Woicki (Chemik Bydgoszcz)
Damian Wojtaszek (KS Jastrzębski Węgiel)
Agnieszka Bednarek-Kasza (KPS Chemik Police)
Izabela Bełcik (PGE Atom Trefl Sopot)
Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot)
Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław)
Natalia Kurnikowska (Muszynianka Muszyna)
Anna Miros (PGE Atom Trefl Sopot)
Daria Paszek (Leginovia SA)
Sylwia Pycia (Budowlani Łódź)
Agata Sawicka (Impel Wrocław)
Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław)
Maja Tokarska (PGE Atom Trefl Sopot)
Anna Werblińska (KPS Chemik Police)
Joanna Wołosz (Unendo Yamamay Busso Arsizio)
Katarzyna Zaroślińska (PGE Atom Trefl Sopot)

Mieszko Gogol - II trener
Andrzej Kowal - I trener
Błażej Krzyształowicz - II trener
Jacek Nawrocki - I trener
Paweł Pyziak - Kierownik Ekipy
Karol Rędzioch - Statystyk
Eduardo Romero - trener przygotowania fizycznego
Radosław Wodziński - Statystyk
Andrzej Zahorski - trener przygotowania fizycznego

Plażowa

Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź)
Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława)
Karolina Baran (UKS SMS Łódź)
Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź)
Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź)
Dorota Strąg (Piast Szczecin)

Violetta Bakoś - trener
Sławomir Robert - trener
Damian Wojtasik - trener

Pływanie

Patryk Adamczyk (MKP Szczecin)
Jacek Arentewicz (UKS Shark Rudna)
Mateusz Arndt (Delfin Gdynia)
Michał Brzuś (UKS Orka Zamość)
Damian Chrzanowski (KP MZOS Płock)
Michał Chudy (UKS Wodnik Rawicz)
Juliusz Gosieniecki (KP Astromal-Aquavit Leszno)
Filip Hodur (MKS Polonia Warszawa)
Wiktor Jaszczak (WKS Śląsk Wrocław)
Jakub Książek (MKP Kołobrzeg)
Dawid Murzyn (MKS Jordan Kraków)
Dawid Pietrzak (MKP Szczecin)
Paweł Sendyk (MKP Szczecin)
Jakub Skierka (UKS Trops Kartuzy)
Adam Staniszewski (MKS Trójka Łódź)
Wojciech Ulatowski (UKP Unia Oświęcim)
Karol Zbutowicz (MTP Kormoran Olsztyn)
Mateusz Żurawicz (MUKS "15" Aqua Bydgoszcz)
Julia Adamczyk (MTP Lublinianka Lublin)
Gabriela Bernat (UKS Skarpa Lublin)
Natalia Fryckowska (MUKS "15" Aqua Bydgoszcz)
Julia Gus (MUKS "15" Aqua Bydgoszcz)
Julia Klonowska (UKS Dwójka Morena Gdańsk)
Adrianna Niewiadomska (UKS GOS Raszyn)
Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)
Katarzyna Rogowska (MKS Znicz Koszalin)
Magdalena Roman (MKS Polonia Warszawa)

Przemysław Czoków - trener
Tomasz Grabysa - trener
Jerzy Troszczyński - trener
Piotr Woźnicki - trener
Arkadiusz Zalewski - trener
Andrzej Kowalski - Kierownik ekipy

Pływanie synchroniczne
    
Wiktoria Grabowska (UKS Dąbrówka Synchro)
Swietłana Szczepańska (AZS OŚ Poznań)

Helena Szczepańska - trener

Skoki do wody

Krystian Sawicki (UKS PM Syrena Warszawa)
Dominika Bąk (ZKS Stal Rzeszów)
Dominika Mirowska (COSW Częstochowa)
Kaja Skrzek (ZKS Stal Rzeszów)
Anna Taciak (UKS PM Syrena Warszawa)

Grzegorz Kozdrański - trener
Bartłomiej Krynicki - trener

Sambo

Sebastian Cieślik (Krakowskie Stow. Judo, Sambo i Obronnych Systemów "Sambo-Krak" Kraków)

Oleksandr Gorbatiuk - trener

Strzelectwo Sportowe

Konrad Białek (CWKS Legia Warszawa)
Piotr Daniluk (WKS Flota Gdynia)
Kamil Gersten (WKS Flota Gdynia)
Wojciech Knapik (Zawisza Bydgoszcz)
Piotr Kowalczyk (MKS Diana Poznań)
Dawid Migała (WKS Grunwald Poznań)
Jakub Trzebiński (Zawisza Bydgoszcz)
Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz)
Aleksandra Jarmolińska (CWKS Legia Warszawa)
Agnieszka Nagay (KS Orzeł Łódź)
Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork)

Andrzej Kijowski - trener
Wiesław Gawlikowski - trener
Cezary Staniszewski - trener
Jolanta Samulewicz - trener
Tomasz Kwiecień - Kierownik ekipy

Szermierka
Floret

Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Leszek Rajski (KS Wrocławianie)
Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)

Piotr Majewski - trener
Aleksander Borkowski - trener

Szabla

Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa)
Magdalena Pasternak (AZS AWF Katowice)
Angelika Wątor (ZKSZ Sosnowiec)
Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)

Ryszard Czaja - trener
Norbert Jaskot - trener

Szpada

Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)

Piotr Hammer - trener
Mariusz Kosman - trener

Taekwondo Olimpijskie                       

Piotr Hatowski (AKS OSW Start Olsztyn)
Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa)
Karol Robak (AZS OŚ Poznań)
Eryk Rodzik (AZS AWF Warszawa)
Aleksandra Kowalczuk (AKS OSW Start Olsztyn)
Aleksandra Krzemieniecka (AZS AWF Warszawa)

Marcin Chorzelewski - trener
Tomasz Pyciarz - trener
Artur Chmielarz - Kierownik ekipy

Tenis Stołowy

Jakub Dyjas (KST Energa Manekin Toruń)
Daniel Górak (KS Bogoria Grodzisk Maz.)
Zengyi Wang (PKS Kolping Jarosław)
Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew)
Li Qian (KTS Tarnobrzeg)
Natalia Partyka (KTS Tarnobrzeg)

Michał Dziubański - trener
Tomasz Krzeszewski - trener
Kinga Stefańska - asystent trenera
Wojciech Waldowski - Kierownik ekipy

Triathlon

Mateusz Rak (UKS Tri-Team Rumia)
Miłosz Sowiński (Ironman TS Szczecin)
Maria Cześnik (Profiteam Warszawa)
Agnieszka Jerzyk (64-sto Leszno)
Paulina Kotfica (Profiteam Warszawa)

Paweł Barszowski - trener
Tomasz Kowalski - trener
Wojciech Olejniczak - Kierownik ekipy

Zapasy
Styl klasyczny

Arkadiusz Gucik (MKZ Unia Racibórz)
Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Tryb.)
Daniel Rutkowski (RCSZ Olimpiczyk Radom)
Mateusz Wolny (MKZ Unia Racibórz)
Damian Janikowski (WKS Śląsk Wrocław)
Łukasz Konera (AKS Piotrków Tryb.)

Ryszard Wolny - trener
Julian Kwit - trener

Styl wolny

Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań)
Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn)
Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard)
Krystian Brzozowski (LKS Orzeł Namysłów)
Magomedmurad Gadzhiev (AKS Białogard)
Radosław Marcinkiewicz (LKS Orzeł Namysłów)
Paulina Grabowska (AZS AWF Warszawa)
Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm)
Iwona Matkowska (WKS Grunwald Poznań)
Monika Michalik (WKS Grunwald Poznań)
Daria Osocka (MLKS Agros Żary)
Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań)
Roksana Zasina (ZTA Zgierz)

Yusup Abdusalamov - trener
Zygmunt Kret - trener
Krzysztof Ołenczyn - trener
Władysław Stecyk - trener
Grzegorz Pieronkiewicz - Kierownik ekipy

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Partnerzy

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij