Baku 2015

Aktualności

Drugi brąz kajakarek

We wtorkowy poranek pomyślne informacje dotarły do Baku z toru regatowego w Mingachevir. Już w pierwszym przedpołudniowym finale A z udziałem naszej reprezentantki - w wyścigu K-1 na 500 m Ewelina Wojnarowska wywalczyła brązowy medal.

Ewelina Wojnarowska/Fot.: Szymon Sikora

Przegrała tylko z rywalkami w Węgier (D. Kozak) i Austrii (Y. Schuring). Do zwyciężczyni polska kajakarka straciła 1,82 sek. Po biegu narzekała trochę na silny, przeciwny wiatr, ale... ze swego występu i wywalczonego medalu była zadowolona.

Niestety, w dwóch innych finałowych startach biało-czerwoni nie zdołali już zdobyć medali. Męska K-4 (Rafał Maron, Paweł Florczak, Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski) na dystansie 1000 m zajęła ósmą lokatę (zwyciężyli kajakarze z Węgier), a kobieca osada K-2 (Karolina Naja i Beata Mikołajczyk) wyścig na 500 m ukończyła na szóstym miejscu, tracąc do zwycięskich Serbek nieco ponad 2,5 sekundy.

To jednak jeszcze nie koniec medalowych szans naszego kajakarstwa na I Igrzyskach Europejskich. W godzinach popołudniowych odbędzie się kolejna seria wyścigów, przede wszystkim na dystansie 200 m.