Baku 2015

Aktualności

Marta Walczykiewicz w blasku złota!

Reprezentacja Polski na I Igrzyskach Europejskich doczekała się we wtorkowe popołudnie pierwszej złotej zdobyczy. Stało się tak za sprawą wspaniałej postawy Marty Walczykiewicz, która na torze regatowym w Mingachevir w finałowym wyścigu jedynek na 200 m nie miała równych sobie rywalek.

Marta Walczykiewicz w Baku/Fot.: Szymon Sikora

Przy głośnym dopingu koleżanek i kolegów z kajakarskiej ekipy oraz m.in. szefowej polskiej misji igrzyskowej Marzenny Koszewskiej pierwsza minęła linie mety, wyprzedzając Rosjankę Natalię Podolską i Węgierkę Danutę Kozak.

Nieco wcześniej pierwsze miejsce w finale B K-1 na 200 m mężczyzn zajął Denis Ambroziak – dało mu to 10. Lokatę w klasyfikacji tej konkurencji.

Po raz drugi tego dnia na torze zaprezentowały się jeszcze Karolina Naja i Beata Mikołajczyk. Po występie w K-2 na 500 metrów, kiedy to zajęły dopiero 6. miejsce, tym razem na 200-metrowym dystansie wypadły podobnie – zajęły 5. lokatę, tracąc do zwycięskiej osady białoruskiej nieco ponad sekundę.

Zmagania kajakarzy w Mengachevir zakończą wyścigi jedynek na najdłuższym dystansie 5000 m. Polskę będą w nich reprezentować: Edyta Dzieniszewska-Kierkla i Martin Brzeziński.