Nankin 2014

Aktualności

Mamy drugie złoto w Nankinie!

Florecista Andrzej Rządkowski został Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim! Polak w finale pokonał Chun Yin Ryana Choi z Hongkongu 15:13!

Andrzej Rządkowski/Fot.: Szymon SikoraDodajmy, że nasz mistrz to aktualny mistrz świata kadetów i brązowy medalista mistrzostw Europy w tej kategorii. Polak od początku turnieju spisywał się świetnie. W eliminacjach wygrał aż pięć z sześciu rozegranych walk i zajął drugie miejsce w grupie.

W pierwszej rundzie turnieju miał wolny los, przede wszystkim dzięki doskonałej postawie w eliminacjach, a w ćwierćfinale trafił na Huang Mengkai, chińskiego florecistę, który wyeliminował medalistę mistrzostw świata George Haglunda (USA).

W półfinale Rządkowski rozprawił się z Koreańczykiem Seo Myeong Cheolem 15:10, a jego droga zakończyła się na najwyższym stopniu podium II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Nankin 2014. Wielkie Gratulacje!

Brązowy medal wywalczył Enguerand Roger (FRA), który pokonał 15:11 Myeong Cheol Seo (KOR).