PyeongChang 2018

Bródka 12. na 1500 m

Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 metrów, Zbigniew Bródka nie zdołał obronić tytułu i zajął 12. miejsce na XXIII Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018. Kolejny złoty medal dla Holendrów, tym razem najlepszy był Kjeld Nuis.

Trzech naszych panczenistów wystartowało na 1500 metrów. Najlepszym z nich był Zbigniew Bródka, jednak wyniki naszych zawodników były dalekie od oczekiwań. Bródka był 12. ze stratą 2,3 sekundy do Nuisa.

Stawka była niezwykle wyrównana. Jan Szymański był wolniejszy od Bródki o zaledwie 17 setnych sekundy, a dało mu to dopiero 16 pozycję. Nieco ponad 3 sekundy do triumfatora stracił Konrad Niedźwiedzki, co dało mu 20. rezultat w stawce 35 panczenistów.

Kolejne medale zdobyli Holendrzy. Złoto dla Nuisa, srebro dla Patricka Roesta. Ku uciesze publiczności brąz wywalczył Koreańczyk Kim Min Seok.