PyeongChang 2018

Polska Reprezentacja Olimpijska

Wybierz dyscyplinę:

Biegi narciarskie

Bury DominikBieg ind. na 15 km st. dow., Bieg łączony (30 km), Sprint druż. st. dow., Sprint st. kl.

Data ur.: 29 listopada 1996, Cieszyn
Klub: MKS Istebna
Trener: Tadeusz Krężelok
Osiągnięcia:
  • MŚ/WCh - 2017: sprint druż. - 10.
  • MŚU23/WChU23 - 2017: 15 km (dow.) - 10.

Bury KamilBieg ind. na 15 km st. dow., Bieg łączony (30 km), Sprint st. kl.

Data ur.: 23 lipca 1995, Cieszyn
Klub: MKS Istebna
Trener: Tadeusz Krężelok
Osiągnięcia:
  • MŚ U23/WCh U23 - 2017: sprint (klas.) - 11.
  • MP/NCh - 2018: sprint (klas.) - 11.
  • Slavik Cup: 2017 - 1.

Galewicz MartynaBieg ind. na 10 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sprint st. kl., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 29 stycznia 1989, Zakopane
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Grzegorz Bril
Osiągnięcia:
  • MŚ/WCh - 2017: sztafeta - 8.
  • Uniwersjada/Universiade - 2015: sztafeta - 4.; 2017: 5 km (klas.) - 6.

Jaśkowiec SylwiaBieg ind. na 10 km st. dow., Bieg masowy na 30 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sprint druż. st. dow., Sprint st. kl., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 1 marca 1986, Myślenice
Wzrost/Waga: 161 cm / 55 kg
Klub: LKS Hilltop 'Markam' Wiśniowa-Osieczany
Trener: Anna Bubula, Ivan Hudac
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Soczi 2014: sprint druż. - 5., sztafeta - 5.
  • MŚ/WCh - 2015: sprint druż. - 3., sztafeta - 5.

Kowalczyk JustynaBieg masowy na 30 km st. klas., Bieg łączony (15 km), Sprint druż. st. dow., Sprint st. kl., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 19 stycznia 1983, Limanowa
Wzrost/Waga: 174 cm / 64 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Grzegorz Bril
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Turyn 2006: 30 km (dow.) - 3.; Vancouver 2010: 30 km (klas.) - 1., sprint (klas.) - 2., 15 km (łączony) - 3.; Sochi 2014: 10 km (klas.) - 1.
  • MŚ/WCh - 2009: 15 km (łączony) - 1., 30 km (dow.) - 1., 10 km (klas.) - 3.; 2011: 15 km (łączony) - 2., 10 km (klas.) - 2., 30 km (dow.) - 3.; 2013: 30 km (klas.) - 2.; 2015: sprint druż. - 3.
  • PŚ/WC - 4 zwycięstwa w klas. gen.
  • Tour de Ski - 4 zwycięstwa

Marcisz EwelinaBieg ind. na 10 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sprint st. kl., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 4 lutego 1991, Krosno
Klub: MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Trener: Ryszard Cybruch
Osiągnięcia:
  • MŚ/WCh - 2011: sztafeta - 8.; 2015: sztafeta - 5.; 2017: sztafeta - 8., sprint druż. - 9.
  • Uniwersjada/Universiade - 2015: sprint (dow.) - 2., 15 km (dow.) - 3.

Staręga MaciejBieg ind. na 15 km st. dow., Sprint druż. st. dow., Sprint st. kl.

Data ur.: 31 stycznia 1990, Siedlce
Wzrost/Waga: 180 cm / 76 kg
Klub: UKS Rawa Siedlce
Trener: Grzegorz Staręga
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Soczi 2014: sztafeta - 14., sprint druż. - 14.
  • MŚ/WCh - 2015: sprint druż. - 8.; 2017: sprint (dow.) - 8., sprint druż. - 10.
  • Uniwersjada/Universiade - 2015: sprint (dow.) - 4.

Osoby współpracujące

Aleksander Wierietielny - Trener główny (JK)
Rafał Węgrzyn - Asysten trenera głównego (JK)
Mateusz Nuciak - Asysten trenera głównego (JK)
Janusz Krężelok - Trener główny
Andrzej Michałek - Asysten trenera głównego (M)
Mariusz Hluchnik - Asysten trenera głównego (K)
Peep Koidu - Serwismen
Valentina Vuerich - Serwismen
Paweł Fundanicz - Serwismen
Marcin Lisicki - Fizjoterapeuta
Paweł Gurbisz - Fizjoterapeuta

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij