PyeongChang 2018

Polska Reprezentacja Olimpijska

Wybierz dyscyplinę:

Łyżwiarstwo szybkie

Bachleda-Curuś Katarzyna1500 m, 3000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 1 stycznia 1980, Sanok
Wzrost/Waga: 170 cm / 62 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Krzysztof Niedźwiedzki
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Vancouver 2010: bieg druż. - 3., 1500 m - 15., 1000 m - 31.; Soczi 2014: bieg druż. - 2., 1500 m - 6.
  • MŚ/WCh - 2013: bieg druż. - 2.
  • ME/ECh - 2005: 1500 m - 8.; 2006: 500 m - 4.,; 2007: 500 m - 6.; 2008: 1500 m - 7., wielobój - 8.; 2009: 1500 m - 8., wielobój - 8.; 2010: 1500 m - 8.

Bosiek Karolina1000 m, 3000 m

Data ur.: 20 lutego 2000, Tomaszów Mazowiecki
Klub: KS Pilica Tomaszów Mazowiecki
Trener: Wiesław Kmiecik
Osiągnięcia:
  • MP/NC 2017: start masowy - 1., wielobój sprinterski - 2., wyścig druż. - 3.; 2018: 3000 m - 2., 1000 m - 3.

Bródka Zbigniew1500 m

Data ur.: 8 października 1984, Głowno
Wzrost/Waga: 183 cm / 85 kg
Klub: UKS Błyskawica Domaniewice
Trener: Mieczysław Szymajda
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Vancouver 2010: 1500 m - 27.; Soczi 2014: 1500 m - 1., bieg druż. - 3., 1000 m - 14.
  • MŚ/WCh - 2013: bieg druż. - 3.
  • ME/ECh - 2012: 500 m - 2.; 2013: 500 m - 3., 1500 m - 3.; 500 m - 3., 1500 m - 3.; 2016: 500 m - 2.; 2017: bieg druż. - 3.

Czerwonka Natalia1000 m, 1500 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 20 października 1988, Lubin
Wzrost/Waga: 177 cm / 70 kg
Klub: MKS Zagłębie Lubin
Trener: Arkadiusz Skoneczny
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Vancouver 2010: 1500 m - 36.; Soczi 2014: bieg druż. - 2., 1500 m - 15., 3000 m - 16., 1000 m - 23.
  • MŚ/WCh - 2012: bieg druż. - 3; 2013: bieg druż. - 2.
  • ME/ECh - 2012: 3000 m - 2.; 2017: 500 m - 3.

Czyszczoń Magdalena5000 m, Bieg masowy

Data ur.: 4 marca 1995,
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Krzysztof Niedźwiedzki
Osiągnięcia:
  • MP/NC 2017: 5000 m - 1., wyścig druż. - 1.; 2018: 5000 m - 1., start masowy - 3. 

Kłosiński Sebastian1000 m

Data ur.: 4 sierpnia 1992, Warszawa
Klub: KS Orzeł Elbląg
Trener: Roman Rycke
Osiągnięcia:
  • ME/ECh - 2018: sprint druż. - 3.
  • MP/NC - 2017: wielobój sprinterski - 2., 500 m - 2., 1000 m - 2.; 2018: wielobój sprinterski - 2., 1000 m - 3., 1500 m - 3.

Michalski Piotr1000 m, 500 m

Data ur.: 27 lipca 1994, Sanok
Klub: SKŁ Górnik Sanok
Trener: Marek Drwięga
Osiągnięcia:
  • ME/ECh - 2018: sprint druż. - 3.
  • MP/NC - 2017: wielobój sprinterski - 3., 500 m - 3.; 2018: wielobój sprinterski - 1., 500m - 2.

Niedźwiedzki Konrad1000 m, 1500 m, Bieg masowy

Data ur.: 2 stycznia 1985, Warszawa
Wzrost/Waga: 180 cm / 87 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Krzysztof Niedźwiedzki
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Turyn 2006: 1000 m - 13., 1500 m - 12.; Vancouver 2010: 1500 m - 17., 1000 m - 27., 500 m - 30.; Soczi 2014: bieg druż. - 3., 1000 m - 16., 1500 m - 20.
  • MŚ/WCh - 2013: bieg druż. - 3.
  • ME/ECh - 2006: 500 m - 1., 1500 m - 2.; 2007: 500 m - 3.; 2008: 500 m - 2.; 2009: 500 m - 2.; 2010-2013: 500 m - 1.; 2013: 1500 m - 1.; 2014: 500 m - 2., 1500 m - 2.

Nogal Artur500 m

Data ur.: 26 sierpnia 1990, Warszawa
Wzrost/Waga: 174 cm / 73 kg
Klub: Legia Warszawa
Trener: Bartosz Pisarek
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Sochi 2014: 500 m - 36.
  • MŚJ/JWC - 2010 - 1.
  • ME/ECh - 2018: sprint druż. - 3.
  • MP/NC - 2016: 500 m - 1.; 2017: wielobój sprinterski - 1., 500 m - 1., 1000 m - 3.; 2018: wielobój sprinterski - 3., 500 m - 3.

Szymański Jan1500 m

Data ur.: 2 marca 1989, Poznań
Wzrost/Waga: 180 cm / 77 kg
Klub: AZS AWF Poznań
Trener: Witold Mazur
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Soczi 2014: bieg druż. - 3., 5000 m - 13., 1500 m - 15.
  • MŚ/WCh - 2013: bieg druż. - 3.
  • ME/ECh - 2015: 500 m - 3.; 2016: 1500 m - 3.; 2018: bieg druż. - 3.

Waś Artur500 m

Data ur.: 27 marca 1986, Warszawa
Wzrost/Waga: 192 cm / 90 kg
Klub: Fundacja Legia Warszawa
Trener: Bartosz Pisarek
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Turyn 2006: 500 m - 32.; Soczi 2014: 500 m - 9.
  • MŚ/WCh - 2015: 500 m - 5.
  • MP/NC - 2018: 500 m - 1.

Wielgat Adrian5000 m

Data ur.: 10 lutego 1993, Elbląg
Wzrost/Waga: 179 cm / 79 kg
Klub: KS Orzeł Elbląg
Trener: Roman Rycke
Osiągnięcia:
  • ME/ECh - 2018: bieg druż. - 3
  • MP/NC - 2016: wielobój - 1., 10000 m - 1., 5000 m - 2; 2017: wielobój - 2., 10000 m - 2., 5000 m - 3

Ziomek Kaja500 m

Data ur.: 3 sierpnia 1997, Lubin
Klub: MKS Cuprum Lubin
Trener: Piotr Wawnikiewicz
Osiągnięcia:
  • MP/NCh 2016: 500 m - 1.; 2017: 500 m - 2.; 2018 - 500 m - 2.

Złotkowska Luiza1500 m, 3000 m, Bieg drużynowy

Data ur.: 25 maja 1986, Warszawa
Wzrost/Waga: 160 cm / 52 kg
Klub: UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki
Trener: Sławomir Chmura
Osiągnięcia:
  • ZIO/WOG - Vancouver 2010: bieg druż. - 3., 3000 m - 24., 1500 m - 34.; Soczi 2014: bieg druż. - 2., 1500 m - 11., 3000 m - 18., 1000 m - 19.
  • MŚ/WCh - 2012: bieg druż. - 3; 2013: bieg druż. - 2.
  • ME 2009: 3000 m - 14.; 2010: 1500 m - 9.; 2011: 1500 m - 11., wielobój - 9.; 2012: 1500 m - 14.; 2013: 500 m - 12.

Osoby współpracujące

Krzysztof Niedźwiedzki - Trener główny kobiet
Witold Mazur - Trener główny mężczyzn
Toumas Nieminen - Trener główny - sprint
Arkadiusz Skoneczny - Trener
Alexander J. Moritz - Serwismen
Natalia Mrozińska - Fizjoterapeuta
Ewa Białkowska - Szef wyszkolenia
Roman Derks - Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij