Rio 2016

Aktualności

Pekin: Małachowski mistrzem, Urbanek brązowy

Piotr Małachowski został w Pekinie mistrzem świata w rzucie dyskiem! Wielki sukces świętuje także Robert Urbanek, który wywalczył brązowy medal.

Anita Włodarczyk mistrzynią świata!

Anita Włodarczyk została mistrzynią świata w rzucie młotem, deklasując swoje rywalki. Polska w Pekinie uzyskała wynik 80,85, który jest gorszy od jej rekordu świata o 23 cm.

Walczykiewicz wicemistrzynią świata

Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w konkurencji K1 na 200 m w mistrzostwach świata w kajakarstwie w Mediolanie.

Macie już bilety na Rio?

Do igrzysk w Rio coraz bliżej, więc kibice muszą myśleć już o zakupie biletów na olimpijskie areny. Miło nam poinformować Państwa, że firma CLUB SPORT TRAVEL została wybrana jako Oficjalny Agent Biletowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego na Igrzyska Olimpijskie.

Trzy kwalifikacje strzelców do RIO

Jak poinformował Polski Związek Strzelectwa Sportowego, Sylwia Bogacka podczas zawodów w Azerbejdżanie zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata, uzyskała dla Polski trzecią kwalifikację olimpijską na Igrzyska XXXI Olimpiady RIO 2016.

Do RIO już tylko rok

Dokładnie za rok, 5 sierpnia 2016 r. na słynnym stadionie Maracana w Rio de Janeiro zostaną uroczyście otwarte Igrzyska XXXI Olimpiady. 10.500 sportowców z 206 państw o medale będzie rywalizować przez 17 dni, a nawet o dwa więcej, bo – już tradycyjnie – turnieje piłkarskie (mężczyzn i kobiet) rozpoczną się jeszcze przed oficjalnym otwarciem imprezy.