Rio 2016

Aktualności

Katarzyna Niewiadoma 6. w wyścigu kolarskim

Katarzyna Niewiadoma zajęła 6. miejsce w kolarskim wyścgu szosowym ze startu wspólnego (136,9 km) podczas Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016. Mistrzynią olimpijską została Holenderka Anna van der Breggen, która jest koleżanką klubową Polki.Katarzyna Niewiadoma/Fot.: Szymon Sikora

Van der Breggen wyprzedziła na finiszu Emmę Johansson (Szwecja) i Elise Longo Borghini (Włochy). Czwarte miejsce zajęła uciekająca samotnie na ostatnich kilometrach Mara Abbott (USA), która została doścignięta przez trzy goniące ją zawodniczki dosłownie na 150 metrów przed metą.

Katarzyna Niewiadoma finiszowała w drugiej grupie, tracąc do zwyciężczyni 20 sekund. Jak powiedziała na mecie dała z siebie wszystko i nie jest szczęśliwa, bo przyjechała do Brazylii po medal.

Polki zaprezentowały się bardzo dobrze i, mimo iż nie zdobyły tak oczekiwanego medalu, to trzeba przyznać, że pojechały bardzo mądrze i nie można mieć do nich zastrzeżeń. Wszystkie, bo poza Niewiadomą startowała jeszcze Małgorzata Jasińska i Anna Plichta, na mecie miały kamienne twarze, ale nie mogły powstrzymać łez, bo jak zgodnie mówiły, ich praca miała przynieść medal.

Małgorzata Jasińska zajęła 24. miejsce, a Anna Plichta 41.

6. miejsce Katarzyny Niewiadomej jest najlepszym w historii startów Polek w igrzyskach olimpijskich. Do tej pory prym wiodła Paulina Brzeźna Bentkowska, która w Pekinie (2008) zajęła 8. miejsce.