Rio 2016

Aktualności

Radosław Kawęcki odpadł w eliminacjach

Radosław Kawęcki niespodziewanie odpadł już w kwalifikacjach wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Polak jest aktualnym mistrzem Europy i wicemistrzem świata w tej konkurencji. W Rio był kandydatem do medalu.

Radosław Kawęcki/Fot.: Bartłomiej Zborowski

25-letni pływak popłynął bardzo wolno i na swoim wyścigu dopłynął dopiero jako siódmy. Z czasem 1.57,61 zajął 17. miejsce w klasyfikacji generalnej, a do półfinału zabrakło mu 0,03 s. Wyścig wygrał mistrz świata Australijczyk Mitchell Larkin z czasem 1.56,01.

Najlepszy wynik kwalifikacji uzyskał rewelacyjny w tym roku 19-letni Rosjanin Jewgienij Ryłow 1:55,02. To kolejny rozczarowujący występ polskiego pływaka w Rio. W poniedziałkowy wieczór, już w kwalifikacjach 200 m stylem motylkowym odpadł Jan Świtkowski. Lublinianin również zajął 17. miejsce, a do półfinału zabrakło mu jeszcze mniej, bo 0,01 s.