Rio 2016

Polska Reprezentacja Olimpijska Rio 2016

Wybierz dyscyplinę:

Kolarstwo

Bodnar Maciejjazda indywidualna na czas, szosa, wyścig ze startu wspólnego

Data ur.: 7 marca 1985, Oława
Wzrost/Waga: 186 cm / 74 kg
Klub: Tinkoff
Trener: Patxi Villa / Piotr Wadecki
Osiągnięcia:
  • IO - 2012: wyścig - 84.
  • MP - 2009: jazda na czas - 1.; 2012: jazda na czas - 1.; 2013: jazda na czas - 1.; 2016: jazda na czas - 1.

Gołaś Michałszosa, wyścig ze startu wspólnego

Data ur.: 29 kwietnia 1984, Toruń
Wzrost/Waga: 180 cm / 66 kg
Klub: Team Sky
Trener: Rod Elingworth / Piotr Wadecki
Osiągnięcia:
  • IO - 2012: wyścig - nie ukończył
  • MP - 2012: wyścig - 1.

Jasińska Edytator, wyścig druż. na dochodzenie

Data ur.: 28 listopada 1986, Lubań
Wzrost/Waga: 177 cm / 68 kg
Klub: TKK Pacific Toruń
Trener: Leszek Szyszkowski / Grzegorz Ratajczyk
Osiągnięcia:
  • MŚ - 2013: druż. na doch. - 4.; 2014: druż. na doch. - 4.; 2016: druż. na doch. - 7.
  • ME - 2013: druż. na doch. - 2.; 2014: druż. na doch. - 4.

Jasińska Małgorzataszosa, wyścig ze startu wspólnego

Data ur.: 18 stycznia 1984, Olsztyn
Wzrost/Waga: 169 cm / 57 kg
Klub: Ale Cipollini
Trener: Fabiana Luperini / Mariusz Mazur
Osiągnięcia:
  • MŚ - 2005: wyścig - 23 m.; 2008: wyścig - 23 m.; 2014: wyścig - 19 m.
  • MP - 2009: wyścig - 1.; 2010: wyścig - 1.; 2015: wyścig - 1.

Kaczkowska Justynator, wyścig druż. na dochodzenie

Data ur.: 7 października 1997, Jaworze
Wzrost/Waga: 174 cm / 71 kg
Klub: UKS Imielin Team Corratec
Trener: Piotr Szafarczyk / Grzegorz Ratajczyk
Osiągnięcia:
  • MŚJ - 2015: ind. na doch. - 1., scratch - 2.

Kwiatkowski Michałjazda indywidualna na czas, szosa, wyścig ze startu wspólnego

Data ur.: 2 czerwca 1990, Chełmża
Wzrost/Waga: 176 cm / 68 kg
Klub: Team Sky
Trener: Tim Kerrison / Piotr Wadecki
Osiągnięcia:
  • IO - 2012: wyścig - 60.
  • MŚ - 2014: wyścig - 1., druż. na czas - 3.; 2013: druż. na czas - 1.; 2015: wyścig - 8., druż. na czas - 2.
  • TdF - 2013: klas. gen. - 11.
  • TdP - 2012: klas. gen. - 2.

Majka Rafałszosa, wyścig ze startu wspólnego

Data ur.: 12 września 1989, Zegartowice
Wzrost/Waga: 173 cm / 61 kg
Klub: Tinkoff
Trener: Patxi Villa / Piotr Wadecki
Osiągnięcia:
  • IO - 2016: start wspólny - 3.
  • TdF - 2014: klas. górska - 1., 2 zw. etap.; 2015 - zw. etap.
  • VaE - 2015: klas. gen. - 3.
  • Giro - 2016: klas. gen. - 5.; 2014: klas. gen. - 6.; 2013: klas. gen. - 7.
  • TdP - 2014: klas. gen. - 1., 2 zw etap.; 2013: klas. gen. - 4.

Maksel Krzysztofkeirin, sprint drużynowy, tor

Data ur.: 4 lipca 1991, Paczków
Wzrost/Waga: 181 cm / 80 kg
Klub: ALKS Stal Grudziądz
Trener: Adam Sieczkowski / Andrzej Tołomanow
Osiągnięcia:
  • MŚ - 2016: 1 km - 4., sprint druż. - 8.; 2014: 1 km - 4.
  • ME - 2012: sprint druż. - 2.; 2015: sprint druż. - 2., keirin - 4.

Niewiadoma Katarzynajazda indywidualna na czas, szosa, wyścig ze startu wspólnego

Data ur.: 29 września 1994, Limanowa
Wzrost/Waga: 165 cm / 50 kg
Klub: Rabobank Liv Woman
Trener: Sierk Jan de Haan / Mariusz Mazur
Osiągnięcia:
  • IE - 2015: wyścig - 2.
  • MŚ - 2014: wyścig - 11.; 2015: wyścig - 7.
  • DMŚ - 2015: druż. jazda na czas - 3.
  • MME - 2015: wyścig - 1.

Pikulik Dariator, wyścig druż. na dochodzenie

Data ur.: 6 stycznia 1997, Skarżysko Kamienna
Wzrost/Waga: 165 cm / 54 kg
Klub: BCM Novatex Ziemia Darłowska
Trener: Marcin Adamów / Grzegorz Ratajczyk
Osiągnięcia:
  • MŚJ - 2015: wyścig punkt. - 1.; omnium - 2.

Plichta Annajazda indywidualna na czas, szosa, wyścig ze startu wspólnego

Data ur.: 10 lutego 1992, Wadowice
Wzrost/Waga: 176 cm / 60 kg
Klub: BTC Ljubljana
Trener: Gorazd Penko
Osiągnięcia:
  • MP - 2016: wyścig - 2.

Rutkowska Nataliator, wyścig druż. na dochodzenie

Data ur.: 21 stycznia 1991, Olsztyn
Wzrost/Waga: 162 cm / 56 kg
Klub: TKK Pacific Toruń
Trener: Leszek Szyszkowski / Grzegorz Ratajczyk
Osiągnięcia:
  • MŚ - 2014: druż. na doch. - 4.; 2015: druż. na doch. - 10.; 2016: druż. na doch. - 7.
  • ME - 2012: sprint druż. - 4.; 2014: druż. na doch. - 4.; 2015: druż. na doch. - 4.
  • MME - 2011: sprint druż. - 3.; 2012: scratch - 1.

Sarnecki Rafałsprint, sprint drużynowy, tor

Data ur.: 8 stycznia 1990, Grudziądz
Wzrost/Waga: 175 ch / 81 kg
Klub: ALKS Stal Grudziądz
Trener: Adam Sieczkowski / Andrzej Tołomanow
Osiągnięcia:
  • MŚ - 2016: sprint druż. - 8.
  • ME - 2015: sprint druż. - 2., sprint - 4.

Solus-Miśkowicz Katarzynacross-country, mtb

Data ur.: 21 marca 1988, Zakopane
Wzrost/Waga: 166 cm / 58 kg
Klub: Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
Trener: Bogdan Czarnota / Michał Krawczyk
Osiągnięcia:
  • MŚ - 2013: XCO - 16.
  • ME - 2013: XCO - 9.; 2012: XCM - 6.
  • AMŚ - 2014: jazda na czas XCO - 1., wyścig - 2.

Włoszczowska Majacross-country, mtb

Data ur.: 9 listopada 1983, Warszawa
Wzrost/Waga: 170 cm / 53 kg
Klub: Kross Racing Team
Trener: Michał Krawczyk
Osiągnięcia:
  • IO - 2004: XCO - 6.; 2008: XCO - 2.; 2016: XCO - 2.
  • MŚ - 2010: XCO - 1.; 2013: XCO - 2.; 2011: XCO - 2.; 2007: sztafeta - 2.; 2005: XCO - 2; 2004: XCO - 2.; 2006: sztafeta - 3.; 2004 - sztafeta - 3.
  • ME - 2009: XCO - 1.; 2011: XCO - 2.; 2010: XCO - 2.; 2005: XCO - 2.; 2004: XCO - 2.; 2013: XCO - 3.

Wojtyra Małgorzataomnium, tor

Data ur.: 21 września 1989, Szczecin
Wzrost/Waga: 176 cm / 68 kg
Klub: Planet X BO-GO Szczecin
Trener: Bogdan Godras / Grzegorz Ratajczyk
Osiągnięcia:
  • IO - 2012: omnium - 11.
  • MŚ - 2016: ind. na doch. - 2.
  • ME - 2010: omnium - 3.; 2012: druż. na doch. - 2.; 2013: druż. na doch. - 2.

Zieliński Damiankeirin, sprint, sprint drużynowy, tor

Data ur.: 2 grudnia 1981, Szczecin
Wzrost/Waga: 184 cm / 85 kg
Klub: GK Piast Szczecin
Trener: Zygfryd Jarema / Andrzej Tołomanow
Osiągnięcia:
  • IO - 2004: sprint ind. - 7., sprint druż. - 9.; 2012: sprint ind. - 14., sprint druż. - 10.
  • MŚ - 2016: sprint ind. - 4.
  • ME - 2014: sprint ind. - 2.

Osoby współpracujące

Piotr Wadecki - trener (szosa, mężczyźni)
Mariusz Mazur - trener (szosa, kobiety)
Grzegorz Ratajczyk - trener (tor, kobiety)
Andrzej Tołomanow - trener (tor, mężczyźni)
Michał Krawczyk - trener (MTB, kobiety)
Arkadiusz Perin - (MTB, trener)
Marek Bajfus - mechanik
Michał Pomietło - mechanik
Hubert Grzebinoga - mechanik
Dariusz Mikrut - mechanik
Tomasz Wieczorek - mechanik
Wacław Skarul - Prezes

Kamil Kuczyński - zawodnik rezerwowy
Katarzyna Pawłowska - zawodniczka rezerwowa

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij