Singapur 2010

Zwycięski Michelus, Maliszewska piąta, Drozdowski szósty

Nie udało się polskim reprezentantom wywalczyć medalu W siódmym dniu Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Singapurze. Najbliżej podium była Anna Maliszewska, która w pięcioboju nowoczesnym została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Dawid Michelus podczas walki (niebieski strój)/Fot. Ewelina Wawrynkiewicz

Nasza pięcioboistka uzbierała 3952 punktów pięciobojowych i do brązowego medalu zabrakło jej 112 "oczek". Zwyciężyła Kubanka Leydi Laura Moya Lopez z 4100 pkt. na koncie.

Szóste miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki zajął Filip Drozdowski. Reprezentant klubu MKL Toruń uzyskał czas 13.75 s, co jest jego nowym rekordem życiowym. Zwyciężył Australijczyk Nicholas Hough, który dobiegł do mety w 13.37. Również szósty w konkursie rzutu dyskiem był Wojciech Praczyk, który w najdalszej próbie posłał dysk na odległość 57.01.

Na 12. pozycji zakończył konkurs biegu na 400 m Sebastian Wiszniewski. W finale B Polak zameldował się na mecie z czwartym czasem - 48.45 s. Finał A wygrał reprezentant Dominikany Luguelin Santos, który przebiegł dystans w 47.11 s.

Dawid Michelus jednogłośnie na punkty pokonał Rumuna Alexandru Marina w eliminacjach turnieju bokserskiego w kategorii do 54 kg. W niedzielę, w walce o finał, Polak skrzyżuje rękawice z Kubańczykiem Ramirezem (mistrz świata juniorów). Jeśli Polak ten pojedynek wygra będzie walczyć o złoto, jeśli nie stoczy walkę o brąz.

Sędzia ogłasza zwycięstwo Polaka/Fot. Ewelina Wawrynkiewicz

Bardzo dobrze w zawodach kajakarek w klasie K1 spisuje się Joanna Bruska. Polka jest już w trzeciej rundzie, w której o miejsce w fazie finałowej zmierzy się z Belgijką Peters. W klasie C1 w pierwszej rundzie odpadł Patryk Sokół, który został zdyskwalifikowany.

Drugie miejsce w grupie A turnieju tenisa stołowego zajął Konrad Kulpa. Nasz tenisista wygrał dwa mecze i jeden przegrał. W niedzielę będzie walczył w drugiej rundzie grupowej.