Singapur 2010

Brąz Marcina Cieślaka!

Reprezentant Polski Marcin Cieślak, który pewnie przebrnął przez pływackie poranne eliminacje 200 m stylem motylkowym, zdobył kolejny, tym razem brązowy medal dla Polski podczas I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze. Polak uzyskał czas - 1:57,68.

Marcin Cieślak z medalem i maskotkami MIO/Fot. Ewelina Wawrynkiewicz

Wygrał Węgier Bence Biczo z czasem 1.55,89. Polaka i Węgra na podium rozdzielił reprezentant Republiki Południowej Afryki Chad le Clos - 1.56,85.

Cieślak już wcześniej walczył w finale 100 m stylem motylkowym i do medalu zabrakło mu tylko jednej setnej sekundy. Co ciekawe, w tamtym wyścigu, podobnie jak w piątkowej rywalizacji, srebro wywalczył Chad le Clos z RPA.

Marcin Cieślak (pierwszy z prawej) na podium/Fot. singapore2010.sg

W innym piątkowym finale, wyścigu na 200 m stylem grzbietowym ósme miejsce z rezultatem 2.05,01 zajął Mateusz Wysoczyński.

To już czwarty krążek biało-czerwonych na tej historycznej imprezie. Pierwszym medalem Polaków był brąz szpadzistki Martyny Swatowskiej w turnieju indywidualnym. Ta sama zawodniczka dzień później stanęła na drugi stopniu podium wraz w ekipą Europa 2 zdobywając srebro. Polacy mają już na koncie także złoty medal, który w piątek wywalczył w drużynowym konkursie skoków przez przeszkody Wojciech Dahlke.