Singapur 2010

Trzeci finał Klaudii Naziębło

W środę swój trzeci finał na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze wywalczyła pływaczka Klaudia Naziębło. Po 100 i 200 m stylem grzbietowym, tym razem Polkę zobaczymy w decydującym wyścigu na dystansie 50 m także styl. grzbietowym.

Klaudia Naziębło/Fot. Ewelina Wawrynkiewicz

Klaudia uzyskała piąty czas półfinałów - 29.91 sek. - i miała 0.69 sek. straty do najlepszej, Francuzki Mathilde Cini. W finale 50 m "grzbietem" panów startował Mateusz Wysoczyński, który dopłynął do mety na siódmym miejscu z czasem 26.96.

Na 1/16 finału swoje zmagania w turnieju łuczniczym zakończył Maciej Jaworski. Polak uległ Białorusinowi Bolotowi Tsybzihitovowi 68:79. Na tym samym etapie z turnieju pań odpadła Aleksandra Wojnicka, która uległa 99:109 Belgijce Zoe Gobbels.

Po pierwszej rundzie drużynowego konkursu skoków przez przeszkody zespół Europy, w skład którego wchodzi Wojciech Dahlke, zajmuje pierwsze miejsce wraz z Afryką i Australasią. Polak jeździ na koniu "Travelling Soldior". Druga runda konkursu zaplanowana została na piątek.

W górę klasyfikacji w żeglarskiej klasie Byte pnie się Sara Piasecka. W dwóch środowych wyścigach nasza reprezentantka uplasowała się kolejno na 13. i 8. pozycji, co pozwoliło jej awansować z 20. na 15. miejsce. W klasie Techno 293 w dalszym ciągu siódme miejsce zajmuje Hanna Idziak. Nie zmieniła się także pozycja Roberta Pellowskiego, który zajmuje 13. pozycję.

Dziewiąte miejsce w podnoszeniu ciężarów w kategorii powyżej 63 kg zajęła Milena Kruczyńska. Reprezentantka Polski wyrwała 82 kg i podrzuciła 106 kg, co w dwuboju dało rezultat 188 kg. Zwyciężczyni, Rosjanka Olga Zubova, podniosła w sumie 251 kg.