Singapur 2010

I MIO: Obiecujący początek Cieślaka

Marcin Cieślak awansował do wieczornych półfinałów na 100 m. stylem motylkowym z bardzo dobrym, czwartym czasem eliminacji - 54.64 s To najlepsza wiadomość wtorkowej porannej sesji Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Singapurze.

Polak, z czasem 54.64, zajął trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej. Jak się później okazało, był to czwarty czas całych porannych eliminacji. Do najlepszego, Australijczyka Kennetha To, Cieślak stracił niecałe pół sekundy.

Do wieczornych półfinałów na 100 m. stylem dowolnym awansowała Natalia Pawlaczek. Pokonanie dystansu zajęło 58.29 s, co było 15 czasem eliminacji.

Nie udał się start naszej szablistce, Angelice Wator, która w fazie grupowej w sześciu pojedynkach odniosła tylko dwa zwycięstwa i awansowała do 1/16 finału z piątego miejsca w grupie. W 1/16 Polka uległa 13:15 Francuzce Boundad.

Czwarte miejsce w wyścigu repasażowym w wioślarskich jedynkach zajął Konrad Raczyński. Oznacza to, że we wtorek Polak będzie walczył o awans do finału C.