Singapur 2010

Złoto i brąz polskich drużyn

Polscy tenisiści stołowi w składzie Artur Białek, Robert Floras i Konrad Kulpa zwyciężyli w turnieju drużynowym ITTF Pro Tour Polish Junior Open 2010 - juniorzy pokonali w finale Belgów 3:0. Nasze juniorki w składzie Magdalena Szczerkowska, Klaudia Kusińska i Anna Zielińska wywalczyły w turnieju drużynowym brązowy medal.

Mecz polskiej drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Napiórkowskiego był bardzo zacięty. W pierwszej partii będący w świetnej formie Artur Białek pokonał 3:2 lidera gości Jeana Laurica. W kolejnym pojedynku Robert Floras prowadził 2:0 w setach z Cedrikiem Nuytinckiem i miał meczbola. Belg zdołał jednak obronić się i wygrać seta, a następnie doprowadzić do stanu 2:2. W piątym secie prowadził już 10:6 i zanosiło się na punkt dla drużyny Belgów. Niesiony żywiołowym dopingiem publiczności Floras zdołał doprowadzić do wyrównania i ostatecznie wygrać ten pojedynek. W trzecim meczu Konrad Kulpa, który będzie reprezentował Polskę w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze, pokonał Robina Devosa 3:1, ustalając tym samym wynik całego na 3:0 dla naszego zespołu.

Polki trafiły w półfinale na świetne Japonki. Podpieczne trenera Marcina Kusińskiego nie znalazły sposobu na przełamanie azjatyckich zawodniczek i przegrafły 1:3. Kolejny popis tenisa stołowego dała Magdalena Szczerkowska - zdobyła jedyny punkt dla Polek w tym spotkaniu, pokonując 3:2 zwyciężczynię turnieju gry pojedynczej juniorek Maedę Miyu.

W odbywających się w Cetniewie XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym bierze udział 273 zawodników z 25 państw świata, w tym 53 tenisistów i tenisistek stołowych z Polski. Wyniki turnieju, który zakończy się w niedzielę 30 maja można śledzić na jego oficjalnej stronie internetowej: www.pzts.pl/pyo.