Soczi 2014

Aktualności

Zapowiedź środowych startów Polaków

Środa na arenach XXII ZIO w Soczi może nie będzie dniem, w którym kibice ujrzą sporą grupę reprezentantów Polski, ale emocji na pewno nie zabraknie. Największe szanse na dobry wynik będą mieli łyżwiarze szybcy.

Wojtuściszyn 16. w konkurencji jedynek

Polska saneczkarka Natalia Wojtuściszyn zajęła 16. miejsce w konkurencji jedynek. Druga z Polek Ewa Kuls zmagania ukończyła na 21. pozycji.

19. miejsce Hojnisz w biegu pościgowym

Polska biathlonistka Monika Hojnisz zajęła 19. miejsce w biegu na dochodzenie na dystansie 10 km. 20. była Weronika Nowakowska-Ziemniak, 34. Krystyna Pałka, a 38. Magdalena Gwizdoń.

A.Szymańczak: "To jest sport nieprzewidywalny"

Biegaczka narciarska Agnieszka Szymańczak podobnie jak Sylwia Jaśkowiec zakończyła rywalizacje w sprincie na eliminacjach, plasując się na 41. miejscu.

M.Staręga: "Winię tylko siebie"

Maciej Staręga, najlepszy polski biegacz narciarski w konkurencjach sprinterskich, podobnie jak Sylwia Jaśkowiec, zaliczył upadek w kwalifikacjach i odpadł z rywalizacji o olimpijskie medale.

Michał Ligocki pożegnał się z rywalizacją

Polski snowboardzista Michał Ligocki swój udział na arenach XXII ZIO w Soczi zakończył na etapie kwalifikacji w konkurencji halfpipe’u. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na 31. miejscu.