Soczi 2014

Aktualności

Cieślar ukończył zmagania na 39. pozycji

Jedyny reprezentant Polski w kombinacji norweskiej Adam Cieślar został sklasyfikowany na 39. miejscu w konkurencji Gundersen (skoki na skoczni normalnej + bieg na 10 km).

Adam Cieślar ukończył zmagania na 39. miejscu / fot.: Szymon SikoraMistrzem olimpijskim został Niemiec Eric Frenzel, srebrny medal zdobył Japończyk Akito Watabe, a brązowy Norweg Magnus Krog.

Po konkurencji skoków Cieślar zajmował 42. lokatę, a liderem był Frenzel, który wyprzedzał Akito Watabe oraz Rosjanina Jewgienija Klimowa. Szanse na dobry wynik mieli główni faworyci dzisiejszych zawodów Jason Lamy Chappuis (8. msc po skokach) oraz Magnus Hovdal Moan (15.), jednak na trasę biegu wystartowali oni ze sporą stratą do Niemca.

Na półmetku trasy biegowej (5 km) na czele znajdował się Watabe, ale razem z nim biegł Frenzel. Trzecie miejsce zajmował Magnus Krog, a tuż za swoim rodakiem plasował się już Moan. Cieślar był w tym momencie 43. Prowadząca dwójka cały czas narzucała mocne tempo, dzięki czemu właśnie Watabe oraz Frenzel rozstrzygnęli między sobą losy złotego medalu. Górą z tego pojedynku wyszedł Frenzel, który na kilkaset metrów przed metą ruszył do przodu i zostawił za plecami Japończyka. Brązowy medal zdobył Krog, a dopiero 5. był Moan. Fatalnie pobiegli Lamy Chappuis, który skończył na 35. miejscu oraz Klimow - 45. lokata. Cieślar przybiegł na 39. pozycji.