Soczi 2014

Aktualności

Saneczkarska dwójka na 15. miejscu

Polska saneczkarska dwójka mężczyzn Karol Mikrut i Patryk Poręba została sklasyfikowana na 15. miejscu. Dla polskich zawodników był to debiut olimpijski.

Polska saneczkarska dwójka na 15. miejscu na arenach XXII ZIO Soczi 2014 / fot.: Szymon SikoraPierwszy przejazd na swoją korzyść rozstrzygnęła niemiecka dwójka Tobias Wendl i Tobias Arlt. Za nimi plasowali się Austriacy Andreas i Wolfgang Lingerowie (+0.312), a na trzecim stopniu podium byli kolejni Austriacy Peter Penz oraz Georg Fischler (+0.420). Mikrut i Poręba zajmowali w tym momencie 17. pozycję (+1.637).

Drugi ślizg wprowadził zmiany do klasyfikacji generalnej. Na dwóch pierwszych miejscach nie doszło do przetasowań, a więc mistrzami olimpijskimi zostali Wendl i Arlt, a srebrny medal zdobyli bracia Lingerowie. Na trzecie miejsce przesunęli się za to kolejni bracia, tym razem Łotysze Andris i Juris Sics. Polacy awansowali w klasyfikacji o dwie pozycje i zajęli ostatecznie 15. lokatę.