Soczi 2014

Aktualności

Bydliński 38. w supergigancie

Polski narciarz alpejski Maciej Bydliński zajął 38. miejsce w supergigancie. Organizatorzy przyznali w tej konkurencji dwa brązowe medale.

Maciej Bydliński zajął 39. miejsce w niedzielnym supergigancie / fot.: Szymon SikoraNiedzielny supergigant zapisał się na trwałe w kartach historii tym, że dwóch zawodników wywalczyło brązowy medal. Mistrzem olimpijskim został jednak Norweg Kjetil Jansrud, srebro wywalczył Amerykanin Andrew Weibrecht, a brązowe krążki zdobyli Kanadyjczyk Jan Hudec oraz kolejny Amerykanin Bode Miller.

Bardzo dobrze zaprezentował się Miller, który na mecie uzyskał czas 1:18.67. Długo wydawało się, że ten wynik może dać Amerykaninowi tytuł mistrza olimpijskiego, ale tak się nie stało. Najpierw wyprzedził go Kjetil Jansrud (1:18.14), a potem jego czas wyrównał Jan Hudec (1:18.67). Dość niespodziewanie z bardzo dobrej strony pokazał się jeszcze Andrew Weibrecht (1:18.44), który doskonałym przejazdem zdobył srebrny medal w niedzielnej rywalizacji.

W końcu na trasę ruszył jedyny Polak Maciej Bydliński, uzyskując wynik 1:22.51, co pozwoliło mu uplasować się po dyskwalifikacji jednego z zawodników na 38. pozycji.