Soczi 2014

Aktualności

Kurowski sklasyfikowany w trzeciej dziesiątce

Polski saneczkarz Maciej Kurowski zajął 23. miejsce w konkurencji jedynek. Polak awansował o jedną pozycję względem sobotnich przejazdów.

Maciej Kurowski sklasyfikowany na 23. miejscu w jedynkach / fot.: Szymon SikoraPo dwóch przejazdach na czele znajdował się Niemiec Felix Loch, który wyprzedzał Rosjanina Alberta Demczenkę oraz Włocha Armina Zoeggelera. Kurowski plasował się na 24. pozycji. W dniu dzisiejszym nie zaszły wielkie zmiany, gdyż mistrzem olimpijskim został Loch, za jego plecami sklasyfikowani zostali Demczenko i Zoeggeler. Polak dzięki dobrej postawie w dwóch ostatnich ślizgach awansował na 23. lokatę w klasyfikacji końcowej.

Loch w niedzielę był bezkonkurencyjny, ponieważ wygrał oba zaplanowane na ten dzień przejazdy, natomiast Kurowski najpierw był 23., a w ostatniej próbie zanotował 20. wynik. Zawody ukończyło 39 zawodników, obyło się bez większych niespodzianek, gdyż miejsca na podium zajmowali faworyci.