Soczi 2014

Reprezentacja Polski

Wybierz dyscyplinę:

Biegi narciarskie

Antolec JanBieg łączony (30 km), Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 3 maja 1990, Nowy Targ
Wzrost/Waga: 179 cm / 73 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Tomasz Sobański, Janusz Krężelok
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 30 km (łączony) - 64., sztafeta - 15.
  • MŚ - 2013: sztafeta 4x10 km (klas.) - 16.
  • MMŚ - 2013: sprint (klas.) - 46.
  • PŚ 2013/2014 - Muonio: 10 km (dow.) - 45.
  • Uniwersjada - 2013: sprint druż. - 5., sprint (klas.) - 12.
  • MP - 2013: 10 km (dow.) - 1., sprint (klas.) - 2., 30 km (klas.) - 3.

Gazurek SebastianBieg ind. na 15 km st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 18 czerwca 1990, Istebna
Wzrost/Waga: 176 cm / 72 kg
Klub: NKS Trójwieś Beskidzka
Trener: Mariusz Zowada, Janusz Krężelok
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 15 km (klas.) - 55., sprint (dow.) - 57., sztafeta - 15.
  • MMŚ - 2013: sprint (dow.) - 57.; 30 km (łączony) - 57.
  • MŚ Jun. - 2010: sztafeta 4x5 km - 14.
  • PŚ 2013/2014 - Asiago: sprint druż. (m) - 7.
  • MP - 2013: 30 km (łączony) - 2., sprint (klas.) - 3.

Jaśkowiec SylwiaBieg masowy na 30 km st. dow., Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 1 marca 1986, Myślenice
Wzrost/Waga: 161 cm / 55 kg
Klub: LKS HILLTOP Osieczany Wiśniowa
Trener: Anna Bubula, Ivan Hudac
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 30 km (dow.) - 33., sprint (dow.) - 63., sprint druż. (klas.) - 5., sztafeta - 7.; Vancouver 2010: 10 km (dow.) - 28., 15 km (łączony) - 34., 30 km (klas.) - 25.
  • MŚ - 2009: sztafeta - 6.; 2013: sprint druż. - 9.
  • MŚ - U-23 2009: 10 km (dow.) - 1., 15 km (łączony) - 1., sztafeta - 6.
  • Uniwersjada - 2007: sztafeta - 3.
  • Tour de Ski - 2013/2014 Oberhof: 3 km (dow.) - 3., sprint (dow.) - 12.

Klisz PawełBieg ind. na 15 km st. kl., Bieg łączony (30 km), Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 4 sierpnia 1992, Bielsko-Biała
Wzrost/Waga: 176 cm / 72 kg
Klub: LKS Klimczok Bystre
Trener: Włodzimierz Waluś, Janusz Krężelok
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 30 km (łączony) - 61., 15 km (klas.) - 64.
  • MŚ Jun. - 2012: 10 km (łączony) - 13., 10 km (klas.) - 17.
  • MP - 2013: 30 km (dow.) - 1., 50 km (klas.) - 1.

Kowalczyk JustynaBieg ind. na 10 km st. kl., Bieg masowy na 30 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sprint druż. st. kl., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 19 stycznia 1983, Limanowa
Wzrost/Waga: 174 cm / 64 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Aleksander Wierietielny
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 10 km (klas.) - 1., 15 km (łączony) - 6., sprint druż. (klas.) - 5., sztafeta - 7.; Turyn 2006: 30 km (dow.) - 3., sprint (klas.) - 44., 15 km (łączony) - 8.; Vancouver 2010: 30 km (klas.) - 1., sprint (klas.) - 2., 15 km (łączony) - 3., 10 km (dow.) - 5.
  • MŚ - 2013: 30 km (klas.) - 2., sprint (klas.) - 6., 15 km (łączony) - 5., sztafeta - 9.
  • MŚ - 2011: 15 km (łączony) - 2., 10 km (klas.) - 2., 30 km (dow.) - 3.
  • MŚ - 2009: 15 km (łączony) - 1., 30 km (dow.) - 1., 10 km (klas.) - 3., sztafeta - 6.
  • PŚ 2013/2014 - Muonio: sprint - 1., 5 km (klas.) - 1., 10 km (dow.) - 24.; Kuusamo: sprint (klas.) - 1., 5 km - 1., 10 km na doch. - 4.; Lillehammer: 10 km (klas.) - 1.; Davos: 15 km (dow.) - 11.; sprint (dow.) - 25.; Asiago: sprint (klas.) - 1.
  • 4 zwycięstwa w klasyfikacji generalnej PŚ; 4 zwycięstwa w Tour de Ski.

Kreczmer MaciejBieg ind. na 15 km st. kl., Bieg łączony (30 km), Sprint druż. st. kl., Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 4 kwietnia 1981, Rajcza
Wzrost/Waga: 178 cm / 73 km
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Tomasz Sobański, Janusz Krężelok
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 15 km (klas.) - 29., 30 km (łączony) - 39., sprint druż. (klas.) - 15., sztafeta - 15.; Vancouver 2010: 15 km (dow.) - 66., sprint (klas.) - 25., sprint druż. - 14.; Turyn 2006: sprint druż. - 7., sprint (dow.) - 33.
  • MŚ - 2007: sprint druż. - 5.; 2009: sprint druż. - 14.; 2011: sprint druż. - 18.; 2013: sprint druż. - 16.
  • PŚ 2013/2014 - Muonio: sprint - 14.; 10 km (dow.) - 18.; Kuusamo: 10 km (klas.) - 36.

Kubińska KorneliaBieg ind. na 10 km st. kl., Bieg masowy na 30 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 3 sierpnia 1985, Wodzisław Śląski
Wzrost/Waga: 165 cm / 49 kg
Klub: AZS AWF Katowice
Trener: Janusz Krężelok, Ivan Hudac
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 10 km (klas.) - 26., 15 km (łączony) - 34., 30 km (dow.) - 43., sztafeta - 7.
  • MŚ - 2009: sztafeta - 6.; 2013: sztafeta - 9.
  • MŚ - U-23 2008: 15 km (łączony) - 7.
  • Uniwersjada - 2007: sztafeta - 3.
  • PŚ - 2013/2014 Muonio: 5 km (klas.) - 62.; Kuusamo: 10 km (dow.) - 40.; Lillehammer: druż. - 11.
  • Tour de Ski - 2013/2014 Dobbiaco: 15 km (dow.) - 49.

Maciuszek PaulinaBieg ind. na 10 km st. kl., Bieg masowy na 30 km st. dow., Bieg łączony (15 km), Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 2 września 1985, Rabka Zdrój
Wzrost/Waga: 170 cm / 56 kg
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener: Ivan Hudac
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 15 km (łączony) - 29., 10 km (klas.) - 39., 30 km (dow.) - 41., sztafeta - 7.; Vancouver 2010: 10 km (dow.) - 45., 15 km (łączony) - 52.
  • MŚ - 2009: sztafeta - 6.; 2011: sztafeta - 8.; 2013: sztafeta - 9., 15 km (łączony) - 28., 10 km (dow.) - 34.
  • Tour de Ski 2013/2014 - Lenzerheide: 10 km (klas.) - 29.; Dobbiaco: 15 km (dow.) - 22.; Val di Fiemme: 5 km (klas.) - 27.; Val di Fiemme: 9 km (dow.) - 21.

Staręga MaciejBieg ind. na 15 km st. kl., Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x10 km

Data ur.: 31 stycznia 1990, Siedlce
Wzrost/Waga: 180 cm / 76 kg
Klub: UKS Rawa Siedlce
Trener: Grzegorz Staręga, Janusz Krężelok
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: 15 km (klas.) - 66., sprint (dow.) - 67., sprint druż. (klas.) - 15., sztafeta - 15.
  • PŚ 2013/2014 Davos: sprint (dow.) - 19.; Asiago: sprint (klas.) - 9., sprint druż. (m) - 7.
  • Tour de Ski 2013/2014 - Oberhof: sprint (dow.) - 16.; Lenzerheide: sprint (dow.) - 14.
  • MP - 2013: sprint (klas.) - 1., 30 km (klas.) - 1., 10 km (dow.) - 3.

Szymańczak AgnieszkaBieg ind. na 10 km st. kl., Bieg łączony (15 km), Sprint druż. st. kl., Sprint st. dow., Sztafeta 4x5 km

Data ur.: 11 listopada 1984, Bielsko-Biała
Wzrost/Waga: 173 cm / 53 kg
Klub: LKS Klimczok Bystra
Trener: Beata Szymańczak, Ivan Hudac
Osiągnięcia:
  • ZIO - Soczi 2014: sprint (dow.) - 41., 15 km (łączony) - 45.
  • MŚ - 2013: sprint druż. - 9.
  • PŚ - 2013/2014 Muonio: sprint - 20.; Lillehammer: druż. - 11.; PŚ Davos: sprint (dow.) - 29.

Osoby współpracujące

Aleksander WIERIETIELNY – trener główny
Rafał WĘGRZYNasystent trenera
Mateusz NUCIAK
– asystent trenera głównego/serwisant
Peep KOIDU – serwisant
Are METZ – serwisant
Ulf OLSSON – serwisant
Jakub PLACZKI – fizjoterapeuta
Przemysław IŻYCKI – fizjoterapeuta

Ivan HUDAC – trener główny
Janusz KRĘŻELOK – asystent trenera
Andrzej MICHAŁEK – asystent trenera głównego/serwisant
Mariusz HLUCHNIK – serwisant
Valentina VUERICH – serwisantka
Paweł GURBISZ – fizjoterapeuta
Stanisław SZYMANIK – lekarz

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsorzy

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij