Inne

Brąz tenisistek stołowych!

Mamy kolejny medal II Igrzysk Europejskich Mińsk 2019! Ósmy krążek dla reprezentacji Polski wywalczyły tenisistki stołowe pokonując Węgierki 3:2.

Medali przybywa!

W piątek (28 bm.) do polskich zdobyczy medalowych mogliśmy dopisać w Mińsku przede wszystkim brązowy medal kolarek torowych, które w walce o trzecią lokatę w drużynowym wyścigu na dochodzenie, o blisko cztery sekundy wyprzedziły reprezentantki gospodarzy igrzysk.

Drugi medal na kolarskim torze!

Polki w składzie: Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz, Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj, pokonały Białorusinki w walce o trzecie miejsce wyścigu drużynowego na dochodzenie podczas II Igrzysk Europejskich Mińsk 2019, zdobywając tym samym brązowy medal. To już siódmy krążek dla naszego kraju w stolicy Białorusi.

Dziewczyny lubią brąz…

Słowa popularnej piosenki Ryszarda Rynkowskiego znalazły swe potwierdzenie w czwartek na torze regatowym w Zasławlu pod Mińskiem.  krążki Igrzysk Europejskich w tym właśnie kolorze sięgnęły tego dnia: Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska w kajakowej konkurencji K4 na dystansie 500 m, Marta Walczykiewicz w K1 na 200 m oraz Dorota Borowska w C1 na tym samym dystansie.

Szósty medal od kolarzy!

Filip Prokopyszyn zdobył srebrny medal w wyścigu scratch (60 okrążeń x 250 m) na mińskim welodromie. Polak w popularnym wyścigu "na kreskę" przegrał finisz tylko z Grekiem Christos Volikakis. Brąz wywalczył Białorusin Jauheni Karaliok.

Kajakarze nie zawodzą!

Marta Walczykiewicz (K1 200m) i Dorota Borowska (C1 200m) zdobyły brązowe medale II Igrzysk Europejskich Mińsk 2019 w kajakarstwie. Dzięki nim dorobek Reprezentacji Polski powiększył się do 5 krążków.