Inne

3. dzień w Sarajewie bez medali

Trzeciego dnia XIV Zimowego Festiwalu Młodzieży Europy Sarajewo 2019 Polacy nie wywalczyli medalu. Przypomnijmy, że do tej pory mamy ich trzy na koncie.

W środę na arenach festiwalowych najlepiej wypadła narciarka alpejska Magdalena Łuczak, która w supergigancie dziewcząt zajęła 8. miejsce. Warto odnotować, że Polce do drugiego miejsca zabrakło niespełna poł sekundy.

Zawody spośród Polek ukończyła jeszcze Aniela Sawicka (41. miejsce), a Maja Chyla i Helena Karabanowska nie ukończyły konkurencji.

Duże nadzieje wiązane były ze startem biathlonistów i… gdyby nie strzelanie, to mogłoby być ciekawie. Wśród chłopców na dystansie 12,5 km indywidualnie najlepiej wypadł Grzegorz Dereń, który uplasował się na 32. miejscu. Jednak najbardziej zły na siebie powinien być Jan Guńka – zajął 33. miejsce, ale biegowo miał… 3. czas!

Trzeci z Polaków, Marcin Zawół był 49., a Kacper Rutkowski został zdyskwalifikowany za pomylenie pozycji strzeleckich.

Dobrze rozpoczęły rywalizację na dystansie 10 km nasze dziewczyny. Wszystkie pierwsze strzelanie zaliczyły bezbłędnie, ale kolejne wizyty na strzelnicy nie były już tak udane. W rezultacie Daria Gembicka zajęła 24. miejsce, Patrycja Stanek była 33., Amelia Jęczmieniak 48., a Klaudia Topór 59.

Świetnie natomiast zaprezentowała się łyżwiarka figurowa Magdalena Zawadzka, która po programie krótkim plasuje się na 15. miejscu. Polka startująca drugi raz w karierze na międzynarodowej imprezie pobiła swój rekord życiowy, zdobywając tym samym kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Juniorów.

Dwa mecze w środę rozegrali curlerzy. W porannym pojedynku ulegli Szwajcarii 2:10, a w popołudniowym pokonali Norwegię 6:5. Dzięki temu zwycięstwu Polska wciąż liczy się w walce o wyjście z grupy i awans do dalszej fazy rozgrywek.

W czwartek przedostatni dzień imprezy. Polacy wystartują w pięciu sportach: snowboardzie, łyżwiarstwie figurowym, biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim i curlingu.

Wyjazd Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji na EYOWF Sarajewo 2019 wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki.