Inne

EYOF 2019: Mamy już 5 medali w Baku

Środa była trzecim dniem XV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Baku 2019 i przyniosła nam kolejne dwa medale: złoto w lekkiej atletyce i brąz w pływaniu.

Po złoty medal sięgnął Jędrzej Poczwardowski w biegu na 1500m. Jędrzej uzyskał czas 3:54.64. Srebrny medal wywalczył Francuz Adil Espasa (3:55.19), a brąz Hiszpan Fikadu Gonzalez (3:55.73).
Nasz faworyt nie zawiódł! Polak prowadząc o startu do mety, był klasą sam dla siebie.

Na stadionie lekkoatletycznym w finale biegu dziewcząt na 400m Kornelia Lesiewicz uplasowała się na 6. pozycji. W skoku wzwyż Sebastian Moszczyński zajął 5. miejsce w kwalifikacjach i zobaczymy go w finale. Polak uzyskał 1.99m, tak jak czterech pierwszych zawodników.

Zanim jednak rozpoczęły się starty na Tofig Bahramov Stadium, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki wręczył medale wtorkowej konkurencji rzutu oszczepem chłopców. Przypomnijmy, że złoty krążek wywalczył w niej Polak Eryk Kołodziejczak. W godzinach porannych, szef PKOl odwiedził polską misję w wiosce zawodniczej i pogratulował wtorkowym medalistom.

Wcześniej na bakijskiej pływalni brązowy medal wywalczył Krzysztof Chmielewski na 200m stylem motylkowym. Złoty medal zdobył Rosjanin Wadim Klimieniszczew, który czasem 1:58.06 ustanowił nowy rekord EYOF. Srebro wywalczył Brytyjczyk Edward Mildred (1:58.64).

W innych pływackich finałach z udziałem Polaków, nasi reprezentanci zajęli miejsca: Mateusz Chowaniec – 4. miejsca na 100m stylem dowolnym, a Paweł Uryniuk – 7. miejsce na 200m stylem zmiennym.

W środę rozpoczęła się także rywalizacja judoków. Polacy walczyli ze zmiennym szczęściem, a najlepiej zaprezentowała się Oliwia Onyks (40 kg), która walczyła o brąz. Polka niestety uległa rywalce z Mołdawii.

Świetnie na kortach Baku spisuje się debel chłopców - Filip Pieczonka/Olaf Pieczkowski wygrali swój mecz i w środę zagrają w półfinale! Trzymamy kciuki, bo to jedyna tenisowa konkurencja, w której pozostali jeszcze biało-czerwoni. We wtorek z turnieju gry pojedynczej dziewcząt odpadła Rozalia Gruszczyńska.

Do środowego finału dziewcząt w wieloboju gimnastycznym zakwalifikowała się Isabel Sikoń. Przypomnijmy, że w finałach chłopców zobaczymy Kacpra Garnczarka.

To był czwarty i piąty medal w dorobku Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji na XV EYOF Baku 2019. Na polskim koncie są trzy złote krążki lekkoatletów, brąz zapaśnika i brąz pływaka.

Jednak biało-czerwoni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa…

Starty reprezentantów Polski w dniu 25 lipca (czwartek)