Inne

EYOF 2019: 10 medali Polaków

W czwartek dorobek medalowy Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji na XV Letni EYOF Baku 2019 powiększył się do 10 medali plus jeden, który jest już pewny, ale jeszcze na niego poczekamy do piątku.

W czwartek na nasze konto medalowe powiększyli pływacy: Wiktoria Guść (200 m st. dowolnym – brąz), Filip Kosiński (200 m st. grzbietowym – brąz), Mateusz Chowaniec (50 m st. dowolnym – złoto) i lekkoatleci: Oliwier Wdowik (200 m – brąz), Patryk Grzegorzewicz (400 m – srebro).

Na lekkoatletycznym Tofig Bahramov Stadium biało-czerwoni startowali jeszcze w pięciu innych finałach. Dawid Piłat w rzucie młotem był 4., w skoku o tyczce Maja Chamot zajęła 5., a Adrian Kupczak 8. W biegu na 2000m z przeszkodami Julia Koralewska uplasowała się na 14. pozycji. Zakończyła się rywalizacja siedmioboistek. Polka Klaudia Kronburg zajęła 14. lokatę.

Świetnie zaprezentowali się nasi tenisiści. Polski debel Filip Pieczonka/Olaf Pieczkowski (Polska) pokonali Hiszpanów Pedro Rodenasa i Daniela Meridę 4:6, 6:4, (10:8) i zagrają w piątkowym finale. Czyli medal pewny, a apetyty są na złoto!

W czwartek odbyły się także kolarskie wyścigi ze startu wspólnego, zarówno dziewcząt, jak i chłopców. W wyścigu dziewcząt najlepiej z trójki Polek spisała się Tamara Szalińska, która zajęła 8. miejsce. Wśród chłopców Łukasz Rykowski był 34.

W Heydar Aliyev Arena walczyli judocy. Najlepiej spisał się Michał Kowalczyk (-66 kg), który walczył o brąz. Polak jednak przegrał z Grekiem M. Tsoutlasvili.

W finale wieloboju chłopców Kacper Garnczarek zajął 23. miejsce, a W finale wieloboju dziewcząt Isabel Sikoń była też 23.

Starty reprezentantów Polski w dniu 26 lipca (piątek)