Baku 2015

Aktualności

Iwona Matkowska z brązem!

Polska zapaśniczka Iwona Matkowska (WKS Grunwald Poznań) wywalczyła w poniedziałek brązowy medal Igrzysk Europejskich Baku 2015 w kategorii 48 kg. Jest to trzeci medal dla Reprezentacji Polski i trzeci brąz.

Iwona Matkowska podczas decydującej walki/Fot.: Tomasz Piechal

W medalowym pojedynku rozegranym wieczorem Polka pokonała Francuzkę Julie Sabatie 3:0. Wcześniej Matkowska była lepsza od Emilii Vuc (Rumunia) 3:0, Jessiki Blaszki (Holandia) 3:0.

Dopiero w półfinale lepszą od naszej zawodniczki okazała się medalistka mistrzostw świata i była mistrzyni globu - Maria Stadnik wgrywając 4:0. Zresztą reprezntantka Azerbejdżanu została później mistrzynią Igrzysk Europejskich. W finale, przy ogłuszającym wręcz dopingu publiczności, Stadnik wygrała z Bułgarką Elitsą Yankovą 4:1.

Iwona Matkowska na podium/Fot.: Tomasz Piechal

Polka wykorzystała swoją szansę na zajęcie trzeciego miejsca pokonując 3:0 Francuzkę Julie Sabatie i zasiliła polskie konto medalowe kolejnym historycznym krążkiem (pierwszy medal Igrzysk Europejskich dla kobiet i dla Polsk w zapasach). Brązowy medal ex aeqo zdobyła także Rosjanka Valentina Islamova Brik - pokonała Niemkę Jacqueline Schellin 4:1.