Baku 2015

Aktualności

Srebro Kasi Niewiadomej!

Polska kolarka szosowa Katarzyna Niewiadoma zdobyła srebrny medal w wyścigu szosowym kobiet podczas I Igrzysk Europejskich Baku 2015. To jedenasty medal dla polskiej ekipy w Azerbejdżanie.

Kasia Niewiadoma na podium/Fot.: Tomasz Piechal

Na metę wyścigu liczącego 120,7 km dojechała trójka zawodniczek, które pomiędzy sobą rozegrały emocjonujący finisz. Wygrała Białorusinka Alena Amialiusik, tuż za nią linię mety minęła Kasia Niewiadoma, a trzecie miejsce zajęła Holenderka Anna van der Breggen.

Świetnie podczas tego upalnego wyścigu zaprezentowały się inne Polki. Eugenia Bujak zajęła 9. miejsce wygrywając finisz z peletonu, Monika Brzeźna, która na tracie ukryszyła sobie ząb była 13., a Anna Plichta zajęła 30. miejsce. Rywalizacji nie ukończyła aktualna mistrzyni Polski Paulina Guz.

- Jeszcze w to nie wierzę - powiedziała płacząca ze szczęścia Niewiadoma idąc na ceremonię dekoracji. - Jechałam do Baku po medal i go zdobyłam, jestem bardzo szczęśliwa.

Na mecie naszej srebrnej medalistce gratulowali byli polscy mistrzowie olimpijscy: Renata Mauer-Różańska oraz Andrzej Wroński, ale także pani wiceminister sportu i turystyki Dorota Idzi, także niegdyś znakomita sportsmenka.