Baku 2015

Aktualności

Sławomir Napłoszek 4. łucznikiem w Baku! (video)

Polski łucznik Sławomir Napłoszek zajął ostatecznie 4. miejsce w indywidualnym turnieju łuczników I Igrzysk Europejskich Baku 2015. W spotkaniu o brązowy medal uległ Białorusinowi Antonowi Prilepowowi 3:7.

Sławomir Napłoszek/Fot.: Tomasz Piechal

Kilka minut wcześniej po niezwykle zaciętym meczu przegrał 3:7 z Hiszpanem Miguelem Alvarino Garcią w 1/2 finału. Pięciosetowy półfinał pomiędzy Polakiem, a Hiszpanem był niezwykle zacięty i choć padł wynik 3:7, to walka toczyła się do ostatniego seta, a nawet do ostatniej strzały. W piątym secie, przy stanie 5:3 dla Garcii, Polakowi powiał silniejszy wiatr i - poza dwoma "10" - trafił "7" uzyskując 27 punktów. Hiszpan nie miał tego problemu z wiatrem i uzyskał 28 "oczek" i 2 punkty za wygranie seta, w którym ustrzelił: 9, 10, 9.

W walce o półfinał reprezentant biało-czerwonych zmierzył się z Francuzem Lucasem Danielem i pokonał go gładko 6:0. Dodajmy, że jego rywal był o 26 lat młodszy i wyżej notowany w rankingu. Francuz zajmuje 17. miejsce, a Polak 109.

Napłoszek w 1/8 finału pokonał Włocha Mauro Nespoliego 6:4, który rundę wcześniej bezlitośnie rozprawił się z innym Polakiem - Rafałem Wojtkowiakiem (6:0). Jeszcze wcześniej Polak w 1/16 wygrał z Finem Anttim Tekoniemim 6:2.