Buenos Aires 2018

Jan Kałusowski z brązem!

Jan Kałusowski zdobył brązowy medal w pływaniu na 200 m stylem klasycznym mężczyzn podczas III MIO Buenos Aires 2018. Jest to pierwszy medal dla Polski podczas tej imprezy.

Prosto z Buenos Aires – dzień 3.

Naszą reprezentację uczestniczącą w III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires nadal prześladuje… „klątwa” czwartych miejsc. Po takich właśnie lokatach Jakuba Kraski w pływackim wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym oraz Piotra „Axla” Winiarskiego w breakingu – miejsce tuż za podium zajął nasz florecista Maciej Bem.

Znów o krok od podium

Polska ekipa uczestnicząca w Buenos Aires w III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich ma „szczęście” do czwartych lokat. Po pływaku Jakubie Krasce i Piotrze „Axlu” Winiarskim w breakingu na czwartej pozycji w klasyfikacji florecistów wylądował Maciej Bem.

Czwarte miejsce Macieja Bema

Polski szermierz Maciej Bem zajął 4. miejsce w turnieju florecistów podczas III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018.

Dobry start Igi Świątek

Godzinę i kilka minut trwał pierwszy singlowy mecz Igi Świątek w turnieju tenisistek na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Polka pokonała w nim 6:1,6:4 Eleonorę Molinaro z Luksemburga. Rozmawialiśmy tuż po zakończeniu tego pojedynku.

Zabrakło niewiele

Wiktoria Bober reprezentowała nas w strzelectwie sportowy. Karabinek pneumatyczny 10 metrów – to jej konkurencja. W eliminacjach Polka z wynikiem 618,3 pkt zajęła dziesiąte miejsce. Od finału dzieliły ją zaledwie trzy punkty.