Mińsk 2019

Reprezentacja Polski

Skład Reprezentacji Polski na II Igrzyska Europejskie MIŃSK 2019

 

 Badminton

Michał Rogalski (UKS Hubal Białystok) - singiel
Adam Cwalina (ABRM Warszawa) - debel
Miłosz Bochat (ABRM Warszawa) - debel
Paweł Śmiłowski (UKS Hubal Białystok) - mikst
Magdalena Świerczyńska (UKS Baranowo) - mikst

Kim Young Man - trener
Robert Mateusiak - trener

Jakub Mikołajczyk - lekarz/fizjoterapeuta
Lech Szargiej - kierownik ekipy



 Boks


Sandra Drabik (Boxing Kielce) - 51 kg
Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) - 60 kg
Karolina Koszewska (Legia Fight Club) - 69 kg
Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) - 75 kg
Jakub Słomiński (WDA Świecie) - 49 kg
Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) - 60 kg
Damian Durkacz (Concordia Knurów) - 64 kg
Adam Kulik (KS Paco Lublin) - +91 kg
Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) - 56 kg
Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) - 81 kg
Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk) - 75 kg
Filip Wąchała (Sako Gdańsk) - 69 kg
Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) - 91 kg

Karolina Michalczuk - trenerka kobiet
Ireneusz Przywara - trener mężczyzn
Jerzy Baraniecki - trener współpracujący
Sławomir Danaj - fizjoterapeuta
Grzegorz Nowaczek - kierownik ekipy



 Gimnastyka sportowa


Gabriela Janik (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) - wielobój
Łukasz Borkowski (AZS AWFiS Gdańsk) - wielobój

Piotr Mikołajek - trener


 Trampolina


Artur Zakrzewski (KS AZS AWF Poznań) - skoki indywidualne i skoki synchroniczne
Łukasz Jaworski (KS AZS AWF Poznań) - skoki indywidualne i skoki synchroniczne

Radosław Walczak - trener
Józef Ślusarek - trener



 Akrobatyka sportowa


Filip Bucki (DOSIR Sokolnia Chorzów) - dwójki mieszane
Julia Fajur (DOSIR Sokolnia Chorzów) - dwójki mieszane

Renata Firak - trener
Amir Mozes - choreograf
Barbara Stanisławiszyn - kierownik ekipy



 Judo

Agata Perenc (KS Polonia Rybnik) - 52 kg
Karolina Pieńkowska (AZS UW) - 52 kg
Anna Borowska (KS "Kezja Team" Rybnik) - 57 kg
Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) - 57 kg
Agata Ozdoba-Błach (KS AZS AWF Wrocław) - 63 kg
Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk) - 63 kg
Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) - 70 kg
Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) - 78 kg
Patryk Wawrzyczek (PTS Janosik Bielsko Biała ) - 66 kg
Wiktor Mrówczyński (KS AZS AWF Katowice) - 73 kg
Damian Szwarnowiecki (KS Gwardia Wrocław) - 81 kg
Damian Stępień (AZS UW) - 81 kg
Piotr Kuczera (KS "Kezja Team" Rybnik) - 90 kg
Rafał Kozłowski (KS AZS AWF Wrocław) - 90 kg
Iwo Baraniewski (Uczniowski Klub Judo 225 Warszawa) - –100 kg
Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn) - +100 kg

Mirosław Błachnio - trener
Jarosław Wołowicz - trener
Adam Maj - trener
Przemysław Matyjaszek - trener
Radosław Górski - lekarz

Mikołaj Trześniewski - fizjoterapeuta
Rafał Binda - fizjoterapeuta
Marek Graczyk - psycholog
Jacek Zawadka - kierownik ekipy



 Kajakarstwo


Norbert Kuczyński (KS Wiskord Szczecin) - K4 500m
Bartosz Stabno (KS Posnania Poznań) - K2 1000m
Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok) - K1 1000m
Martin Brzeziński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - K2 1000m
Paweł Kaczmarek (KKW 1929 Kraków) - K1 200m, K4 500m
Piotr Mazur (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - K4 500m
Przemysław Korsak (G'Power Gorzów Wlkp.) - K4 500m
Dawid Putto (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - K4 500m
Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - K1 200m, K4 500m
Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - K1 500m, K4 500m
Katarzyna Kołodziejczyk (KTW Kalisz) - K2 500m, K4 500m
Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice) - K2 500m
Helena Wiśniewska (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - K4 500m, K2 200m
Małgorzata Puławska (KS Posnania Poznań) - K1 5000m
Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) - K2 200m

 

Kajakarstwo - Kanadyjkarze

Michał Łubniewski (Stomil Poznań) - C1 200m
Tomasz Kaczor (Warta Poznań) - C1 1000m
Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) - C2 1000m
Michał Kudła (Posnania Poznań) - C2 1000m
Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.) - C1 200m, C2 500m
Sylwia Szczerbińska (SKS Cresovia Białystok) - C2 500m
Magda Stanny (KS Warta Poznań) - C2 500m

Mariusz Słowiński - trener
Tomasz Kryk - trener
Michał Śliwiński - trener
Mariusz Szałkowski - trener
Andrzej Rakowski - lekarz
Anatoly Hupalo - fizjoterapeuta
Monika Adamska - fizjoterapeuta
Leszek Zaniewski - fizjoterapeuta
Wojciech Kudlik - zastępca kierownika ekipy

Tadeusz Wróblewski - kierownik ekipy


 Karate

Dorota Banaszczyk (KS Olimp Łódź) - kumite -55kg

Maciej Gawłowski - trener
Paweł Połtorzecki - kierownik ekipy



 Kolarstwo szosowe


Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper) - start wspólny
Małgorzata Jasińska (Movistar Team) - start wspólny, jazda ind. na czas
Marta Lach (CCC Liv Team) - start wspólny
Agnieszka Skalniak (CCC Liv Team) - start wspólny, jazda ind. na czas
Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper) - start wspólny, jazda ind. na czas

Mariusz Mazur - trener
Dorian Bartkiewicz - mechanik

Łukasz Kuzik - fizjoterapeuta
Ewa Wonko - lekarz


 Kolarstwo torowe

Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz) - sprint druż., sprint
Rafał Sarnecki (ALKS Stal Grudziądz) - sprint druż. (rez.), sprint
Krzysztof Maksel (ALKS Stal Grudziądz) - sprint druż., keirin, 1000m
Maciej Bielecki (GK Piast Szczecin) - sprint druż.
Patryk Rajkowski (UKS Mróz Jedynka Kórnik) - sprint druż. (rez.), keirin
Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz) - keirin, sprint druż., 500m, sprint (rez.)
Marlena Karwacka (KK Ziemia Darłowska) - sprint, keirin (rez.), sprint druż.
Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) - sprint, 500m (rez.)
Nikola Sibiak (KK Ziemia Darłowska) - sprint druż. (rez.), 500m
Aleksandra Tołomanow (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) - keirin
Daniel Staniszewski (KS Pogoń Puławy) - druż. na dochodzenie, omnium
Szymon Krawczyk (Voster ATS Team) - madison, druż. na dochodzenie, ind. na dochodzenie
Damian Sławek (GKS Cartusia Kartuzy) - druż.na dochodzenie, wyścig punktowy
Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) - druż. na dochodzenie, scratch
Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov) - madison, druż. na dochodzenie (rez.)
Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik) - druż. na dochodzenie, madison, wyścig punktowy, omnium (rez.), scratch (rez.)
Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cyling Team) - druż. na dochodzenie, madison (rez.)
Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling) - druż. na dochodzenie, omnium, scratch, wyścig punktowy (rez.)
Justyna Kaczkowska (MAT Atom Deweloper) - druż. na dochodzenie, ind. na dochodzenie
Karolina Lipiejko (UKS Mróz Jedynka Kórnik) - ind. na dochodzenie
Oliwia Majewska (MAT Atom Deweloper) - madison

Igor Krymski - trener
Daniel Meszka - trener
Jacek Kasprzak - trener
Grzegorz Ratajczyk - trener
Sebastian Malecki - trener
Dariusz Mikrut - mechanik
Lucjusz Kardaś - mechanik
Wasyl Didkowskij - fizjoterapeuta
Natalia Mazur - fizjoterapeuta

 

 Koszykówka 3x3

Maciej Adamkiewicz (Ogniwo Szczecin) - 3x3
Mariusz Konopatzki (Legia Warszawa) - 3x3
Wojciech Pisarczyk (Pogoń Prudnik) - 3x3
Michał Wojtyński (KK Warszawa) - 3x3

Kazimierz Rozwadowski - trener
Michał Wesołowski - fizjoterapeuta

 

 Lekkoatletyka

Urszula Bhebhe (AZS AWF Warszawa) - 100m ppł
Karolina Bołdysz (AZS AWFiS Gdańsk) - rzut oszczepem
Dominka Dabulis (AZS AWFiS Gdańsk) - rzut oszczepem (rez.)
Angelika Faka (WKS Wawel Kraków) - skok w dal
Mariola Karaś (AZS AWF Kraków) - bieg pościgowy, 600m
Marta Kąkol (AZS AWFiS Gdańsk) - rzut oszczepem (rez.)
Małgorzata Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) - sztafeta, 400m
Aleksandra Lubicka (Skra Warszawa) - sztafeta, 400m
Katarzyna Tuniewicz (Zawisza Bydgoszcz) - 100m
Ewelina Wyszczelska (AZS AWF Warszawa) - trackathlon (rez.)
Magdalena Żebrowska (Podlasie Białystok) - bieg pościgowy, 200m, skok w dal
Maciej Brzeziński (AZS AWF Kraków) - 100m
Bartłomiej Czajkowski (RLTL ZTE Radom) -  bieg pościgowy, sztafeta (rez.)
Artur Noga (SKLA Sopot) - 110m pł
Bartosz Rożnowski (AZS AWF Warszawa) -  bieg pościgowy, sztafeta (rez.)
Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) - skok wzwyż
Jakub Adamczyk (Polonia Warszawa) - sztafeta, 400m
Michał Galikowski (AZS AWF Kraków) - sztafeta, 400m
Adam Czerwiński (Lider Siercza) - bieg pościgowy, 800m
Mariusz Jurczyk (AZS AWF Kraków) - bieg pościgowy, 400m

Michał Łukasiak - trener
Artur Gąsiewski - trener
Henryk Olszewski - kierownik ekipy



 Łucznictwo

Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec) - łuk klasyczny
Kacper Sierakowski (SŁM Warszawa) - łuk klasyczny
Łukasz Przybylski (A3D Toszek) - łuk bloczkowy

Serhij Antonow - trener
Kazimierz Kocik - trener
Zygmunt Pluta - kierownik ekipy



 Sambo

Magdalena Jarkowska (MUKS "KOKORO") - sambo sportowe

Wołodymyr Nakoniecznyj - trener
Oleksandr Gorbatiuk - kierownik ekipy



 Strzelectwo sportowe

Tomasz Bartnik (CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka) - karabin: 3x40, kpn 60, Kpn MIX, kdw MIX 60l
Katarzyna Komorowska (KS Społem Łódź) - karabin: 3x40, kpn 60, Kpn MIX
Agnieszka Nagay (KS Społem Łódź) - karabin: 3x40, kpn 60, kdw MIX 60l
Klaudia Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - pistolet: Ppn 60, ps 30+30, Ppn MIX, Pst MIX
Joanna Tomala (WKS FLOTA Gdynia) - pistolet: PS 30+30, Pst MIX
Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy) - pistolet: Ppn 60, Ppn MIX
Oskar Miliwek (CWZS Zawisza Klub Strzelecki) - pistolet: Psz 2x30, Pst MIX, Ppn MIX
Szymon Wojtyna (WKS ŚLĄSK Wrocław) - pistolet: Ppn 60, Ppn MIX
Piotr Daniluk (Flota Gdynia) - pistolet: Psz 2x30, Pst MIX, Ppn MIX
Aleksandra Jarmolińska (CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka) - strzelba: skeet 125, skeet MIX
Natalia Szamrej (MKS DIANA Poznań) - strzelba: skeet 125
Sandra Bernal (WKS ŚLĄSK Wrocław) - strzelba: trap 125, trap MIX
Piotr Kowalczyk (Rawicki Klub Sportowy "BOCK") - strzelba: trap 125, trap MIX
Jakub Werys (CWZS Zawisza Klub Strzelecki) - strzelba: skeet 125, skeet MIX

Andrzej Kijowski - trener
Jolanta Samulewicz - trener
Cezary Staniszewski - trener
Wiesław Gawlikowski - trener
Monika Skrzypiec-Spring - lekarz
Edmund Cichomski - fizjoterapeuta
Tomasz Kwiecień - kierownik ekipy



 Tenis stołowy

Qian Li (KTS Siarka Tarnobrzeg) - singiel, drużyna
Natalia Partyka (SKST Mart Hodonin) - singiel, drużyna, mikst
Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) - drużyna
Jakub Dyjas (TTF Liebherr Ochsenhausen) - singiel, mikst
Marek Badowski (KS Bogoria Grodzisk Maz.) - singiel

Zbigniew Nęcek - trener
Tomasz Krzeszewski - trener
Kinga Stefańska - trener
Magdalena Zawalska - fizoterapeuta
Dariusz Szumacher - kierownik ekipy



 Zapasy

Styl klasyczny
Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Tryb.) - styl klasyczny, 67 kg
Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań) - styl klasyczny, 77 kg
Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom) - styl klasyczny, 87 kg
Rafał Płowiec (Olimpijczyk Radom) - styl klasyczny, 130 kg

Styl wolny
Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - styl wolny, 65 kg
Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Tryb.) - styl wolny, 74 kg
Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań) - styl wolny, 97 kg
Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) - styl wolny, 130 kg
Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) - styl wolny, 86 kg

Kobiety
Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) - 50 kg
Paula Kozłow (Unia Racibórz) - 53 kg
Jowita Wrzesień (CSIR Dąbrowa Górnicza) - 57 kg
Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard) - 62 kg
Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) - 68 kg
Daria Osocka (MLKS Agros Żary) - 76 kg

Włodzimierz Zawadzki - trener mężczyzn stylu klasycznego
Piotr Stępień - trener mężczyzn stylu klasycznego
Yusup Abdusalamow - trener mężczyzn stylu wolnego
Wojciech Sadowski - trener mężczyzn stylu wolnego
Piotr Krajewski - trener kobiet
Igor Lobas - trener kobiet
Adam Jakubowski - lekarz
Jarosław Świderski - fizjoterapeuta
Andrzej Supron - kierownik ekipy

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij