PyeongChang 2018

ZIO bez sztafety panczenistów

Polska sztafeta panczenistów, brązowi medaliści ZIO w Soczi w składzie Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka i Jan Szymański, nie zakwalifikowała się do ZIO PyeongChang 2018.

Przepustki uzyskało sześć najwyżej klasyfikowanych zespołów w Pucharze Świata w Salt Lake City, a także dwa z najlepszymi czasami. Polacy w tych zawodach zajęli ósme miejsce, uzyskując czas 3:41.16. Blisko pięć sekund szybciej pojechali zwycięzcy, Kanadyjczycy (3:36.44). Podium zawodów w Stanach Zjednoczonych uzupełnili Włosi (3:36.54) i Nowozelandczycy (3:36.79).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata brązowi medaliści igrzysk w Soczi zajęli ósme miejsce. Awans do ZIO w PyeongChang uzyskały kraje: Norwegia, Nowa Zelandia, Włochy, Korea Płd., Japonia i Kanada. Dzięki czasom zakwalifikowali się także Amerykanie i Holendrzy. Polska ekipa jest pierwszą rezerwową.

Indywidualnie Polska uzyskała prawo startu w konkurencjach: 500 m: (kwalifikacje wywalczyli: Artur Waś, Piotr Michalski, Artur Nogal), 1000 m: (kwalifikacje wywalczyli: Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski), 1500 m (kwalifikacje wywalczyli: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański), 5000 m: (kwalifikację wywalczył: Jan Szymański), bieg masowy: (Konrad Niedźwiedzki jest pierwszym rezerwowym).